°C
   2021 05 09 Sekmadienis

   Pirmasis Joe Bideno šimtadienis: Amerika radikaliai transformuojama

   Nuotrauka: Drew Angerer/Getty Images

   2021-04-30 09:00:00

   Prezidentas Donaldas Trumpas ir konservatizmo žinovai 2020 metų prezidento rinkimų kampanijos metu įspėjo, kad Joe Bideno radikalaus liberalizmo doktrina transformuos Ameriką. J. Bidenas įrodė tai mažiau nei per pirmas 100 dienų. 

   Liberalizmo apologetai giria J. Bideną ir lygina jį su prezidentu Franklinu D. Rooseveltu, 1932 metais pradėjusiu liberalųjį „Naująjį kursą“ („New Deal“). Tačiau J. Bideno 1,9 trilijono dolerių, skirtų pandemijai, perspjauna net F. D. Roosevelto planus ir pasmerkia amerikiečius dar didesniems mokesčiams. Demokratai priėmė šį projektą be respublikonų palaikymo.

   J. Bideno pasiūlyti planai gerinti darbo ir šeimų situaciją siekia net 5,4 trilijono dolerių, o tai sudaro daugiau nei 43 tūkstančius dolerių vienam namų ūkiui.

   Demokratai teigia, kad prastumti šiuos pinigus pandemijai be respublikonų palaikymo buvo būtina, kad padėtų amerikiečiams geriau atlaikyti krizę.

   Tačiau panašu, kad J. Bideno prezidentavimo vienas iš tikslų – radikaliai transformuoti visą valdymo sistemą, kurioje didesnį svorį įgautų demokratai. Vienas pirmųjų žingsnių, - grįžimas į Pasaulio sveikatos organizaciją, iš kurios D. Trumpas buvo išvedęs JAV dėl pernelyg akivaizdžios neigiamos Kinijos įtakos šiai organizacijai.

   Per pirmąjį šimtadienį J. Bidenas priėmė apie 60 įsakų, iš kurių dauguma buvo D. Trumpo įsakų atšaukimas bei kvazimarksistinės „lygybės“ ideologijos įvedimas į visas įmanomas vyriausybines operacijas. J. Bidenas, dar teismui nepaskelbus verdikto, jau kalbėjo, kad juodaodį galimai nužudęs policininkas Derekas Chauvinas yra kaltas bei paskelbė, jog visa Amerika yra kalta dėl „sisteminio rasizmo“.

   J. Bidenas vakcinavimo sistemą perėmė iš D. Trumpo. Kitaip tariant, jo pažadai per pirmąjį šimtadienį paskiepyti nuo koronaviruso 100 milijonų amerikiečių buvo numatyti dar iki sausio 20 dienos. Balandžio 29 dieną, 100-ąją J. Bideno kaip prezidento dieną, jis savo pažadu minėtą skaičių patrigubino.

   Per pirmąjį šimtadienį išryškėjo ir krizė prie pietinės sienos, nes buvo atšaukta D. Trumpo imigracijos politika. Nelegalūs imigrantai kerta sieną dažniau nei bet kada, tačiau tik balandžio pradžioje J. Bidenas ryžosi tai pavadinti krize.

   „Rasmussen Reports“ apklausų duomenimis, J. Bideną teigiamai vertina 40-50 procentų amerikiečių. Šis procentas yra gana didelis dėl jam itin palankios sisteminės žiniasklaidos: 59 procentai jos pranešimų per pirmąjį šimtadienį buvo palankūs J. Bidenui. Per pirmuosius tris D. Trumpo prezidentavimo mėnesius tik 11 procentų sisteminės žiniasklaidos pranešimų buvo jam palankūs.

   Šaltinis


   Skaityti komentarus