°C
   2020 12 03 Ketvirtadienis

   Po Hunter’io Biden’o skandalo kai kurie rinkėjai nori balsuoti iš naujo

   Nuotrauka: The Echo nuotr.

   2020-10-30 19:00:00

   Pastarosiomis dienomis „Google“ paieškoje vis dažniau buvo vedama  „ar galiu prabalsuoti už kitą kandidatą“ užklausa. Praėjus savaitei po „New York Post“ paskelbtos šokiruojančios informacijos, amerikiečiai, norintys pakoreguoti savo pasirinkimą balsavimo biuletenyje, taip pat ieškojo daugiau informacijos ir apie Hunter’į Biden’ą.

   Daugiau nei 58,5 mln. žmonių jau išreiškė savo nuomonę, o „ ar galiu prabalsuoti už kitą kandidatą“ paieškos per pastarąsias kelias dienas tendencingai išaugo.  Kaip rodo „Google Trends“ duomenys, galimai tai susiję ir su išaugusiomis Hunter Biden paieškomis.

   Didžiausią susidomėjimą rodė Arizonos, Tenesio ir Virdžinijos gyventojai. Visose šiose valstijose, kaip ir daugumoje JAV valstijų, gyventojams leidžiama balsuoti tik vieną kartą.

   Tačiau „kai kuriose valstijose galite pateikti savo balsavimo kortelę ir, jei persigalvojote, galite atiduoti balsą už kitą kandidatą“, - portalui „Newsy“ pasakojo Matthew Weilas, Abipusio politinio centro rinkimų projekto direktorius.

   Tai galioja ir Niujorke, bent jau tiems, kurie paštu išsiuntė negaliojantį biuletenį.

   „Rinkimų įstatymai pripažįsta, kad planai keičiasi", - sako Empire State rinkimų taryba.


   „Net jei jūs užpildote ir atiduodate negaliojantį  biuletenį, vis tiek galite eiti į rinkimus ir balsuoti gyvai", - teigiama taisyklėse.

   „Rinkimų taryba privalo patikrinti balsavimo knygą prieš paskelbdama apie negaliojančius biuletenius. Jei rinkėjas ateina į rinkimų vietą, rinkimų dieną arba išankstinio balsavimo metu, ir balsuoja asmeniškai, negaliojantys biuleteniai atidedami ir neskaičiuojami “.

   Tie, kurie persigalvoja, nors jau atidavė savo balsą paštu, taip pat gali kreiptis į apygardos rinkimų tarybą ir paprašyti naujo balsavimo biuletenio, kuris pakeistų pirminį.

   Tačiau tie, kurie tiesiogiai balsavo išankstinio balsavimo metu, tokio antrojo šanso negauna. „Kai prabalsuojate tiesiogiai, viskas“, - portalui„The Post“ sakė rinkimų tarybos atstovas. „Jūs atiduodate vieną balsą ir tai baigta.“

   Mičigane, Minesotoje, Vašingtone ir Viskonsine galioja specialūs rinkimų įstatymai, leidžiantys visiems rinkėjams pakeisti savo nuomonę. Viskonsino valstijos gyventojai gauna net  tris tokias galimybes.

   Naujausiame atnaujinime Viskonsino rinkimų komisija taip pat atkreipė dėmesį, kad „daugybė rinkėjų“ susisiekė norėdami sužinoti, kaip jie galėtų atšaukti savo pirminį negaliojantį biuletenį. Tai jie galėjo padaryti labai paprastai. 

   „Rinkėjas, pateikdamas negaliojantį biuletenį, paštu arba rinkimų vietoje, gali gauti iki trijų biuletenių (jei pirmieji du yra sugadinti)“, - teigia komisija, sakydama, kad „toks įstatymas Viskonsine buvo jau daugelį metų “.

   Mičigano valstijoje taip pat nustatytos aiškios taisyklės, leidžiančios atšaukti išankstinį balsavimo biuletenį, pateiktą paštu.

   „Jei rinkėjas jau pateikė biuletenį ir nori pakeisti savo balsą ... rinkėjas gali tai padaryti pateikdamas raštišką prašymą savo miesto ar miestelio valdžiai“, - teigiama valstijos įstatyme.

   Minesotos rinkėjai taip pat gauna antrą šansą - nors tai negalioja, jei persigalvoja taip vėlai.

   „Galite paprašyti atšaukti savo biuletenį likus dviem savaitėms iki rinkimų dienos“, - teigiama valstybės tarnautojo Steve'o Simon’o biure. Jeigu iki to laiko jie susisieks su rinkimų biuru, rinkimų dieną jie gali pateikti savo nuosprendį paštu arba ateiti balsuoti asmeniškai.

   Vašingtono valstija taip pat leidžia rinkėjams „atšaukti savo balsą bet kuriuo metu iki pat rinkimų dienos“, - teigė rinkimų projekto direktorius M. Weil’as, o valstija neskaičiuoja jokių paštu atsiųstų balsų, iki kol baigiasi rinkimai.

   Skaityti komentarus