°C
   2020 08 14 Penktadienis

   Prancūzija atmeta JAV pasiūlymą dėl „neprivalomo“ skaitmeninio mokesčio

   Nuotrauka: Business insider nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-12-07 09:00:00

   JAV pasiūlymas dėl „neprivalomo“ tarptautinio skaitmeninio mokesčio „yra nepriimtinas“, penktadienį pareiškė Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire (Brunas Le Meras).

   Ministras paragino Jungtines Valstijas derėtis „sąžiningai“ su kitomis EBPO narėmis, kad būtų pasiektas susitarimas dėl pasaulinių technologijų milžinių apmokestinimo, užuot imantis „apgailėtinų“ prekybos priemonių, nukreiptų prieš tradicinius gaminius.

   Prancūzija deda daugiausia pastangų, kad būtų sugriežtintas skaitmeninių milžinių apmokestinimas, o šalies parlamentas liepą užtraukė JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administracijos pyktų priimdamas įstatymą, apmokestinantį skaitmeninių bendrovių, tokių kaip „Google“, „Apple“, „Facebook“ ir „Amazon“, pajamas, gautas šalyje.

   Ketvirtadienį laiške, adresuotame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai (EBPO), JAV iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas (Stivenas Mnučinas) pakartojo palaikąs vykstančias derybas dėl susitarimo, kuris turi būti baigtas rengti iki birželio mėnesio, tačiau taip pat pateikė naujų pasiūlymų, kurie suneramino prekybos partneres.

   Į „saugaus uosto režimo“ sąvoka, kurią S. Mnuchinas pateikė kaip JAV nerimą keliančio klausimo sprendimą, įeina „pasirenkamumo“ principas, kuris, pasak B. Le Maire, nebus veiksmingas.

   „Jei atvirai, netikiu Jungtinių Valstijų pasiūlymu dėl neprivalomo sprendimo, kai įmonės galės laisvai pasirinkti – būti apmokestinimos ar ne“, – auditorijai Paryžiuje kalbėjo B. Le Maire.

   „Neprivalomas sprendimas būtų aiškiai nepriimtinas Prancūzijai ar jos partnerėms iš EBPO“, – teigė ministras.

   „Neteko matyti daug įmonių, kurios sutiktų būti apmokestintos savo valia. Nors visada galima tikėtis individualios filantropijos apraiškų, nesu tikras, kad tai tinka kalbant apie viešuosius finansus“, – pažymėjo B. Le Maire.

   Prancūzijos finansų ministras reikalauja, kad EBPO būtų parengtas įpareigojantis nutarimas, kuris pakeistų Prancūzijos įvestą 3 proc. mokestį, taikomą skaitmeninių milžinių pardavimams Prancūzijoje.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus