°C
   2022 06 25 Šeštadienis

   Prancūzijoje prasideda antrasis parlamento rinkimų turas

   Nuotrauka: diena.lt nuotr.

   2022-06-19 13:00:00

   Sekmadienį Prancūzijoje vyksiantis antrasis ir galutinis parlamento rinkimų turas lems, ar prezidentas Emmanuelis Macronas per antrąją kadenciją galės įgyvendinti savo darbotvarkę, ar jam teks išmokti dirbti su labiau kairiųjų pažiūrų įstatymų leidėjais.

   Balsavimas dėl 577 vietų įstatymų leidžiamojoje valdžioje prasidės 8 val. ryto (6.00 val. Grinvičo laiku).

   E. Macrono tikslas – iš naujo užsitikrinti absoliučią daugumą savo centristinės partijos „La Republique en Marche“ („Respublika, pirmyn“, LREM) nariams, nes tai palengvintų jam įgyvendinti savo darbotvarkę per neseniai prasidėjusią antrąją prezidento kadenciją.

   Tačiau kairiųjų, socialistų, komunistų ir žaliųjų partijų koalicija, vadovaujama Jeano-Luco Mélenchono, kėsinasi įsitvirtinti ir apriboti E. Macrono daugumą. Jei taip atsitiktų, LREM įstatymų leidėjai bet kokioms iniciatyvoms būtų priversti ieškoti kitų frakcijų paramos, o tai galėtų pakenkti E. Macrono planams.

   Čia bus labai svarbus rinkėjų aktyvumas. Per pirmąjį balsavimo turą, po kurio liko po du geriausius kandidatus į kiekvieną vietą, balsuoti atėjo tik 47,5 proc. iš 48,9 mln. šalies rinkėjų, o tai yra rekordiškai mažai.

   Balsavimas kai kuriose Prancūzijos užjūrio teritorijose prasidėjo jau šeštadienį.

   Skaityti komentarus