°C
   2020 07 13 Pirmadienis

   Prancūzijos „geltonosios liemenės“ rengiasi minėti pirmąsias protestų metines

   Nuotrauka: Wikipedia nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-11-16 15:00:00

   Ekonominio teisingumo reikalaujantis Prancūzijos „geltonųjų liemenių“ judėjimas rengiasi paminėti pirmąsias protestų metines.

   Protestuotojai planuoja šį savaitgalį visoje šalyje surengti demonstracijas ir vyriausybei parodyti, kad judėjimas tebėra gyvas ir stiprus.

   „Geltonųjų liemenių“ protestai prasidėjo 2018 metų lapkričio 17 dieną. Tąkart į milžinišką protesto akciją Paryžiuje susirinko beveik 300 tūkst. žmonių. Tačiau pastaraisiais mėnesiais sumažėjo ir kiekvieną šeštadienį rengiamų protestų dalyvių, ir smurto protrūkių.

   Šį savaitgalį „geltonosios liemenės“ protesto akcijas ketina rengti ir šeštadienį, ir sekmadienį – judėjimo metinių dieną.

   Iš viso planuojama surengti apie 200 demonstracijų. Manoma, jog sostinėje į mitingą susirinks keli tūkstančiai žmonių.

   Teisėsaugos institucijos jau dislokavo sustiprintas policijos pajėgas pagrindinėse Paryžiaus vietose, kuriose per ankstesnes protesto akcijas kildavo susirėmimų.

   2018 metų lapkričio viduryje Prancūzijoje prasidėjo masiniai protestai prieš degalų akcizų didinimą. Akcijas, kurios tradiciškai vykdavo šeštadieniais, rengė geltonosiomis liemenėmis pasivadinęs judėjimas.


   Iš pradžių buvo protestuota prieš degalų akcizų didinimą, tačiau vėliau buvo pradėta reikšti nepasitenkinimą ir kitais valdžios sprendimais, o prezidentui Emmanueliui Macronui (Emanueliui Makronui) buvo priekaištaujama už tai, kad jis ignoruoja kasdienes daugelio prancūzų problemas.

   Po ilgų mėnesių gatvių protestų, per kuriuos neretai kildavo riaušių ir susirėmimų su policija, E. Macronas paskelbė apie mokesčių mažinimą, darbo užmokesčio didinimą ir kitas mažas pajamas gaunantiems namų ūkiams skirtas priemones.


   Instituto „Elabe“ neseniai atlikta apklausa parodė, jog daugiau nei pusė prancūzų – 55 proc. – tebepalaiko „geltonųjų liemenių“ judėjimą.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus