°C
   2024 06 17 Pirmadienis

   Prezidentas pasveikino Slovėniją nacionalinės šventės proga

   Nuotrauka: ve.lt nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2023-06-25 19:00:00

   Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Slovėnijos Respublikos Prezidentę Natašą Pirc Musar ir šios šalies žmones nacionalinės šventės – Valstybės dienos – proga.

   „Džiaugiuosi Lietuvą ir Slovėniją siejančiais šiltais dvišaliais ryšiais ir abipuse pagarba grįstu bendradarbiavimu“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

   Prezidentas taip pat pasinaudojo galimybe pasveikinti Slovėniją išrinkimo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nenuolatine nare 2024–2025 metų kadencijai proga.

   Pasak šalies vadovo, Lietuva ir Slovėnija sėkmingai bendradarbiauja formuojant ir įgyvendinant europinę politiką, didinant ES konkurencingumą ir ekonominį atsparumą, jos vaidmenį pasaulyje. Abi šalys pasisako už ES plėtrą.

   Slovėnija taip pat yra tvirta Lietuvos sąjungininkė NATO, tiesiogiai prisidedanti prie saugumo užtikrinimo rytiniame Aljanso flange.

   „Rusijai tęsiant brutalų karą, esu tikras, ir toliau vieningai remsime už savo laisvę ir mūsų bendras demokratines vertybes kovojančią Ukrainą. Tikiu, kad liepos mėnesį Vilniuje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime pasieksime visam Aljansui reikalingų sprendimų“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus