°C
   2021 05 09 Sekmadienis

   Prokuratūra atskleidė beveik 3 milijonus puslapių įrodymų Ghislaine Maxwell byloje

   Nuotrauka: The Jakarta Post nuotr.

   2021-04-11 19:00:00

   Pranešama, kad prokurorai atskleidė beveik tris milijonus puslapių įrodymų prieš Ghislaine Maxwell.

   Laiške, adresuotame teismui, JAV advokatė Audrey Strauss teigė, kad prokurorai „pateikė kaltinamajai daugiau nei 2,7 milijonus puslapių įrodymų pagal įvairius Vyriausybės įsipareigojimus“.

   Ši paraiška rodo, kad nuo 2020 m. lapkričio mėn., kai teismo laiške buvo informuota apie 1,2 mln. puslapių, informacijos kiekis padidėjo dar mažiausiai 1,5 milijono puslapių.

   Remiantis portalo „Newsweek“ gauta informacija, teismui buvo pranešta, kad teismo advokatų kontoros „Boies Schiller Flexner“ (BSF) šaukimas, atstovaujantis Jeffrey Epsteino kaltintojai Virginijai Giuffre, reikalauja „didelio kiekio slaptos asmeninės informacijos apie aukas“.

   A. Strauss rašė:

   „Pavyzdžiui, pagal BSF laišką, šaukimas į BSF reikalauja „originalaus, pilno aukos dienoraščio egzemplioriaus“.

   „Visa kaltinamosios turima ir gauta slapta informacija apie aukas ar liudytojus, pagal apsaugos orderį turėtų būti laikoma „konfidencialia“, kaip ir kita tokia informacija šioje byloje.


   Praėjusį mėnesį JAV apygardos teisėja Alison J. Nathan patenkino prašymą dėl pataisų prekybos žmonėmis byloje, kurie, pasak G. Maxwell gynybos komandos, „tenkina visuomenės smalsumą ir potraukį sensacingoms ir nešvarioms detalėms“.

   Kaltinimų redagavimas taip pat buvo vykdomas siekiant apsaugoti „vykdomo baudžiamojo tyrimo vientisumą ir apsaugoti trečiųjų šalių asmeninius privatumo interesus“.

   Bandydami gauti G. Maxwell užstatą, jos advokatai laiške teismui skundėsi, kad kaltinamajai nebuvo skirta pakankamai laiko pasirengti bylos procesui esant už grotų:

   „Tačiau atsižvelgiant į milžiniškus atradimus šioje byloje, kai vien naujausiai surinkti duomenys apima 1,2 milijono dokumentų, G. Maxwell paskirtas laikas išlieka nepakankamas, kad ji galėtų peržiūrėti ir tinkamai pasiruošti gynybai.

   Naujausiame kaltinime, kuris buvo pateiktas kovo mėn., teigiama, kad G. Maxwell diskutavo seksualinėmis temomis, nusirengė prieš auką, dalyvavo seksualinio išnaudojimo procese, kai nepilnametė auka buvo nusirengusi, ir (arba) dalyvavo sekso aktuose, susijusių su nepilnamete auka ir J. Epstein“. 

   G. Maxwell neigė ankstesnius kaltinimus. Tikimasi, kad ji pateiks pagrindą šiam ieškinui vėliau šį mėnesį.

   Skaityti komentarus