°C
   2023 05 29 Pirmadienis

   PSO patvirtino dar du vaistus, skirtus gydyti kovido ligą

   Nuotrauka: indiamart.com

   2022-01-14 13:00:00

   Pasaulyje vis labiau įsisiautėjant koronaviruso omikrono variantui, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) patvirtino dar du vaistus, skirtus gydyti kovido ligą: barikitinibą ir sotrovimabą. 

   Barikitinibas iki šiol buvo skirtas gydyti reumatoidinį artritą, tačiau PSO „rimtai rekomenduoja“ jį pacientams, sunkiai sergantiems kovido liga. Barikitinibas vartojamas kartu su kortikosteroidais. Šis vaistas padeda išvengti plaučių ventiliavimo, taigi, gerokai padidina šansus išgyventi ar patirti nepageidajamus šalutinius poveikius.

   PSO taip pat rekomenduoja vartoti eksperimentinius vaistus sotrovimabą, jei sergate kovido liga ne itin sunkiai ir nenorite patekti į ligoninę.

   Praėjusią savaitę PSO pranešė apie 15 milijonų naujų kovido ligos atvejų, iš kurių daugelis susiję su omikrono variantu, pakeitusiu ankstesnį delta variantą. PSO rekomendacijos grįstos naujais duomenimis, paremtus tyrimais su 4000 pacientų, patyrusių įvairaus sunkumo kovido ligą.

   Prancūzijos organizacija „Medikai be sienų“ (MSF) pritarė PSO rekomendacijoms ir paragino vyriausybes įsigyti minėtų vaistų, kad kuo daugiau žmonių kuo greičiau pasveiktų nuo kovido ligos.

   Barikitinibą gamina JAV korporacija „Eli Lilly“, šis vaistas registruotas Indijoje, Bangladeše, Brazilijoje, Indonezijoje ir daugelyje kitų valstybių. Dr. Márcio da Fonseca džiaugėsi, kad po dvejų metų pagaliau pasaulyje atsirado vaistai nuo kovido ligos: „Dabar galima išgelbėti daug daugiau gyvybių, - ypač tiems, kurie sunkiai serga.“

   Neseniai JAV patvirtinti ir korporacijos „Pfizer“ pagaminti kovido ligos gydymui skirti vaistai „Paxlovid“. Tyrimų rezultatai rodo, kad jų efektyvumas siekia 90 procentų. 

   Šaltinis 

   Skaityti komentarus