°C
   2021 04 13 Antradienis

   Ronas Paulas: Kodėl Joe Bideno administracija spaudžia Ukrainą pulti Rusiją?

   Nuotrauka: Wikipedia

   2021-04-06 13:00:00

   Buvusio JAV senatoriaus Rono Paulo manymu, kovo 24 dieną Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pasirašytas įsakas Nr. 117/2021 iš esmės yra karo prieš Rusiją deklaracija. JAV palaikomas Ukrainos vadovas jame išreiškė oficialią poziciją, kad Ukraina ketina atsiimti Krymą iš Rusijos. 

   Greičiausiai šis įsakas gimė po kvailo J. Bideno pareiškimo, kad „Krymas yra Ukraina“.

    JAV valstybės sekretorius Antony‘is Blinkenas, pagrindinis JAV remto perversmo prieš Ukrainą 2014 metais architektas, toliau ukrainiečius maitina pažadais, neva JAV visiškai remia Ukrainos „teritorinį vientisumą“.

   JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas taip pat Ukrainai pažadėjo JAV paramą. Kadangi JAV Krymą laiko Ukrainos teritorija, tai – žalia šviesa Kijevui imti karinių veiksmų.

   Vašingtonas pastarosiomis savaitėmis Ukrainai nusiuntė dar 300 tonų ginklų, artimu metu jų bus nusiųsta dar daugiau.

   Kaip ir galima buvo tikėtis, Maskva V. Zelenskiui atsakė priartindama savo armiją prie Ukrainos sienos. JAV elgtųsi taip pat, jei Kinija palaikytų agresyvią Meksikos vyriausybę. Nepaisant to, JAV karinio-pramoninio-politinio žiniasklaidos konglomerato teigimu, Rusijos karių judėjimas palei Ukrainos sienos yra ne atsakas į akivaizdų kaimynės grasinimą, o „Rusijos agresija“.

   JAV „ekspertai“, rėmę 2014 metų perversmą Ukrainoje, nori baigti savo darbą, net jei tai prives prie Trečiojo pasaulinio karo. Reikia tikėtis, kad Kijevas bus išmintingas ir nesikartos 1956 metų istorija, kai JAV vyriausybė Vengrijai žadėjo karinę paramą prieš Sovietų okupantus. Kai vengrai, patikėję Vašingtono melu, sukilo, jie sulaukė žiauraus Sovietų sąjungos atsako. Laimė, prezidentui Eisenhoweriui tuomet pakako išminties nepradėti branduolinio karo.

   Amerikiečiai atrodo kaip lunatikai, einantys minu lauku. Tikėkimės, jie greit atsibus, kol dar nebus vėlu.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus