°C
   2022 01 21 Penktadienis

   Rusija reaguoja į JAV Kongreso siekį delegitimizuoti būsimą Putino prezidentavimą

   Nuotrauka: The Japan Times nuotr.

   2021-11-26 13:00:00

   Rusijos valdžios atstovai pasmerkė naujausią JAV Kongreso pasiūlymą dėl rezoliucijos projekto, kuriame buvo teigiama, kad Vašingtonas turėtų atsisakyti pripažinti prezidentą Vladimirą Putiną teisėtu šalies lyderiu, jei jis bus perrinktas kitai kadencijai 2024 metais.

   Pasiūlyme, kurį ketvirtadienį paskelbė du Atstovų rūmų nariai, primygtinai reikalaujama, kad „bet koks Rusijos Federacijos prezidento bandymas... likti savo poste po 2024 m. gegužės 7 dienos garantuoja jo nepripažinimą JAV.“

   Projekte buvo cituojama ankstesnė šalies Konstitucija, priimta prieš pakeitimus, padarytus po pernai vykusio balsavimo visoje šalyje, kuri numatė, kad „vienas ir tas pats asmuo negali užimti Rusijos Federacijos prezidento pareigų ilgiau nei dvi kadencijas iš eilės“.

   Maskvos valdžios atstovai sukritikavo šią rezoliuciją. Federacijos tarybos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Jabarovas penktadienį davė interviu Rusijos naujienų leidiniui „RIA Novosti” ir sakė, kad jei rezoliucija įsigalios, „tai lems Rusijos politinių santykių su JAV pabaigą“.

   V. Jabarovas tikino, jog šis projektas „prieštarauja bet kokiam sveikam protui“ ir teigė nesąs įsitikinęs, kad Kongresas jį priimtų.

   Vėliau penktadienį į naujausią pranešimą sureagavo ir Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. Jis sakė, kad „kiekvieną kartą, kai galvojame, kad kolegos iš kitos vandenyno pusės nebegali sugalvoti nieko juokingesnio, agresyvesnio, nedraugiškesnio ir nekonstruktyvesnio, mes klystame...“ Anot jo, „tai puiki demonstracija pasaulio šalims, kad JAV oficialiai kišasi į kitų tautų vidaus reikalus.”

   Federacijos tarybos pirmininko pavaduotojas Konstantinas Kosačevas šį pasiūlymą pavadino Amerikos kišimusi į Rusijos prezidento rinkimus ir socialinio tinklo „Facebook“ įraše teigė, kad ši „provokacija“ nebuvo „nieko naujo ir nieko netikėto“.

   Dviejų partijų rezoliucijos projektas, kurį pateikė Tenesio demokratas Stephenas Cohenas ir Pietų Karolinos respublikonas Joe Wilsonas, buvo atsakas į balsavimą, kuriuo buvo nutarta  Rusijos konstitucijos pataisa, dėl kurios nuspręsta, kad V. Putinas galės kandidatuoti į prezidento postą dar dvejoms kadencijoms.

   Praėjusių metų vasarą visoje šalyje vykusioje apklausoje už pokyčius balsavo 78 procentų rinkėjų. Naujausios pataisos taip pat apima valdžios perskirstymą tarp valstybinių organų ir sprendimą įtvirtinti santuoką kaip vyro ir moters sąjungą, panaikinant galimybę įteisinti tos pačios lyties asmenų vestuves.

   Likus mėnesiams iki plebiscito V. Putinas paskelbė, kad šiomis pataisomis siekiama „užtikrinti tolesnį Rusijos, kaip teisinės valstybės, gerovės valstybės, vystymąsi ir didinti mūsų šalies institucijų efektyvumą“.


   Skaityti komentarus