°C
   2020 06 07 Sekmadienis

   Rusijos, Kinijos ir Irano aljansas Sirijoje pavirs Jungtinių Valstijų košmaru

   Nuotrauka: Reuters nuotr.

   2018-08-10 07:00:00

   Kaip praneša „Contra Magazin“, Pekinas ketina remti Bashar Assado kariuomenę kovoje su teroristų grupe Idlibe ir kitose Sirijos provincijose. Jei karines operacijas prieš džihadistus, be Rusijos ir Irano, pradės ir Kinija, labai greitai visa šalis gali būti kontroliuojama Damasko, o tai savo ruožtu bus „košmariškas scenarijus“ JAV ir arabų šalims Persijos įlankoje, teigia leidinys.

   Kinijos Liaudies Respublika išreiškė norą padėti Sirijos prezidento Bashar al-Assad vyriausybės kariuomenei kontroliuoti džihadistų užimtas Sirijos provincijas, praneša „Contra Magazin“.

   Kaip sakė Kinijos ambasadorius Sirijoje Qi Qianjin, Kinijos ginkluotosios pajėgos ketina remti „Sirijos kariuomenę, kovojančią su teroristais Idlibe ir kitose Sirijos srityse“, - teigia straipsnio autorius Marco Mayer.

   Šiuo metu Sirijos provincijoje Idlibe „tonas“ duoda džihadistai, susieti su „Al-Qaida“ kovotojais, kuriuos „remia JAV ir Persijos įlankos arabų šalys“, - rašo Mayer.

   Visų pirma, Pekinas suinteresuotas „musulmonų kovotojų, atvykusių iš Kinijos ir veikiančių Idlibe, sunaikinimu“, - tęsia „Contra Magazin“ žurnalistas.

   „Pastaraisiais metais uigūrai - užkietėję islamo kovotojai iš Vakarų Kinijos Liaudies Respublikos provincijos - tūkstančiais pateko į Sirijos teritoriją“, - pažymi Marco Mayer.

   Pasak Qi Qianjin, karas prieš teroristus Sirijoje vyksta „ne tik dėl Sirijos žmonių išlaisvinimo, bet ir Kinijos bei viso pasaulio žmonių interesams apginti“.

   Apskritai kalbant, prezidento Basharo Assado vyriausybė, remiama Rusijos Federacijos ir Irano ginkluotųjų pajėgų, sugebėjo visiškai pakeisti karo prieš teroristus Sirijoje eigą savo naudai, teigia autorius.

   "Jei Sirija dabar veiks su Rusijos ir Irano pagalba, o ir Kinija taip pat pradės siųsti karius ir dalyvaus karinėse operacijose prieš džihadistus, tada Sirijos vyriausybė netrukus sugebės kontroliuoti visą šalį. Vis dėlto, amerikiečiams ir Persijos įlankos arabų šalims šis scenarijus bus košmaras“, - įsitikinęs „Contra Magazin“ žurnalistas.

   Skaityti komentarus