°C
   2021 06 14 Pirmadienis

   San Paulo gubernatorius pareiškė, kad Brazilijoje „Covid-19" vakcina turi būti privaloma

   Nuotrauka: Science nuotr.

   2020-10-22 08:00:00

   Daugiausiai gyventojų turinčios valstybės vadovas pranešė, kad vakcinacija nuo „Covid-19“ Brazilijos gyventojams bus privaloma. Šis pareiškimas lėmė milžinišką gyventojų pasipiktinimą šalies prezidentu.

   San Paulo gubernatorius Joao Doria žurnalistams sakė, kad imunizacija bus pradėta, kai vakciną patvirtins Nacionalinė sveikatos priežiūros agentūra (ANVISA).

    

   „San Paule tai bus privaloma, išskyrus tuos asmenis, kurie turi medicininę pažymą, patvirtinančią, kad jie negali [skiepytis], - teigė J. Doria ir paaiškino, kad valstybė privalo paisyti būtinų kovos priemonių.

   Vietos žiniasklaida pranešė, kad San Paulo vyriausybė tikisi, kad Kinijos vakcina „CoronaVac“ bus patvirtinta laiku, kad gruodžio mėnesį būtų galima pradėti skiepyti medicinos personalą. Tikimasi, kad bandymai bus baigti jau šios savaitės bėgyje.

    

   Tačiau reaguodamas į J. Dorios komentarus, prezidentas Jairas Bolsonaro socialiniuose tinkluose pranešė, kad Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuojamas skiepijimas „nebus privalomas“. Jis pacitavo du įstatymus, kuriais argumentavo, kodėl federalinės vyriausybės užduotis yra nustatyti, ar reikia atlikti privalomą skiepijimą.

   Brazil has had more than 5.2 million Covid-19 infections since the start of the outbreak, according to Johns Hopkins University. Over 153,200 people have died in Brazil, which is the second-highest death toll from the coronavirus, after the US.

    

   J. Bolsonaro, pasveikęs nuo „Covid-19“ liepos mėnesį, anksčiau tikino, kad „niekas negali nieko priversti skiepytis“. Kritikai apkaltino jį pandemijos masto sumenkinimu, o J. Doria įspėjo prezidentą apie nederamą vakcinos „politizavimą“.

    

   Pasak Johno Hopkinso universiteto, nuo pat protrūkio pradžios Brazilijoje buvo daugiau nei 5,2 milijono „Covid-19“ infekcijos atvejų. Teigiama, kad Brazilija yra antra po JAV pagal koronaviruso infekcijos mirtingumą, šalyje mirė daugiau nei 153 200 žmonių.

   Skaityti komentarus