°C
   2020 12 02 Trečiadienis

   Senato teisminis komitetas balsuos dėl generalinio „Twitter“ direktoriaus Jacko Dorsey šaukimo į teismą

   Nuotrauka: Business Insider nuotr.

   2020-10-16 21:00:00

   Teksaso valstijos senatorius Tedas Cruzas paskelbė, jog ketina iškviesti „Twitter“ generalinį direktorių į teismą dėl socialinės žiniasklaidos svetainės blokuojamų naujausių „New York Post“ straipsnių. Aukščiausiojo Teismo posėdyje dėl kandidatų, vykstant pertraukai, T.Cruzas pareiškė, kad „Twitter“ aktyviai blokuoja istorijas apie Hunterį Bideną bei įtarimus, kad Bidenų šeima gavo pinigus Kinijos.

   Tokių naujienų blokavimą jis įvardijo kaip „beprecedentį  kišimąsi į rinkimus“ ir sakė, kad Teisėjų komitetas nori žinoti, kas vyksta.


   Nuotraukoje matoma, kaip „Twitter“ generalinis direktorius Jackas Dorsey Senato žvalgybos komiteto posėdžio metu liudija apie „Užsienio įtaką operacijoms ir jos panaudojimą socialinės žiniasklaidos platformomis“. Kapitolijaus kalva, Vašingtonas, 2018 metų rugsėjo 5 d., trečiadienis. 


   Antradienį komitetas balsuos dėl  „Twitter“ generalinio direktoriaus Jacko Dorsey kvietimo į teismą. Bylos nagrinėjimas numatomas spalio 23 d.

   „„Twitter “, „ Facebook “ ir „ Big Tech “ milijardieriai negali cenzūruoti politinės kalbos ir aktyviai kištis į rinkimus“, - pareiškė T. Cruzas. „Dabar jie tai daro."

   Respublikonų teisminė valdžia pasidalino įrašu, kuriame teigiama, jog „Twitter “  socialinis tinklas cenzūravo portalo „New York Post“ istoriją apie H. Bideną, nes tariamai joje buvo pateikta „neteisėtai gauta“ ir „privati“ informacija. 


   Trečiadienį Jack Dorsey viešai pripažino, kad pirmo „New York Post“ straipsnio užblokavimas buvo „nepriimtinas” ir  neturėjo jokio preteksto:    Nuotraukoje matomi respublikonų atstovai, senatorius Michaelas Lee iš Jutos valstijos bei senatoriai Johnas Cornynas ir Tedas Cruzas iš Teksaso valstijos Aukščiausiajame teisme, posėdyje dėl Aukščiausiojo teismo kandidatės Amy Coney Barrett. Kapitolijaus kalva, Vašingtonas, 2020 m. spalio 14 d., trečiadienis.

   Tačiau „Twitter“ ir toliau blokuoja su J. Bidenu susijusių straipsnių dalijimąsi internetinėje platformoje. Socialinės žiniasklaidos svetainė ketvirtadienį sustabdė „Team Trump“ veiklą, po to, kai kampanijos paskyra vaizdo įraše paminėjo „New York Post“ straipsnį.

   „Twitter“ įraše taip pat buvo teigiama: „J. Bidenas yra melagis, kuris daugelį metų plėšė mūsų šalį“. Pasak „Twitter“, D.Trumpo kampanijos įrašas pažeidė svetainės politiką, nes dalijosi privačia informacija be J. Bidenso sutikimo.

   J. Biden kampanijoje teigiama, kad „New York Post“ nesitarė su J. Bidenu apie esminius istorijos elementus, pateiktus straipsnyje.

   Žurnalistė, nacionalinio saugumo korespondentė, Natasha Bertrand taip pat pasidalino savo įžvalgomis „Twitter“ platformoje. Ji rašo:  „ Nauja: J.Biden kampanija reaguoja į „NY Post“ istoriją. „The New York Post“ niekada nesiteiravo J. Bideno kampanijos apie kritinius šios istorijos elementus. Be to, mes peržiūrėjome oficialias Joe Bideno dienotvarkes, kurios parodo, kad tokie susitikimai, apie kuriuos rašo portalas „New York Post“, niekada neįvyko. “


   D.Trumpo kampanijos atstovai teigė, kad jų veiklos ribojimą galima traktuoti kaip kišimąsi į rinkimus. Jie pasikartojo, kad iki rinkimų liko tik 19 dienų.

   Baltųjų rūmų spaudos sekretorės Kaleigh McEnany asmeninė paskyra taip pat buvo sustabdyta dėl to paties „New York Post“ straipsnio minėjimo viename iš jos įrašų. Savo paskyroje ji rašė: „ Politinių pasisakymų cenzūravimo būtų galima tikėtis tokiose šalyse, kaip Kinija, Korėja ar Iranas, bet Amerikoje. Tai turėtų kelti susirūpinimą kiekvienam amerikiečiui, kuris vertina laisvą ir atvirą diskursą. Neleiskite „Big Tech“ jūsų nutildyti! “


   Šį kartą, užuot įvardijęs privatumo problemas, „Twitter“ atstovas pareiškė, kad įraše pateikiama informacija skelbiama neteisėtai.

   Kiti respublikonų partijos senatoriai taip pat kreipėsi į „Twitter“ ir kitas socialinės žiniasklaidos svetaines. Jie tvirtino, kad technologijų gigantai cenzūruoja informaciją apie Hunterį Bideną, nepaisant to, kad 2016 m. Mirgėjo Rusijos tyrimas dėl D.Trumpo kampanijos.

   „Mes tikime laisva spauda šioje šalyje ir tikime laisvais rinkimais", - kalbėjo senatorius Joshas Hawley'as. „Bandymas suklastoti rinkimus, kaip kad matome dabar, yra beprecedentis Amerikos istorijoje “.

   Savo „Twitter“  paskyroje jis pasidalino įrašu, kuriame teigia, jog pateikė „Twitter“ ir  „Facebook“ generaliniams direktoriams oficialų kvietimą pasirodyti Aukščiausiajame teisme ir atsakyti senato nusikalstamumo ir terorizmo komitetui dėl kišimosi į rinkimus. 

    

   Tuo tarpu demokratų kandidatas tvirtino nežinojęs apie sūnaus santykius su kitomis šalimis, kol šis ėjo viceprezidento pareigas.

   Skaityti komentarus