°C
   2021 03 07 Sekmadienis

   Senatorius M. Johnsonas: D. Trumpo apkaltos tikslas – visus rinkėjus paversti nusikaltėliais

   Nuotrauka: Samuel Corum/Getty Images

   2021-02-17 19:00:00

   Pasak respublikonų senatoriaus Mike’o Johnsono (Luiziana), demokratų surengtos prezidento Donaldo Trumpo antrosios apkaltos tikslas buvo visus už jį balsavusius rinkėjus (75 mln. amerikiečių) paversti nusikaltėliais.

   „Jiems apkalta buvo reikalinga kaip priemonė dešimtis milijonų Trumpo šalininkų prilyginti keliems šimtams nusikaltėlių, kurie plėšė Kapitolijų“, – sakė M. Johnsonas.


   Pasak M. Johnsono, ateityje apkalta taps susidorojimo su konkurentų partija įrankiu: „Tai tapo politiniu ginklu, kurį dauguma naudos prieš prezidentą, jei jis jai nepatiks. Buvo atidaryta Pandoros skrynia, kurios mes galime jau niekada nebeuždaryti. Demokratai iškėlė „naikinimo kultūrą“ į konstitucinį lygmenį.“

   Pasak vieno D. Trumpo advokatų Davido Schoeno, apkalta nebuvo demokratų bandymas kovoti su politiniu smurtu: „Demokratai bando sunaikinti savo politinius konkurentus. Tai – konstitucinė „naikinimo kultūra“.“

   Vasario 13 d. Senate pritrūko net dešimties balsų iš 67, kad D. Trumpas būtų pripažintas kaltu dėl Kapitolijaus šturmo. 45 respublikonų senatoriai balsavo už tai, kad ir šis apkaltos procesas – antikonstitucinis.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus