°C
   2021 10 24 Sekmadienis

   Slovakijos dienraštis „Denník N“: Dujos brangsta ne dėl V. Putino, o dėl spekuliantų

   Nuotrauka: AP

   2021-10-12 09:00:00

   Spalio 6-ąją užfiksuotas ženklus dujų kainų augimas įvyko iškart po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pranešė, kad gali padėti Europai stabilizuoti kainas. Kai kas suskubo dėl staiga išaugusių kainų apkaltinti Rusijos vadovą, tačiau netrukus paaiškėjo, jog kalti spekuliantai. 

   Spalio pradžioje kuro kainos Europos biržose pasiekė visus įmanomus rekordus: per pastaruosius metus jos išaugo net aštuonis kartus.

   Kai kurie spekuliantai suskubo tuo pasinaudoti. Imta žaisti su kuro kainomis, kai kuro pardavėjai panikuodami ėmė nutraukinėti tiekimo sutartis. Rusijos leidinys „Kommersant“ teigia, kad dujų tiekimą Rusija galėtų padidinti tik 30-50 milijonų kubų per dieną, o tai nėra daug Europai, kadangi „Gazprom“ dabar neturi atliekamų dujų.

   Paniką sumažinti tai gali, nes tai – pažadas, kad Rusija nemanipuliuos dujomis žiemą. V. Putinas tai pat pabrėžė, kad „Gazprom“ nedidins dujų tiekimo per Ukrainą, nes šios šalies dujų transportavimo sistema yra prastos kokybės.

   Oxdordo energetikos tyrimo instituto duomenimis, iki pandemijos iš Rusijos importuota gerokai daugiau dujų. Manoma, kad būtent rusiškų dujų atsisakymas Europos rinkoje gerokai padidins jų kainas žiemą.

   Šaltinis 

   Skaityti komentarus