°C
   2022 10 07 Penktadienis

   Technikos kompanijos planuoja pristatyti keistus „nėščių vyrų“ jaustukus

   Nuotrauka: Newsweek nuotr.

   2021-07-20 09:00:00

   Kasdienybėje plačiai naudojamų jaustukų (angl. „emoji”) kūrėja išleido daugybę naujų dizainų. Naujausiame jaustukų sąraše matyti neutralios lyties „asmuo su karūna“, įvairių rasių rankos paspaudimai ir keistas, ūsuotas „nėščias vyras“.

   Naujausia jaustukų serija, kuri netrukus puikuosis visuose išmaniųjų telefonų ekranuose, buvo pristatyta praėjusią savaitę. Juose matyti keletas neįprastų pasirinkimų: androginiškas „asmuo su karūna“, kurį galės pasirinkti asmenys, ieškantys alternatyvos „princo“ ar „princesės“ jaustukams, 15 skirtingų rasių rankų paspaudimų deriniai, neutralios lyties „nėščias žmogus“ ir, labiausiai gluminantis jaustukas - „nėščias vyras“ su ūsais.
   Nėščio vyro jaustukas nėra koks nevykęs pokštas, primenantis klasikinę Arnoldo Schwarzeneggerio komediją „Jaunėlis“. Vietoj to, „Emojipedia“ -  puslapis, atsakingas už naujų jaustukų kūrimą ir išleidimą - teigė, kad nėščio vyro jaustukas buvo įtrauktas, kad „atkreiptų dėmesį, jog nėštumas galimas kai kuriems transseksualiems vyrams ir nebinariams“.

   Šie nauji kūriniai yra tik maža dalis iš ilgo sąrašo, o jaustukų gerbėjai gali balsuoti už nemėgstamiausias naujoves internete. Šį šeštadienį, per pasaulinę jaustukų dieną, buvo paskelbti nugalėtojai, kuriuos galite peržiūrėti oficialiame puslapyje. Naujieji jaustukų dizainai bus išleisti vėliau šiais metais.

   Nėščio vyro jaustukas sukėlė tikrą pasipiktinimų bangą internete, kritikos negailėta ir jo kūrėjams. „Nežinau, kam reikia tai išgirsti, bet vyrai negali pastoti”, - „Twitter” platformoje rašė Abigail Marone, respublikonų senatoriaus Josho Hawley sekretorė spaudai.

    

   Tai nėra pirmasis „Unicode Consortium“ kontraversiškas kūrinys. Šių metų pradžioje buvo išleista barzdotų damų ir įvairių rasių gėjų porų kolekcija, o „Apple“ nuo 2019 m. į išmaniuosius įrenginius įtraukė neutralių lyčių jaustukų versijas.

   Skaityti komentarus