°C
   2021 01 24 Sekmadienis

   Teisėja įsakė šią savaitę paviešinti įslaptintus dokumentus iš vienos iš J. Epsteino aukos bylos

   Nuotrauka: Business Insider nuotr.

   2020-08-01 19:00:00

   Yra daugybė užantspauduotų dokumentų, susijusių su Jeffrey Epstein byla, kuriuose aprašyti anksčiau jam pateikti baudžiamieji kaltinimai bei pateiktas ieškinio pagrindas, kuriame 2008 metais jis buvo įvardintas kaip seksualinis nusikaltėlis. Dokumentai taip pat apima nukentėjusiųjų ieškinius, kurie buvo pateikti tebevykstant teismo posėdžiams. Daugelis šių dokumentų yra skirtingų teismų ir teisėjų jurisdikcijoje, o tai reiškia, kad tik kai kurie gali būti viešinami, o kiti yra sunaikinami arba lieka užantspauduoti.

   Visa laimė, jog JAV apygardos teisėja Loretta Preska, kuriai suteikta jurisdikcija tvarkyti svarbius J. Epšteino bylos dokumentus, įsakė juos paviešinti iki liepos 30 d. 

   Šie dokumentai taip pat apima duomenis apie G. Maxwell darbą J. Epšteinui 2016 metais bei advokato ir buvusio Harvardo teisės profesoriaus Alano Dershowitzo, kuris garsiai kritikavo J. Epšteiną, pranešimą.

   Teisėjas L. Preska savo nutartyje teigė, kad:

   Savo pirmajame pareiškime, kuris kaip ir daugelis kitų šiuo metu yra peržiūrimas, ponia G. Maxwell atsisakė bendradarbiauti ir liudyti ir apskritai neigė bet kokias žinias apie santykiavimą su nepilnametėmis. Šioje byloje, ypač kalbant apie kaltinimus dėl nepilnamečių merginų žaginimo, teismas konstatuoja, kad bet koks p. G. Maxwell nepasitenkinimas ar susierzinimas dėl dokumentų paviešinimo spaudoje nėra pakankamai svari priežastis slėpti informaciją nuo visuomenės. 

   Įsakymas buvo paskelbtas antradienį, suteikiant dalyvaujančioms šalims vos dvi dienas paruošti dokumentus paviešinimui. Šie dokumentai buvo susiję su civiline byla, kurioje viena iš aukų padavė į teismą kelis J. Epstein bendrus dėl šmeižto, kategoriško neigimo ir viešų išpuolių.

   Taip pat šią savaitę JAV pareigūnai iš Mergelių salų, kuriose J. Epsteinui priklausė privati sala, padavė į teismą kelis didžiuosius bankus, norėdami gauti daugiau informacijos apie Jeffrey Epstein finansus. Didelėms finansų įstaigoms, tokioms kaip „Deutsche Bank“, „JPMorgan Chase“ ir „Citibank“, buvo liepta perduoti banko įrašus, informaciją apie sandorius ir visą kitą su J. Epsteino sąskaitomis susijusią informaciją.

   Apart dokumentų ir įrašų, kuriuos advokatai turi išanalizuoti, teismo metu galimai bus atskleidžiami ir vaizdiniai įrodymai. Daugybė G. Maxwell artimų šaltinių teigia, kad ji ir J. Epsteinas išsaugojo kaltinamųjų vaizdo įrašus, kurie yra skirti šantažuoti ir manipuliuoti galingais draugais.

   Baimindamiesi, kad G. Maxwell  gali atimti sau gyvybę, kalėjimo pareigūnai ėmėsi ypatingų apsaugos priemonių, kurios nebuvo taikomos J. Epstein įkalinimo metu. Siekdami užtikrinti G. Maxwell saugumą, pareigūnai nuolatos perkelia ją į skirtingas kalėjimo kameras, taip pat, atėmė daiktus, su kuriais galėtų susižeisti, įskaitant ir rūbus, su kuriais galėtų pasikarti. Valdžia yra susirūpinusi, kad G. Maxwell gali nesulaukti teismo dėl buvusio jos partnerio J. Epstein pavyzdžio. Tuo tarpu princas Andrew atšaukė savo keliones į užsienį ir planuoja likti JK, bijodamas, kad jį gali sulaikyti valdžios institucijos. Manoma, kad jis planuoja daugiau niekada negrįžti į JAV, nepaisydamas pakartotinių pažadų bendradarbiauti su tyrėjais.

   Skaityti komentarus