°C
   2021 04 13 Antradienis

   Teksaso gubernatorius Gregas Abbottas tampa antruoju respublikonų gubernatoriumi, uždraudusiu Bideno vakcinos pasus

   Nuotrauka: kfoxtv.com nuotr.

   2021-04-08 13:00:00

   „Negalima žengti į mūsų asmeninės laisvės teritoriją“ - papasakė Teksaso gubernatorius Gregas Abbottas. Jis - jau antrasis respublikonų gubernatorius, uždraudęs Bideno vakcinos pasus, nes gyventojams „nereikia įrodymų, kad jie galėtų gyventi kasdienį gyvenimą“.


   Teksaso gubernatorius Gregas Abbottas antradienį pasirašė vykdomąjį raštą, draudžiantį vyriausybei reikalauti kažkokio „vakcinos paso“.

   „Teksasiečiams nereikėtų reikalauti įrodyti vakcinacijos ir atskleisti privačios sveikatos informacijos, kad tik galėtų gyventi kasdien“, - paskelbė gubernatorius savo Twitter paskyroje. 

   „Aš išleidau vykdomąjį raštą, draudžiantį vyriausybės įpareigotus skiepų pasus Teksase“, - pridūrė jis: „Nepažeidinėkite mūsų asmeninių laisvių“.  

   Jis taip pat sakė: „Šios vakcinos yra savanoriškos ir niekada nėra priverstinės“. 

   Vykdomasis įsakymas pasirašytas po to, kai Floridos gubernatorius Ronas DeSantis, taip pat respublikonas, praėjusią savaitę ėmėsi tų pačių veiksmų ir uždraudė „vakcinos pasus“.

   Misisipės gubernatorius respublikonas Tate'as Reevesas taip pat sakė, kad nepalaiko vakcinos pasų, o JAV Atstovų rūmų narė Marjorie Taylor Greene juos pavadino Bideno „žvėries ženklu“.

   Teksasas yra antra daugiausiai gyventojų turinti JAV valstija. Kaip teigia Abbottas, jos 29 milijonams piliečių buvo paskirta 13 milijonų vakcinos dozių.

   Sekmadienį „Texas Rangers“ atidarymo rungtynėse sausakimšas sirgalių stadionas buvo dar vienas įrodymas, kad gyvenimas Lone Star valstijoje grįžta į ikipandeminį rėžimą.

   Primename, kad Floridos Gubernatorius DeSantis penktadienį pasirašė skubų įsakymą, draudžiantį vadinamuosius „vakcinos pasus“, teigdamas, kad jie sukurs „dvi piliečių klases“.

   Įsakymas neleidžia jokiai valstybinei organizacijai ir privačiam verslui reikalauti, kad jų darbuotojai ar klientai parodytų vakcinos pasą tam, kad jie galėtų ten dirbti ar gauti paslaugų.

   Praėjusį pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje DeSantis sakė: „Visiškai nepriimtina, kad vyriausybė ar privatus sektorius primestų jums reikalavimą įrodyti vakcinacijos faktą, kad galėtumėte tiesiog dalyvauti įprastoje veikloje“.

   „Reikalaujant vadinamųjų COVID-19 vakcinos pasų, norint dalyvauti kasdieniame gyvenime, pavyzdžiui, lankantis sporto renginyje, restorane ar einant į kino teatrą, būtų sukurtos dvi klasės“, - pridūrė jis.

   Nors DeSantis ir Abbottas yra vieninteliai gubernatoriai, išleidę oficialius įsakymus, draudžiančius paso idėją, kiti respublikonai taip pat griežtai pasmerkė šį pasiūlymą.

   Misisipės respublikonų gubernatorius Tate'as Reevesas sekmadienį pareiškė prieštaraujantis vakcinos pasams savo valstijoje, teigdamas, kad jie yra nereikalinga priemonė.

   „Aš nepalaikau vakcinos pasų“, - sakė jis CNN laidos „Sąjungos valstybės“ vedėjui Jake'ui Tapperiui. "Nemanau, kad tai būtina ir nemanau, kad tai yra geras dalykas Amerikoje."

   Jis pridūrė: „Tam tikru momentu turime leisti patiems amerikiečiams priimti sprendimą, kuris, jų manymu, yra geriausias jiems ir jų šeimoms“.

   Misisipė yra viena iš valstijų, apie kurias Bidenas teigė, kad naudoja „neandertalietišką mąstymą“, kai jos nutraukė reikalavimą dėvėti kaukes šių metų pradžioje. 

   Pietų Dakotos gubernatorius Kristi Nomen vakcinos paso idėją pavadino „ne amerikietiška“.

   Bideno administracija teigė, kad yra mažiausiai 17 skirtingų pasų iniciatyvų, kurias kuria valstybiniai ir privatūs subjektai.

   Pasaulio sveikatos organizacija taip pat siekia sukurti „pažangiosios vakcinacijos sertifikatą“.

   Vis dėlto Baltieji rūmai praėjusią savaitę pareiškė, kad federaliniu lygmeniu nenustatys jokių apribojimų, susijusių su vakcinų pasais, pavyzdžiui, tokių kaip visoje šalyje paskiepytų asmenų duomenų bazės kūrimas ir saugojimas.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus