°C
   2022 12 04 Sekmadienis

   Tūkstančiai žmonių Prancūzijoje išėjo į gatves, protestuodami prieš pensijų reformą

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2022-09-29 19:00:00

   Dar prieš Prancūzijos vyriausybei paskelbiant  pensijų reformos planus, šalyje jau formuojasi pasipriešinimas: tūkstančiai žmonių ketvirtadienį virtinėje šalies miestų išėjo į gatves, reikalaudami didinti algas ir pasisakydami prieš planuojamą pensinio amžiaus ilginimą.

   „Mes nenorime derėtis dėl pensinio amžiaus“, - sakė CGT profsąjungos lyderis Philippe‘as Martinezas. Prancūzijos darbuotojai, anot jo, nenori ilgiau dirbti.

   Švietimo ministerijos duomenimis, ketvirtadienį rengtame streike dalyvavo 11 proc. mokyklų personalo. Taip pat buvo apribotas traukinių eismas. Paryžiuje kursavo šiek tiek mažiau priemiesčio traukinių ir autobusų nei įprastai. Demonstracijoje Marselyje dalyvavo ir buvęs kandidatas į prezidentus kairysis populistas
   Jeanas-Lucas Mélenchonas.

   Prancūzijos valdantieji trečiadienį susitarė pratęsti konsultacijas su socialiniais partneriais ir iki žiemos pateikti pensijų reformos įstatymo projektą. Naujasis įstatymas įsigaliotų kitą vasarą. Svarstoma amžiaus ribą didinti po keturis mėnesius per metus, kad 2031 metais būtų pasiektas 65 metų pensinis amžius. Šiuo metu pensinis amžius prasideda nuo 62-ejų.

   Skaityti komentarus