°C
   2020 07 09 Ketvirtadienis

   Tyrimas parodo, kad karantinas nepadarė jokios įtakos koronaviruso plitimui, tačiau pakenkė milijonams gyventojų visame pasaulyje

   Nuotrauka: Euronews nuotr.

   2020-05-28 11:00:00

   JP Morgano tyrimas parodė, kad karantinas nepakeitė koronaviruso pandemijos eigos, tačiau nustekeno viso pasaulio pasaulio ekonomiką.

   Investicinio banko stratego Marko Kolanovičiaus rašte teigiama, kad vyriausybės buvo „įkalbėtos“ įvesti „pavėluotus“ arba „neefektyvius“ karantinus.


   Tyrimas rodo, kad daugelyje šalių užsikrėtimo rodikliai ir toliau mažėja palengvinus karantino sąlygas.

   Kovo mėnesį visame pasaulyje šalys paskelbė karantiną ir vienbalsiai nutarė, jog tai pagrindinė ligos plitimo sustabdymo priemonė. Šių metų pradžioje koronaviruso atvejų skaičius smarkiai išaugo, tačiau nuo pastarojo laiko infekcijos rodikliai ženkliai sumažėjo. 

   M. Kolanovičius teigė, kad skaičius sumažėjo, nes „greičiausiai virusas turi savo dinamiką“, kuri „nėra susijusi su dažnai nenuosekliomis blokavimo priemonėmis“.

   Kaip įrodymą jis pateikė daugybę vietų, kuriose užsikrėtimo dažnis arba „R“ reikšmė ir toliau mažėja, nepaisant panaikintų apribojimų.

   Danijos užsikrėtimo lygis išlieka stabilus po to, kai praėjusio mėnesio pabaigoje buvo atnaujinta mokyklų ir prekybos centrų veikla. 

   Pagal apskaičiavimus numatoma, kad nuo gegužės 18 d. šioje šalyje „R“ reikšmė bus 0,6, lyginant su 0,7 gegužės 7 d.

   Jeigu reikšmė „R“ yra lygi arba didesnė už vienetą, tai indikuoja, jog viruso plitima populiacijoje spartėja.

   Vokietija taip pat sušvelnino karantino priemones ir nustatė, kad šalyje „R“ vertė nesiekia 1.

   Tyrime pateikiami grafikai, rodantys daugybę kitų šalių, kurios laikėsi panašaus modelio nuo karantino sušvelninimo. 

   Daugumoje šalių dalinis karantinas ir socialinis atsiribojimas vis dar galioja. Vokietijos kanclerė Angela Merkel teigė, kad Europai galimai tektų susidurti su antrąja viruso banga, jei apribojimai bus panaikinti per greitai.

   „EKONOMINIS NUOSTOLIS“

   M. Kolanovičius taip pat išreiškė susirūpinimą dėl ekonominio nuosmukio, kilusio dėl visuotinio karantino.

   „Priešingai, nei griežtai ir kruopščiai išbandant naujus vaistus, karantinas buvo paskelbtas neatsižvelgus į tai, jog jis gali sukelti ne tik ekonominį chaosą, bet ir potencialiai iššaukti daugiau mirties atvejų nei pats „Covid-19 "”,- teigė specialistas.

   „Tuo pačiu metu buvo sunaikinti milijonai pragyvenimo šaltinių."

   Ekonominis viruso poveikis įpareigojo vyriausybes skirti reikšmingus finansinę pagalbą darbuotojams ir įmonėms.

   Rodikliai fiksuoja, kad JK viešojo sektoriaus grynasis skolinimasis balandžio mėn. Padidėjo iki 62,1 milijardo svarų, tai yra 51,1 milijardo svarų daugiau nei tą patį praėjusių metų mėnesį.

   Šalių vyriausybės jau perspėjo, kad kai kurie judėjimo apribojimai ir socialinės atsiribojimo priemonės greičiausiai bus taikomos tol, kol nebus sukurta vakcina nuo viruso.


   Tyrimas taip pat demonstruoja JAV valstijų užkrėtimo lygį prieš ir po karantino įvedimo.

   Skaityti komentarus

   Samsara 2020 28 05 09:17

   Bakteriologinines katastrofos metu as suzinojau daug idomiu dalyku, pas oligarhus prekybcentriuose batus pirkti saugu, taciau, pas smulku verslininka jau nelabai. Pas oligarha pirkti kamuoli yra saugu, bet pas smulku verslininka jau nebe. Pirkti geles nesaugu, taciau bambali alaus krautuvei saugu. Ikea ir Senukai saugiausios vietos, nes atsidare vieni is pirmuju po karantino svelninimo. Virusas Lietuvoje kitoks. negu pvz UK, UsA, Vokietija. Ten kaukes neprivalomos, pas mus bauda 250eu. Paste nuo 18:00 siaucia virusai, nes sutrumpintas darbo laikas. Rubus pirkti parduotuvėje nesaugu, taciau Maximoje jau saugu. Soliariumo kabina nesaugu, o vat matuotis rubus 10x mazesneje kabinoje saugu.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   senas krienas 2020 28 05 10:48

   Nereikia durninti skaitytojų - pasaulio ekonomiką nustekeno ne virusas ar karantinas o pats ekonomikos modelis. Nebeveikia liberastinis breton-vudo ekonominis modelis, viskas, chana - kapitalizmas baigėsi. Tik va bėdą virusui labai patogu suversti. O užzombintai biomasei limpa bet koks iš fake news gavnomiotų mėtomas šūdas.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   fake 2020 31 05 04:12

   manau tikrai vertas dėmesio yra j p morgan tyrimas apie karantiną ir corona virusą, kai tyrėjas yra bankas :)

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai