°C
   2020 08 11 Antradienis

   V. Putino susitikimas su R. T. Erdoganu: JAV ir Irano konfliktas, Libijos valdymas ir Sirijos ateitis

   Nuotrauka: ft nuotr.

   2020-01-09 08:00:00

   Tikimasi, kad atvykęs į Turkiją dėl dujotiekio atidarymo, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas su prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu aptars JAV ir Irano konflikto Irake padarinius.

   Tačiau padėtis Irake pasikeitė per naktį, nes Iranas, atsakydamas į JAV išpuolį Bagdado oro uoste prieš generolą Qassem Soleimani, paleido du raketų srautus į JAV bazes Irake. 

   Dar vakare atrodė, kad nei JAV, nei Iranas nenorėjo eskaluoti konflikto, tačiau įtemptas jųdviejų karas neabejotinai kelia nerimą tiek Maskvai, tiek Ankarai.

   „Mūsų regionas pavargęs nuo nuolatinių susirėmimų, pradedant išorinių pajėgų kišimusi“, - šią savaitę žurnalistams sakė Erdogano atstovas Ibrahimas Kalinas, pridurdamas, kad Turkija ragino ir Iraną, ir JAV „sumažinti įtampą“.

   Kita aktuali tema yra R. T. Erdogano sprendimas kištis į Libijos valdymą. Turkija siekia paremti Nacionalinio susitarimo (GNA) vyriausybę Tripolyje - tarptautiniu mastu pripažintą režimą, kuriam buvo suteikta kontrolė sostinės atžvilgiu, o generolo Khalifa Haftar Libijos nacionalinė armija (LNA) valdo didžiąją dalį likusios šalies. K. Haftar paskelbė džihadą ir pažadėjo išvaryti visus užsienio „okupantus“.

   R. T. Erdoganas ir V. Putinas taip pat nuogąstavo dėl Sirijos. Turkijos vadovas buvo nepatenkintas, kad Sirijos armija pasitraukė į Idlibą - paskutinę likusią Turkijos remiamų „nuosaikiųjų sukilėlių“, tarp kurių yra ir „Al-Qaeda“ padaliniai, tvirtovę. I. Kalinas teigė, kad Turkija nemato prezidento Basharo Assado kaip „lyderio, galinčio vesti šalį į priekį“.

   Kita vertus, Rusija remia vyriausybę Damaske, kur V. Putinas netikėtai apsilankė antradienį. Po specialaus karinio instruktažo V. Putinas ir B. Assad pasivaikščiojo, aplankę istorinę mečetę ir stačiatikių katedrą.

   Skaityti komentarus