°C
   2020 08 05 Trečiadienis

   Vaikų atiminėjimo tėvynėje - nieko naujo

   Nuotrauka: Kauno Forumas nuotr.

   Autorius: Algimantas Rusteika | Kauno forumas
   2019-03-26 10:00:00

   Norvegų kovotojas su valstybiniais vaikų atiminėtojais Steven Bennet socialiniuose tinkluose rašo: turėti vaikų Norvegijoje šiais laikais rizikingas reikalas. Pasak Norvegijos TV kompanijos NRK šalyje per pirmuosius šešis 2018 m. mėnesius Norvegijos vaikų gerovės sistemai (Norway’s Child Welfare System NCWS) buvo išsiųsta 30 000 “susirūpinimą keliančių pranešimų“.

   Barnevernet net nebespėja suktis – pažeidžiami nustatyti skundų nagrinėjimo terminai. Štai vaikų gerovės tarnyboje vien Bodø mieste niekada nebuvo tiek daug atvejų, kaip dabar – teigia vaikų globos vadovas Arve Rolandsen. Čia Barnevernet pareigūnai gavo 454 “susirūpinimą keliančius pranešimus“ – taip Norvegijoje vadinami skundai prieš tėvus.

   Jie net nesugebėjo pradėti tyrimo 24 bylose, nes trūksta atvejo pareigūnų, o neišnagrinėjus pranešimo per tris mėnesius tai laikoma pažeidimu. Psichikos smurtas yra toks pat svarbus kaip fizinis smurtas, o vaikai gali patirti didelę žalą, – sako atvejų pareigūnai Kristine Udnesseter ir Maria Fjørtoft.

   Antrąjį pusmetį Norvegijos gyventojams ir toliau taip nerimaujant per 2018 metus NCWS iš viso galėjo gauti apie 60 000 “susirūpinimą keliančių pranešimų“.

   2016 metais Norvegijoje gimė beveik 59 000, 2017 metais – šiek tiek mažiau nei 57 000 vaikų. Tuo būdu, kiekvienam gimusiam vaikui NCWS siunčiamas “susirūpinimą keliantis pranešimas“. Tai tikrai peržengia sveiko proto ribas.

   Berit Aarset, norvegų slaugytoja, močiutė ir Žmogaus teisių organizacijos Human Rights Alert – Norway lyderė rašo:

   „Visiems šimtams atvejų, kurių liudininkais buvome, būdinga viena aplinkybė: iš kiekvieno yra tikimasi, kad praneštų visiems ir Barnevernet apie menkiausius „ nusižengimus “. Tai labai panašu į tai, kaip veikė Stasi Rytų Vokietijoje nuo 1949 iki 1990 metų.“

   Steven Bennett

   Kauno forumas

   Skaityti komentarus