°C
   2024 02 24 Šeštadienis

   A. Judzinskytė: „Fitnesas pakeitė mano gyvenimą – supratau, kad sportas nėra tik hobis“

   Nuotrauka: Fitnessandmass foto

   2018-08-07 19:00:00

   Akvilė Judzinskytė nuo mažens buvo labai aktyvi mergaitė ir išbandė įvairias sporto šakas. Netrukus mergina pradėjo studijuoti Vilniuje ir persikėlusi gyventi į sostinę pradėjo domėtis sveika gyvensena. Šiuo metu Akvilė dalyvauja fitneso varžybose ir savo kolekciją jau yra papildžiusi daugybe apdovanojimų.  

   Savęs atradimas ir sunkus pasiruošimas varžyboms

   A.Judzinskytė atrado fitnesą visai netikėtai – mergina pamatė socialiniuose tinkluose „Fit model Lietuva“ projekto reklamą ir nusprendė išbandyti save. „Visada norėjau sudalyvauti tokio pobūdžio varžybose. Merginos, kurios demonstruodavo ant scenos ištreniruotus savo kūnus, man buvo tarsi idealas. Iškovojusi pirmąsias pergales nusprendžiau tapti profesionale sportininke“,- prisiminimais dalijosi mergina.

   Pasiruošimo fitneso varžyboms metu svarbiausia – tinkama mityba ir sportas. „3 mėnesius laikausi griežtų mitybos taisyklių. Valgau vištieną, ryžius, agurkus ir kiaušinius. Kiekvieną dieną sportuoju salėje. Taip pat labai svarbus yra sceninis pozavimas, kuris manau yra vienas iš sunkiausių etapų“,- atskleidė A. Judzinskytė.


   A.Judzinskytė jau ne kartą skynė sunkaus darbo vaisius. Sportininkė dalyvaudama Europos čempionato varžybose iškovojo bronzą, o Lietuvoje ir Latvijoje pasidabino aukso medaliais. „Man šie pasiekimai reiškia labai daug. Fitnesas pakeitė mano gyvenimą – supratau, kad sportas nėra tik hobis. Gaunu labai daug laiškų iš savo sekėjų socialiniuose tinkluose ir draugų, kurie domisi ir palaiko. Tai mane skatina propaguoti sveiką gyvenseną ir padėti žmonėms“,- teigė fitneso atstovė.

   Pasak sportininkės, stovėti varžybų metu ant scenos yra labai geras jausmas. O iškovotos pergalės atperka per treniruotes išlietą prakaitą. „Mėgaujuosi kiekviena akimirka. Tuo metu nublanksta visi iki tol patirti sunkumai. Po iškovotų pergalių sulaukiu daugiau sveikinimo žinučių nei per savo gimtadienį“,- pripažino A.Judzinskytė.

   Fitneso sportininkų gyvenimo niuansai

   Pasibaigus varžybų maratonui sportininkai stengiasi palaikyti formą, tačiau tai padaryti nėra lengva. „Tuo metu žinai, kad gali valgyti viską. Nejauti saiko, todėl yra sunku save kontroliuoti, bet prie tokios situacijos pripranti ir sugebi grįžti į įprastą savo ritmą“,- kalbėjo fitneso varžybų dalyvė.

   Pasiruošimas fitneso varžyboms padeda sustiprinti žmogaus valią, ugdo kantrybę ir ištvermę. „Turi laikytis griežto režimo, valgyti kiekvieną dieną, tokios situacijos priverčia pasikeisti. Tai sustiprina vidinę dvasinę būseną. Kitose gyvenimo situacijose taip pat gali padaryti daugiau“,- privalumus išskyrė sportininkė. 

   Artimiausiųjų žmonių palaikymo ir sveikos gyvensenos svarba

   Pasak A.Judzinskytės, sportininkams yra ypatingai svarbus artimųjų palaikymas. „Jeigu tavęs nesupranta aplinkiniai, tai yra labai sunku, nes kartais būna, jog tiesiog neturi jėgų. Būna, kad vengi susitikti su draugais, nes žinai, kad ten yra pagundų, skanaus maisto, todėl dažniausiai leidi laiką namuose“,- šeimos palaikymo svarba neabejojo mergina.

   Sportininkė savo socialiniuose tinkluose dažnai dalijasi pagamintų patiekalų nuotraukomis ir negaili žmonėms duoti patarimų. „Galima valgyti viską, tačiau reikalingas saiko jausmas. Žmonės dažnai piktnaudžiauja greitu maistu ir vengia gaminti patys. Taip pat labai svarbu judėti, tačiau nebūtina eiti į sporto salę“,- patarimais dalijosi A.Judzinskytė.   

   Motyvacijos atradimas ir artimiausi planai

   Pasak A.Judzinskytės, žmonėms reikėtų kuo labiau vieniem kitus palaikyti. „Kai būna sunkios akimirkos, pažiūriu į savo senas nuotraukas ir prisimenu, kodėl viską pradėjau. Taip pat skatina ir labai padeda žmonių pasakyti komplimentai“,- pripažino sportininkė.

   Fitneso sportininkė spalio mėnesį pirmą kartą dalyvaus vyksiančiame pasaulio čempionate. „Visada norisi laimėti, tačiau svarbiausia – dalyvauti. Nepasiduosiu ir žinau, kad galiu pademonstruoti gerus rezultatus“,- artimiausius planus atskleidė A.Judzinskytė. 

   Skaityti komentarus