°C
   2022 08 13 Šeštadienis

   Ar dėsninga „Žalgirio” užimama 13-oji vieta Eurolygoje?

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius:
   2019-02-08 19:00:00

   Taigi, esminis klausimas: ar pernai metais buvo iššokta aukščiau bambos, ar šiais metais esame savo vietoje?

   Pernai metų pavasarį, Kauno “Žalgirio” komanda šuoliais keliavo vis aukštyn. Stipriai vyriausiojo trenerio kėdėje kojas apšilęs Š. Jasikevičius po ilgos pertraukos atvedė komandą į Eurolygos aukštumas - į Top8. Komandai to buvo per maža. Gavome palankų varžovą ketvirfinalyje ir Pirėjo “Olympiakos” ekipa paguldyta ant menčių. Serijos rezultatas 3-1. “Žalgiris” dar turėjo “įžūlumo” pusfinalyje prieš Stambulo “Fenerbache” ekipą, bet šį kartą Š. Jasikevičiui nepavyko strateginė dvikova prieš savo mokytoją Ž. Obradovičių. Turnyrą pavyko baigti galingu akordu – įveikta žvaigždžių perpildyta Maskvos “CSKA” ekipa.

   Ką turime šiandien? Po 22 turų – 8 pergalės ir 14 pralaimėjimų. Sirgaliai, išlepinti pernykščio komandos rezultato, kažko panašaus norėtų ir šiais metais. Taigi, esminis klausimas: ar pernai metais buvo iššokta aukščiau bambos, ar šiais metais esame savo vietoje? Galbūt nei taip, nei taip. Prieš sezoną komandai yra iškeliami tikslai. Pirmajame sezone tikslai buvo atsargesni, vadovybė liepė iškovoti 10 pergalių. Kai tikslas įvykdytas, tuomet kitame sezone jis auga ir jau kalbama apie Top8. Toks tikslas buvo (yra) šiais metais. Dar Top8 laivas toli nenuplaukė, bet likusiose 8 varžybose reikia skinti tik pergales, galimas nebent vienas kluptelėjimas.


   Truputėlis statistikos. Pagal biudžetą esame 14 komanda iš 16. Pagal arenos užpildymą – pirmi! Neblogai kovojame dėl kamuolių. Pagal dvitaškių pataikymą esame žemai. Paskutiniai pagal išmestų tritaškių skaičių ir pataikymą! Dar turime prastą situacija su blokais (jų gauname daugiausia iš visų komandų), gerai metame baudas (4 visoje lygoje).

   Kokios išvados ? 58;61;82;70;64;72; Tiek įmesta taškų per paskutines 6 rungtynes. Atmetus pergalingus 82 taškus į Atėnų „Panatinaikos“ krepšį, kiti skaičiai stipriai per maži norint, laimėti varžybas. Ketvirtas kėlinys tiek mače su „Chimki“, tiek ketvirtadienio varžybose su „Barselona“ iliustruoja „Žalgirio“ problemas puolime. „Žalgirio“ žaidimo schemose per daug derinių ir nėra tokių talentingų žaidėjų, kurie tai išpildytų. Nėra K. Pangoso, V. Misičiaus, B. Udricho. Tai įžaidėjai, kurie kurdavo progas sau ir kitiems. Dabartiniai įžaidėjai dažnai gauna traumas, po jų sunkiai išsilieja į žaidimą. Didelė problema ir tritaškiai. Vienintelis A. Milaknis yra ryškus snaiperis, kiti žaidėjai daugiau epizodiniai prie tritaškių linijos.

   D. Adomaičio trenerio karjerą „Ryto“ klube praktiškai išgelbėjo A. Parakovskio dvitaškis Belgrade paskutinę mačo sekunde. Jau anksčiau sirgaliai reikalavo trenerio galvos. Nors klubo vadovybė ir pasitiki treneriu, bet po pralaimėto turnyro galėjo ir neatlaikyti sirgalių spaudimo. Ar Š. Jasikevičiui gali būti iškeltas ultimatumas? Vienareikšmiškai galėčiau atsakyti – ne. „Žalgirio“ vadovybė ir sirgaliai pasitiki treneriu. O nepasitikėti tiesiog nėra daug pagrindo. Aišku, dabar 13-oji vieta nėra maloni, bet turime gabiausią trenerį per 10 paskutiniu metu. Aišku ,daug pasiekė J. Kazlauskas, A. Sireika. J. Plaza, bet Š. Jasikevičius atsirado laiku ir vietoje. 

   Praeityje garsus treneris Vladas Garastas duodamas interviu portalui minfo.lt rugpjūčio mėnesį minėjo: „Tai yra madinga, tik pradėjus dirbti jau reikalaujama iš trenerio pasiekimų. Kaip sakė man besimokant tuometinis katedros vedėjas Grežnovas : „Komanda tampama per tris metus tos pačios sudėties, tuomet galima tikėtis rezultato“.  O dabar kiekvienais metais sudėtis keičiasi. O dabar svarbiausia pinigai. Žaidėjas užsirekomenduoja ir keliauja, kur daugiau moka. Jie profesionalai, jie iš to gyvena. Kai jie baigs karjerą, niekas jiems jau nepadės ir bus jų pačių reikalas, kaip gyventi.” Todėl ir dabar pasibaigus sezonui svarbu išlaikyti Š. Jasikevičių , bei kiek įmanoma daugiau tos pačios sudėties žaidėjų, nes vėl surinkus naują komandą, reikės iš naujo daug laiko, norint ją sulipdyti.

   Jei nepavyks patekti į Top8, nieko baisaus - pakentėsime iki kitų metų. Bet svarbu pagerinti puolimą, daugiau ir taikliai išmesti tritaškių ir pakilti kiek įmanoma aukščiau turnyro lentelėje!

   Skaityti komentarus

   kEMlzpAX 2021 27 12 10:28

   555

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai