°C
   2020 07 08 Trečiadienis

   Aštuntajame Dakaro etape trys lietuvių ekipažai finišavo dvidešimtuke

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2020-01-13 17:00:00

   Dakaro ralio trasos aštuntoji lenktynių diena vėl driekėsi kopomis ir smėlingomis Saudo Arabijos dykynėmis, kuriose lenktynininkai turėjo progą ne kartą išmėginti maksimalų automobilių greitį. Greičio ruožą pirmą kartą laimėjo Mathieu Serradori su „Century“ bagiu, trys lietuvių ekipažai vienas paskui kitą finišavo greičiausiųjų 20-uke, paneša „Agrorodeo“ komanda.

   Pirmadienį Dakaro ralio dalyvių laukė 8-asis greičio ruožas. Vienas iš ilgesnių – 477 km ilgio. Tačiau visas jis driekėsi per dykynes ir nedideles kopas, tad sportininkai, kaip teigiama pranešime, jį praskrido su vėjeliu. Etapo nugalėtojui neprireikė nė 4 valandų. M. Serradori laikas: 3 val. 48 min. 23 sek. Nedidelės, tačiau sudėtingos kopos pridarė problemų lyderiams: Carlosas Sainzas su „MINI“ bagiu finišavo tik 15-oje pozicijoje. Stephanas Peterhanselis – 9-as, o Nasseras Al-Attyah – 11-as.

   Į nematomą piltuvėlio formos smėlio duobę pirmadienį buvo įkritęs ir „Agrorodeo“ ekipažas. Jiems teko šiek tiek pasikapstyti, tačiau finišą pasiekė sveiku „MINI John Cooper Works“ automobiliu.

   „Buvome į tokį piltuvą įkritę. Visi važiavo kaire, aš, galvojau, gudresnis būsiu, dešine puse pravažiuosiu. Paukšt į skylę! Tai ten pasikapstėme”, – nuotykius papasakojo Vaidotas Žala.

   Greičiausias iš lietuvių aštuntajame etape buvo Benedikto Vanago ir Felipės Palmeiro ekipažas. Atsilikę nuo lyderio kiek daugiau nei 20 min., jie klasifikuojami 17-oje pozicijoje.

   19-ti po 6 minučių finišavo ir V. Žala su Sauliumi Jurgelėnu. Užtruko, nes prieš pat finišą dar turėjo orą leidžiantį ratą pasikeisti.

   „Buvo plynių. Kokių 50 kilometrų mynėm pilnu tempu. Tarp 170-180 km/val. Tai kad taip greičio ruože net nuobodu pasidarytų, nebuvau patyręs“, – įspūdžiais dalinosi S. Jurgelėnas.

   Iš karto už „Agrorodeo“ ekipos 20-oje vietoje finišo liniją kirto Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu, nuo etapo laimėtojo atsilikę kiek mažiau nei 28 min.

   Panašu, kad aštuntajame greičio ruože jau tikrai savo pasirodymą Dakaro ralyje baigė it feniksas iš pelenų po gaisro variklio skyriuje į trasą grįžęs Edvino Juškausko ir Aisvydo Paliukėno ekipažas. Peršokęs per kopą jis nusileido ant šono ir pažeidė galinę važiuoklę. Jau ne trasa savo jėgomis mėgino grįžti iki bivako.

   Gintas Petrus su Tomu Jančiu finišo liniją pasiekė 40-oje pozicijoje.

   Motociklininkas Arūnas Gelažninkas pirmadienį į trasą neišvažiavo. Dakaro ralio organizatoriai, pagerbdami sekmadienį trasoje po avarijos žuvusį motociklininką Paulo Goncalvesą, atšaukė aštuntąjį etapą motociklų ir keturračių įskaitoms.

   Nepaisant prasto pasirodymo aštuntajame greičio ruože, Dakaro ralio automobilių įskaitos lyderių trejetukas nepasikeitė. Pirmauja C. Sainzas su „MINI“, už jo – N. Al-Attyah, trečias – St. Peterhanselis.

   Aukščiausiai tarp lietuvių – 17-oje pozicijoje įsitaisęs „Agrorodeo“ ekipažas. 19-oje – B. Vanagas su F. Palmeiro, iš karto už jų, 20-ti – A. Juknevičius su D. Vaičiuliu. G. Petrus su T. Jančiu – 37-ti.

   Skaityti komentarus