°C
   2024 02 24 Šeštadienis

   Fitneso atstovė A. Sidorevič: „Jokie nauji daiktai ar pinigai nesuteikia tiek laimės ir emocijų, kaip tas momentas, kai ant kaklo užkabina medalį“

   Nuotrauka: Marek Germanovič nuotr.

   2018-08-31 21:00:00

   Anastasija Sidorevič nuo mažens buvo aktyvi mergaitė, kuri negalėjo nustygti vienoje vietoje. Nors Anastasijai patiko žaisti „Kvadratą“ ir važinėti dviračiu, tačiau jokių būrelių, susijusių su sportu vaikystėje nelankė ir nesitikėjo, kad tai vieną dieną taps svarbia jos gyvenimo dalimi. Merginai tai pamilti padėjo jos vaikinas Tomas Petrokas, kuris kantriai išmokė pratimų technikos, motyvavo ir ragino nesustoti. O šiuo metu fitneso sportininkė savo kolekciją yra papildžiusi daugybe įvairių apdovanojimų.

   Fitneso atradimas ir pasiruošimo niuansai

   A.Sidorevič su savo vaikinu dažnai laisvalaikį leidžia bendraudami su sportininkais arba žiūrėdami varžybas. O išbandyti save fitnese nusprendė tada, kai ant scenos pamatė vienos sportininkės pasirodymą. „Pamenu, kai „Savickas Clasic“ varžybų metu pamačiau Latvijos atstovę, kuri mane sužavėjo savo charizma, plastiškumu ir trykštančiu moteriškumu. Tada pirmą kartą pagalvojau, jog ir aš noriu tokia tapti“,- prisiminimais dalijosi sportininkė.

   Fitneso atstovė pripažino, kad bėgant laikui keitėsi ne tik pasiruošimo pobūdis, bet ir keliami tikslai. „Buvau pirma sportininkė, kurią ruošė mano vaikinas, todėl darėme daug klaidų, prireikė laiko kol atradome tai, kas tinka mano organizmui. Pirmojo sezono metu norėjau išbandyti savo valią ir pažiūrėti, ar šis sportas man tinka ir patinka. Pirmas laimėtas medalis mane motyvavo nesustoti. Kiekvieną kartą tikslai ir reikalavimai vis labiau augo“,- pripažino A.Sidorevič.

   Sportininkei pasiruošimo varžyboms metu tenka laikytis itin griežto režimo. „Pasiruošimas kiekvieną kartą keitėsi, nes ne visada būdavau patenkinta savo forma, kurią pademonstruodavau varžybose. Žinoma, jis prasideda prieš 4-5 mėnesius iki pirmo starto, sportuoju šešis kartus per savaitę, laikausi dietos plano, mokausi sceninio pozavimo“,- niuansus atskleidė fitneso sportininkė.

   Iškovoti apdovanojimai atperka išlietą prakaitą

   A.Sidorevič jau gali džiaugtis iškovotomis aukštomis prizinėmis vietomis. „Kiekvienas laimėjimas turi savo istoriją ir nueitą kelią, todėl medaliai yra neįkainojami. Šio sezono svarbiausias laimėjimas – „Fitnie Academy by Galinta Cup“ varžybose iškovota bronza, kuri man sugrąžino pasitikėjimą savo jėgomis bei suteikė motyvacijos nesustoti. Naujųjų metų pažadų sąraše įrašiau punktą – iškovoti medalį Lietuvos čempionate, todėl sidabras tapo įdėto darbo įvertinimu, o Liuksemburge laimėta trečioji vieta buvo geriausia išankstinė gimtadienio dovana sau“,- teigė įvairių čempionatų prizininkė.

   Pasak sportininkės, iškovoti apdovanojimai atperka sunkų įdėtą darbą. „Jokie daiktai ar pinigai nesuteikia tiek laimės ir emocijų, kaip tas momentas, kai ant kaklo užkabina medalį. Tuo metu vyksta tikra jausmų karuselė. Norisi ir verkti, ir šaukti iš laimės“,- emocijų neslėpė A.Sidorevič.

   Konkurencija, kritikos strėlės ir artimųjų palaikymo svarba

   A.Sidorevič pripažino, kad varžybų metu nėra tekę susidurti su „nešvaria“ konkurencija. „Visada sakau, jog konkurentėmis esame tik tas kelias minutes, kurias būname ant scenos. Ne mums pačioms vertinti, kuri yra geresnė, nes tai – teisėjų darbas. Visos sunkiai dirba, stengiasi ir nori būti pirmos, tačiau tokia vieta yra tik viena. Niekada nejaučiau neapykantos merginoms, kurios užėmė aukštesnes vietas. Analizavau jų stipriąsias ir savo silpnąsias puses bei stengiausi iš jų pasimokyti. Turiu net kelias drauges, su kuriomis draugystė užsimezgė varžybų metu. Visada jaučiu jų didžiulį palaikymą ir pagalbą“,- atskleidė sportininkė.

   Fitneso atstovė pripažino, kad iš pradžių buvo sunku priimti kritiką ar pastabas dėl demonstruojamų kūno formų. „Niekada nemėgau būti dėmesio centre, todėl man prireikė nemažai drąsos pasiryžti dalyvauti varžybose. Labai jautriai reagavau į ne visai palankius komentarus, tačiau vėliau supratau, kad žmonėms niekada neįtiksi. Visada atsiras kritikų, pagal kurių grožio etalono prizmę būsi negraži arba ne tokia. Dabar stengiuosi klausytis ir reaguoti į kritiką tų žmonių, kurie man sporto pasaulyje yra autoritetai. Mieliau išklausau kritiką nei liaupsinimus, nes tik taip įmanoma tobulėti“,- pripažino A.Sidorevič.

   Sportininkams ypatingai yra svarbus artimųjų žmonių palaikymas. „Visiems būna sunkių dienų, kai yra reikalingas tikėjimas ar paskatinimas. Esu labai laiminga, nes turiu šimtą procentinį tiek antrosios pusės, tiek draugų palaikymą“,- svarba neabejojo fitneso atstovė.

   A.Sidorevič pataria žmonėms nebijoti išbandyti save fitnese. „Ši sporto šaka suteikia žymiai daugiau nei tik patrauklų kūną. Ji padeda suformuoti charakterį, siekti savo tikslų, o šie bruožai praverčia ir kitose gyvenimo srityse“,- teigė sportininkė. 

   Skaityti komentarus