°C
   2020 11 27 Penktadienis

   Giedrius Gustas – krepšinio žmogus. Krepšininkas, treneris, moterų krepšinio lygos direktorius

   Nuotrauka: Facetune nutor.

   Autorius: Adomas Pakalnis
   2019-01-25 19:00:00

   Mūsų misija yra populiarinti moterų krepšinį. Auginame piramidę nuo mažiausios mergaitės iki moterų rinktinės narės. Iš esmės tai yra ilgas procesas ir kokius vaisius mes skiname dabar, tai kas pasodinta prieš 10 metų.

   Ilgametis Kauno “Žalgirio” ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris. Tylus ir darbštus įžaidėjas, Eurolygos čempionas, Europos čempionas ir dar daug titulų iškovojęs krepšinio aikštelėje. Šiuo metu nuo krepšinio nenutolęs. Giedrius dabar yra Lietuvos moterų krepšinio lygos direktorius. Pokalbis su Giedriumi Gustu apie užimamas pareigas, titulus, nelemtus baudos metimus ir kitus įdomius faktus.

   Kuo šiuo metu užsiima Giedrius Gustas?

   Šiuo metu esu moterų krepšinio lygos direktorius. Esu atsakingas už čempionato organizavimą ir plėtrą. Moterų lyga turime šį sezoną pavadinimą Multigyn moterų lyga. Čempionate dalyvauja 17 komandų. Kurios yra suskirstytos į du divizionus A ir B. A divizioną sudaro 5 komandos, B divizione 12 komandų. Šiemet turime iššūkį A divizione ir žaidžiame bendrą čempionatą su Latvijos ir Estijos komandomis. Prie mūsų 5 komandų prisijungė dvi latvių komandos ir viena estų komanda. Bilietų nėra, svarbu kad kuo daugiau ateitų žiūrovų. A divizione rungtyniauja komandos iš Lietuvos: Vilniaus Kibirkštis, Kauno Aistės-LSMU, Ukmergės Vilkmergė, Klaipėdos Fortūna, Šiaulių Šiauliai-Universitetas. Mažokai, norėtųsi kad ateityje būtų 8-10 komandų.

   Lietuvos krepšinio rinktinė europos čempione tapo 1997 m. Ko reiktų norint pasiekti aukštesnių rezultatų nei dabar?

   Mūsų misija yra populiarinti moterų krepšinį. Auginame piramidę nuo mažiausios mergaitės iki moterų rinktinės narės. Iš esmės tai yra ilgas procesas ir kokius vaisius mes skiname dabar, tai kas pasodinta prieš 10 metų. Ko pirmiausia reiktų? Tai aktyvumo žemiausioje piramidės srityje. Reikia gerąją to žodžio prasme kuo daugiau mergaičių „užkrėsti krepšiniu”, tai pat dirbti daug su treneriais. Čia ne vienų metų darbas, todėl vykdydami įvairias programas kaip pvz organizuoti Europos merginų krepšinio čempionatą.

   Nebuvote ryškus lyderis, bet esate Eurolygos čempionas, LKL čempionas, europos krepšinio čempionas. Kur slypi šios sėkmės priežastys?

   Niekas už grožį neduoda tokių titulų ir šiaip sau nepatenkama į tokias komandas. Tai yra tik sunkaus darbo rezultatas ir nesvarbu ar gimei su didesniu ar mažesniu talentu viskas priklauso nuo žaidėjo požiūrio atsinešimo į žaidimą, atsidavimą krepšiniui.

   Tos nelemtos dvi pramestos baudos 2004 m. rungtynėse su Tel Avivo Maccabi. Ar tai likimo pokštas? Neišmanančių krepšinį žmonių šios dvi baudos buvo labai sureikšmintos. Kodėl vieniems atleidžiama lengviau, kitiems ne. Svarbias baudas Sidnėjuje ir Eurolygos finale žaisdamas Maskvos “CSKA” prametė R.Šiškauskas, netaiklios baudos buvo ir A.Macijausko karjeroje.

   Tai krepšinio dalis. Kažkas pataiko, kažkas nepataiko, kažkas būna tiesiog kamuolį praranda. Tuo krepšinis ir yra įdomus, kad nieko negali nuspėti. Dėl antrojo klausimo, sunku atsakyti. Tiesiog sirgaliai užstringa vienas momentas labiau kitas mažiau. Niekas juk tyčia svarbių baudų neprameta. Laikas sumažina tas emocijas arba kiti įvykiai užgožia tas nesėkmes.

   Daug laiko rungtyniavote aukštame lygyje: “Žalgiris”, “Lietuvos vyrų rinktinė”, užsienio klubai. Kokie krepšininkai, jų savybės paliko jums neišdildomą įspūdį?

   Teko žaisti su daugeliu Lietuvos krepšinio asmenybių. Arvydas Sabonis, Šarūnas Jasikevičius. Būtent Jasikevičius ir padarė didžiausią įspūdį. Lyderis visur ir aikštelėje ir rūbinėje.

   Įžaidėjas yra tarsi antrasis treneris aikštelėje. Esate ragavęs trenerio asistento duonos, ar ji skalsi? Koks jums treneris yra jūsų autoritetas?

   Teko gana daug trenerių turėti ir vienareikšmiškai didžiausias autoritetas Jonas Kazlauskas. Neabejotinas savo srities specialistas ir šiandien jis yra geriausias iš geriausiu. Dar norėčiau išskirti ir Antaną Sireiką, vien tas faktas jog tapome Europos čempionais pasako daug ką. Galiu pasakyti jog krepšinyje pats sunkiausias darbas yra būti treneriu. Pats lengviausias darbas būti žaidėju, vidutinis būti vadybininku, o pats sunkiausias būti treneriu.

   Koks jūsų požiūris į alkoholį? Ar tai suderinama su sportu?

   Tikrai ne. Apie suderinamumą negali būti nei kalbos. Nesakau jog negalima pakelti taurės šampano laimėjus trofėjų, bet vartoti griežtai ne. Tai nesuderinama su sportu.

   Skaityti komentarus