°C
   2020 11 29 Sekmadienis

   Lietuva turi naują pasaulio Gineso rekordininką

   Nuotrauka: Asmeninis archyvas

   2018-04-05 19:00:00

   Vaikinas sako, jog tai tikrai nėra paskutinis rekordas, kurio sieks ir savo ateitį sieja tik su šiuo sportu.

   ​Šių metų Kovo mėnesio pabaigoje, uteniškis Šarūnas Kezys (24 m.), pagerino pasaulio Gineso rekordą. Iš Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykusių varžybų, jis parsivežė naują titulą ir pasiekimą - tapo daugiausiai apsisukimų ant vieno rato per minutę padariusiu pasaulio motoatletu. Jų atliko net 36.

   Triuko principas – stovint vietoje, kai abu motociklo ratai liečia žemę, vieną iškelti į viršų ir pradėti suktis kiek įmanoma daugiau kartų per lygiai vieną minutę. Laikas pradedamas skaičiuoti nuo to, kai vienas ratas pakyla, tačiau jei netrukus ratas vėl paliečia žemę ar akrobatas nuvirsta, minutė tęsiasi ir galima bandyti kartoti toliau.

   Kiekvienas akrobatas turėjo po tris bandymus, tačiau Š. Keziui pakako dviejų. Jau po antro savo bandymo vaikinas tapo rekordininku, įvykdžiusių vieną svarbiausių savo gyvenime pasiekimų, vainikavusį ilgametį darbą, pasiruošimą ir atsidavimą šiam sportui. 
   Vaikinas motoakrobatika užsiima nuo tada, kai 14-os metų gavo pirmąjį motorolerį. Su keliais draugais Utenoje įkūrė motoakrobatų klubą ,,Utena Stuntriders”, kuris ir buvo vienas didžiausių Šarūno palaikytojų ir tikėjo juo nuo pat pradžių. Motoakrobatas sako tokio rekordo net neplanavęs siekti ir viskas įvyko labai netikėtai. Jis teigia, jog norėjosi šiais metais kažką didelio pasiekti, nuveikti, bet tikrai ne pasauliniu mąstu, tačiau vieną dieną jam paskambino Jungtiniuose Arabų Emyratuose vyksiančių varžybų, į kurias planavo važiuoti, organizatorius ir pasiūlė sumušti rekordą. Būtent kokio rekordo siekti, sugalvojo organizatoriai, peržiūrėję daug Šarūno ir kitų varžovų vaizdinės medžiagos internete.    Pasiruošimui Lietuvoje kliudė žiemiškas oras, tad vienintelis dalykas, kuriam jaunas atletas rengėsi, buvo koordinacijos lavinimas. Visgi, apsisukti vieną ratą per maždaug sekundę nėra taip paprasta. Jis sako konsultavęsis ir su kitais motoakrobatais ir su šokėjais, kada ir kur reikia koncentruoti žvilgsnį, kad taip neapsisuktų galva, kasdien sukdavosi ant biuro kėdės, sukdavosi ir atsistojęs, bėgdavo ratais. Sako, per dieną apsisukdavęs kelis šimtus kartų. Visgi, net ir po ilgų treniruočių, pirmieji dvidešimt ratų pavyko puikiai, o vėliau galva vis labiau ir labiau svaigo. Apsisukęs paskutinįjį ratą Šarūnas griuvo ant žemės ir dar kurį laiką negalėjo net atsistoti pasidžiaugti pasiektu nauju pasaulio rekordu. 

   Vaikinas sako, jog tai tikrai nėra paskutinis rekordas, kurio sieks ir savo ateitį sieja tik su šiuo sportu. Tai yra jo gyvenimo aistra, o ir artimieji žmonės šį jo užsiėmimą labai palaiko ir skatina. 

   Skaityti komentarus