Lietuvos rankinio lygoje – keturi mačai, keturios pergalės dideliais skirtumais

Nuotrauka: Auksės Tamulytės nuotr.

2020-10-03 19:00:00

Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko net ketverios rungtynės.

Panevėžyje Vilniaus VHC „Šviesa“ įveikė „SC-RSSG Grifą“ rezultatu 44:26 (24:9).

Alytuje „Varsa-Stronglasas“ nugalėjo HC „Utena“ rankininkus. Rungtynės baigėsi švieslentei rodant rezultatą 44:25 (16:15).

Klaipėdos „Dragūnas“ sostinėje įrodė savo pranašumą prieš HC „Vilnius“ rankininkus rezultatu 35:24 (17:12).

Paskutiniosios šeštadienio rungtynės vyko Kaune, kur „Granitas-Karys“ įveikė Šiaulių „SC Dubysą“ rezultatu 35:19 (17:11).

Panevėžiečiams „Šviesa“ buvo per stipri

Pirmasis kėlinys prasidėjo vilniečių atakų serijomis ir jie greitai atitolo nuo aikštelės šeimininkų (3:1, 10:3, 20:8). Pirmasis kėlinys baigėsi „Šviesos“ rankininkams pirmaujant rezutlatu 24:9. Antrajame kėlinyje „Grifas“ bandė kabintis į žaidimą ir ilgą laiką neleido vilniečiams tolti. Beveik viso kėlinio metu komandas skyrė 15-17 įvarčių (28:13, 34:18, 37:21, 42:25). Rungtynės baigėsi VHC „Šviesa“ pergale 44:26. „Sveikinu „Šviesą“, tai galingo kalibro komanda, puikiai sukomplektuota. Manau, kad šiemet jie tikrai aukštai kils. Ir šis komandų skirtumas labai pasijautė žaidime. Sudėtinga buvo pulti, sudėtinga buvo gintis. Planavome neleisti įmesti greitų ir lengvų įvarčių, tačiau šis planas visiškai nepavyko“, – neslėpė Panevėžio „Grifo“ treneris Mindaugas Vėta. „Tikėjomės rimtos kovos, tai gal todėl ir rezultatas toks. Nenorėjome leisti priešininkams įsibėgėti, nenorėjome atsipalaiduoti ar žaisti nesusikaupę. Turime nedidelių traumų, tad norėjome sužaisti užtikrintai, kad nereikėtų skubėti ir daryti klaidų. Leidome pažaisti ir jaunimui. Mums patiko kova, o galutinio rezultato taip labai nesureikšminame“, – kalbėjo VHC „Šviesa“ žaidėjas Skirmantas Plėta. Panevėžio „Grifas“: Egidijus Narakas – 7, Amandas Šarkanas – 6, Mindaugas Barzdenis ir Erikas Vilkoicis – po 4, Petras Očikas, Ignas Storukas ir Žilvinas Maslauskas – po 1. Vilniaus VHC „Šviesa“: Valdas Drabavičius – 11, Skirmantas Plėta – 9, Karolis Antanavičius – 8, Rosvaldas Ramunis ir Karolis Bliuvas – po 4, Tomas Bernatavičius – 3, Eimantas Sinkevičius ir Domantas Pukas – po 2, Modestas Adomėnas – 1.

„Dragūnas“ iš Vilniaus parsivežė pergalę

Daugiausia intrigos buvo rungtynėse Vilniuje. Apylygė kova tęsėsi pirmojo kėlinio pradžioje (3:3, 8:8), tačiau kėlinio laikui einant į pabaigą klaipėdiečiai pradėjo didinti persvarą (11:8, 15:11). Pirmasis kėlinys baigėsi pirmaujant „Dragūnui“ – 17:12. Antrasis kėlinys prasidėjo apylyge kova, tačiau neilgai trukus „Dragūnas“ sužaidė atkarpą 6:0 ir išsiveržė rezultatu 25:15. Šią persvarą klaipėdiečiai išlaikė iki pat kėlinio pabaigos (28:18, 33:23). Rungtynės baigėsi Klaipėdos „Dragūno“ pergale – 35:24 „Tragedija. Pralaimėjome net 11 įvarčių, labai daug prametėme. Neturiu ką daugiau pridurti“, – nusivylimo neslėpė HC „Vilnius“ žaidėjas Martynas Žala. „Rezultatas tikrai geras, tačiau jis neatspindi tikrojo žaidimo sunkumo. Ypač antrajame kėlinyje, kai mus teskyrė 4 įvarčiai. Gerai, kad pavyko laimėti, bet pergalė tikrai nebuvo lengva“, – neslėpė Klaipėdos „Dragūno“ žaidėjas Benas Butkus. HC „Vilnius“: Martynas Lapinskas – 6, Martynas Žala ir Mindaugas Urbonas – po 4, Vaidas Drevinskas – 3, Robertas Skobas ir Arminas Milaknis – po 2, Ignas Valiušis, Tautvydas Damašauskas ir Šarūnas Sakalauskas – po 1. Klaipėdos „Dragūnas“: Gytis Šmantauskas – 7, Deividas Virbauskas – 6, Lukas Juškėnas ir Benas Butkus – po 3, Mykolas Lapiniauskas, Rokas Palskys, Orestas Biknius ir Tomas Valentukevičius – po 2, Arvydas Bučius, Ignas Savičius ir Žanas Gabrielius Virbauskas – po 1.

Dzūkai pergalės atiduoti neketino

Nors HC „Utena“ dažniausiai lieka turnyro lentelės apačioje, jie pirmajame kėlinyje dzūkams „Varsa-Stronglasui“ užkūrė tikrą pirtį. Viso kėlinio metu aikštelės šeimininkai taip ir neįrodė savo pranašumo prieš uteniškius. Kėlinio žaidimas bangavo – iki kėlinio vidurio pirmavo Alytaus komanda (9:7), tačiau netrukus jiems jau teko vytis uteniškius (11:13). Pirmąjį kėlinį minimalia persvara laimėjo dzūkai – 16:15. Po šalto dušo pabudę alytiškiai antrąjį kėlinį žaidė jau visiškai kitaip – sparčiai didino persvarą viso kėlinio metu (22:16, 29:19, 35:22, 40:24). Rungtynės baigėsi „Varsos-Stronglaso“ pergale – 44:25. „Sveikiname priešininkus su pergale. Atvykome viso labo 10 žaidėjų.

Jau pilnos sudėties komandai yra sunku žaisti prieš tokį priešininką kaip „Varsa“ – jie greiti, bėgantys, turi patirties, o mes neturėjome kaip rotuotis ir nuovargis padarė savo“, – sakė HC „Utena“ žaidėjas Ernestas Nikitinas. „Rungtynės parodė, kad mes neįvertinome priešininkų, teko kankintis ilgai, kol įrodėme savo pranašumą. Antrame kėlinyje viskas vyko daugiau ar mažiau kaip tikėjomės. Mūsų jaunimas pasirodė perspektyvus, tačiau jiems reikėjo laiko įsibėgėti ir įsidrąsinti. Kas antrajame kėlinyje ir pavyko“, – komentavo Alytaus „Varsos-Stronglaso“ treneris Eugenijus Gimbutas. Alytaus „Varsa-Stronglasas“: Karolis Jankauskas – 9, Rokas Lastauskas – 8, Eimantas Tumasonis, Simonas Babarskas, Vilius Juozaitis ir Gabrielius Civinskas – po 5, Tautvydas Petrušauskas – 3, Šarūnas Krisiulevičius – 2. Utenos HC „Utena“: Mantas Zabulis – 8, Kasparas Ubeika – 6, Ernestas Nikitinas – 4, Karolis Ubeika – 3, Kęstutis Klimanskas ir Justas Daujotis – po 2.

„Granitas“ įveikė šiauliečius

Nuo pat rungtynių pradžios kauniečiai pirmavo nežymia persvara, kurią viso kėlinio metu pamažu didino (5:3, 9:6, 14:9). Pirmąjį kėlinį „Granitas-Karys“ užbaigė rezultatu 17:11. Antrąjį kėlinį „Granitas“ pradėjo galinga įvarčių serija 8:0 ir pasiekė dvigubą persvarą (27:13). Šią persvarą kauniečiai išlaikė iki rungtynių pabaigos. Rungtynės baigėsi rezultatu 35:19. „Mūsų užduotys buvo paprastos – atakuoti greitomis atakomis, apsiginti ir nepraleisti daugiau 20-ies įvarčių. Visas užduotis įvykdėme ir ruošimės sekančioms kovoms“, – džiaugėsi Kauno „Granito-Kario“ žaidėjas Andrius Montvilas. „Rungtynes pradėjome neblogai. Bandėme atlaikyti priešininkų pasiūlytą tempą, bet vėliau trūko jėgų ir „Granitas“ išsiveržė į priekį. Antrajame kėlinyje buvo sunkiau, strigome. Rungtynių pabaiga buvo sunkesnė, tačiau bendrai kovą vertinu neblogai“, – po rungtynių teigė Šiaulių „SC Dubysa“ treneris Artūras Strupas. Kauno „Granitas-Karys“: Aurimas Balčiūnas – 8, Matas Jurkevičius – 6, Mantas Sturonas – 5, Andrius Montvilas – 4, Tadas Bučinskas ir Karolis Grigas – po 3, Paulius Šarkauskas ir Marius Kairys – po 2. Šiaulių „SC Dubysa“: Rokas Lesčinskas – 10, Aivaras Budrys – 5, Domantas Stripeika – 2, Gedvinas Jocas ir Povilas Šalna – po 1. Artimiausios LRL rungtynės vyks šeštadienį, spalio 10 d. – Šiaulių „SC Dubysa“ priims Panevėžio „SC-RSSG-Grifą“.