°C
   2024 05 28 Antradienis

   Pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionate – E. Adomaitytės bronza

   Nuotrauka: pentathlon.lt nuotr.

   Autorius: ELTA informacija
   2022-10-09 17:00:00

   Luko Kontrimavičiaus treniruojama sportininkė  Elzbieta Adomaitytė iš pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionato grįžta pasidabinusi bronzos medaliu.

   „Su tokiu geru rezultatu fechtavimo rungtyje, su stipriu „Laser run'u“, su visa patirtimi, kurią turiu...Taip viską gerai pradėjus tikrai galėjau su savimi susitvarkyti ir geriau sušaudyti, – po apdovanojimų ceremonijos atviravo E. Adomaitytė. – Nesusitvarkiau, nesušaudžiau – čia yra mano klaida. (...) Kitos merginos buvo geresnės šaudyme, susitvarkė su nervais ir laimėjo. Tai yra mano problema ir aš pykstu tik ant savęs. Nesu nelaiminga, esu pikta ant savęs, kad nepadariau visko, ką moku. Sutrukdė nerimas ir jaudulys“, – emocijų neslėpė sportininkė.

   Finale dvidešimtmetė lietuvė fechtavimo ir plaukimo rungtyse surinko po 254 taškus, jojime – 293, o „Laser Run“ – 583 taškus. Iš viso Luko Kontrimavičiaus treniruojama sportininkė surinko 1384 taškus. Čempione tapo prancūzė Rebecca Castaudi (1393), sidabrą iškovojo vengrė Rita Erdos (1387).

   Sportininkė prisipažino, kad nerimas kišo koją ir pusfinalyje.

   „Pusfinalyje buvau visiškai palaida – įbėgdavau į šaudymą be jokių užduočių, tiesiog išdegusi akis. Panika, nerimas, jaudulys, drebulys, – pabrėžė E. Adomaitytė. – Finale jau turėjau planą, nes per laisvą dieną pasitreniravome, sudėliojome visus akcentus, radau savo užduotis. Stovėdama prie starto linijos žinojau, ką turiu daryti, tačiau vėl pajaučiau didelį jaudulį, kad man vėl gali nutikti tai, kas trukdė pusfinalyje. Turėjau planą, tačiau... Matyt, pusfinalis sukėlė nemažą šoką, panika užsilaikė. Finale sušaudžiau geriau, bet tikrai ne taip gerai, kaip galiu.“

   Vaikinų finale penktą vietą užėmęs Titas Puronas džiaugėsi savo pasirodymu: „Vienas geriausių startų, kokį esu turėjęs savo karjeroje.“

   Pirmenybių finale trenerio Pauliaus Aleksandravičiaus auklėtinis fechtavimo rungtyje surinko 242 taškus, plaukime – 283, jojime – 300, o „Laser Run“ rungtyje – 673. Iš viso lietuvis surinko 1498 taškus. Čempionu tapo vengras Mihaly Koleszaras (1516), sidabrą iškovojo egiptietis Mohamedas Elgendy (1512), bronza atiteko prancūzui Leo Boriesui (1504).

   Pirmenybėse dalyvavo penki Lietuvos penkiakovininkai: šešiolikmetei Giedrei Gudelytei-Gudelevičiūtei, septyniolikmečiui Nojui Chmieliauskui bei Pauliui Vagnoriui nepavyko įveikti kvalifikacijos barjero.

   Skaityti komentarus