°C
   2022 10 07 Penktadienis

   Paskelbtas oficialus verdiktas Novako Džokovičiaus byloje: serbas negalės dalyvauti „Australian Open“ turnyre

   Nuotrauka: cnn.com nuotr.

   2022-01-16 13:00:00

   Šiandien pagaliau baigėsi ilga kova tarp Australijos valstijos ir Novako Džokovičiaus, teismui paskelbus rezultatą, nulėmusį žaidėjo dalyvavimo 2022 m. „Australian Open“, kur jis siekė 21-ojo „Didžiojo kirčio“ titulo, likimą.

   Džokovičius laimėjo paskutines 3 „Australian Open“ varžybas ir taip pat siekė laimėti titulą 4-ą kartą iš eilės, o kartu ir 10-ąjį „Australian Open“ titulą. Tačiau drama ir įvykiai, susiję su jo dalyvavimu, tęsėsi kelis mėnesius nuo tada, kai buvo paskelbta, kad nebus įleistas joks neskiepytas žaidėjas.   Nors Džokovičius pasinaudojo savo medicinine išimtimi, jis nepagrindė, kodėl jam reikalinga išimtis ir taip pat nepaaiškino neatitikimų jo imigracijos dokumentuose, kur kai kurie faktai apie jo medicininius įrašus buvo „nuslėpti“. Džokovičiui nebuvo leista atvykti, o jo advokatai kreipėsi į teismą, kad užginčytų šį sprendimą. Jie tai darė ir 1-oje byloje, kurioje nuosprendis buvo paskelbtas sausio 10 d.

   Tačiau Australijos imigracijos ministras Alexas Hawke'as pasinaudojo savo galia ir antrą kartą per dvi savaites atšaukė Džokovičiaus vizą, o penktadienį teisme buvo užregistruota nauja byla, nes Novakas buvo perkeltas iš savo būsto į federalinę karantino įstaigą, kur laukė bylos rezultato.

   Ilgai delsiant paskelbti nuosprendį su daugkartinėmis diskusijų pertraukomis, teismas vienbalsiai nubalsavo prieš Džokovičių ir jis bus deportuotas iš šalies. Deja, bet šiemet jis negalės apginti titulo „Slam“ turnyre, nes užtruks jo išvežimo iš šalies procedūra.

   Kadangi Džokovičius dabar pašalintas iš turnyro, šis jo pašalinimas pačiam turnyrui neturės įtakos. Vienintelis pagrindinių burtų traukimo pakeitimas bus Novako pakeitimas, kuris rytoj prasidėsiančiame pirmajame „Slam“ turnyro rate susikaus su Miomiru Kecmanovičiumi.

   Kalbant apie Džokovičių, jam dabar uždrausta atvykti į šalį 3 metus ir jei Australijos vyriausybė pati to nenuspręs, Novako Džokovičiaus Australijoje negalėsime pamatyti anksčiau nei 2025 m. ir gali būti, kad 2021 m. „Australian Open“ buvo jo paskutinis pasirodymas.

   Skaityti komentarus