°C
   2024 02 24 Šeštadienis

   Pirmas savo karjeros varžybas prisiminusi fitneso atstovė D. Dvarionaitė: „Tai buvo laimingiausia diena mano gyvenime“

   Nuotrauka: Asmeninis archyvas

   2018-10-09 19:00:00

   Dainora Dvarionaitė nuo mažens buvo vienoje vietoje nenustygstanti mergaitė, kuri galėdavo valandų valandas šokti ar bėgioti. Mergina net šešerius metus lankė dailųjį čiuožimą, keletą metų gatvės šokius, tačiau šią veiklą nutraukė dėl patirtos traumos ir atliktos peties sąnario operacijos. Visgi Dainora po šio sunkaus periodo nenuleido rankų ir atrado save naujoje šakoje – fitnese ir jau gali džiaugtis užfiksuotais įspūdingais pasiekimais.

   Fitneso atradimas ir pasiruošimas varžyboms

   D.Dvarionaitę siekti savų tikslų įkvėpė sportininkė Michelle Lewin, o fitnesas padėjo atrasti ne tik save, bet ir mylimąjį. „Tuo metu Lietuvoje pradėjo populiarėti fitneso bikini kategorija, o dalyvės tapo vis dažniau matomos socialiniuose tinkluose. Pradėjau stebėti atletes ir atradau M.Lewin, kurios nuotraukos man atrodė kažkas neįtikėtino. Supratau, kad noriu siekti tokio kūno ir giliai širdyje tikėjau, kad tai įmanoma. Pradėjau domėtis, kas galėtų mane paruošti pirmajam startui ir suradau ne tik trenerį, bet ir savo širdies draugą Edgarą Bušmą. Esu laiminga, kad patekau į jo rankas“,- prisiminimais dalijosi sportininkė.

   Fitneso atstovė savo pasiruošimą pradeda likus 5-6 mėnesiams iki varžybų. „Keičiame kalorijų skaičių ir didiname fizinį krūvį. Manau svarbiausia – disciplina. Jei nėra režimo, nukenčia sportininko forma. Taip pat reikia dirbti ir ruoštis pozavimui. Stebint vaizdo įrašą atrodo, kad jo metu mergina nieko nedaro, tik vaikšto, tačiau dažniausiai tai slepia sukastus dantis, drebančius raumenis ir bėgantį prakaitą. Gali būti geriausios fizinės formos savo kategorijoje, tačiau stovėdamas kreivai gali likti paskutinis. Kuklumas, scenos baimė ar susikaustymas daug kam pakiša koją, o daugelis taip ir nepasiryžta užlipti ant scenos, nors turi gerus duomenis“,- pasiruošimo detales atskleidė D.Dvarionaitė.

   Vitalijaus Ramėzos nuotrauka

   Sportininkė pripažino, jog pasiruošimo metu sunkiausia – atsisakyti skanumynų. „Nuo vaikystės esu saldumynų maniakė, todėl nuo manęs juos vis dar reikia slėpti. Pirmas pasiruošimas buvo tikras pragaras, nes vakare suvalgyti šokoladą „Milka“ buvo privaloma, tačiau dabar yra lengviau. Sunki yra pasiruošimo pradžia, nes pasitaiko ir nuklydimų, tačiau vėliau įsivažiuoju ir niekas manęs nebesustabdo“,- didžiausią sunkumą įvardijo D.Dvarionaitė.

   D.Dvarionaitė pasiruošimo varžyboms metu laikosi griežto mitybos režimo, tačiau po jų leidžia sau atsipalaiduoti. „Su kiekvienu mėnesiu vis mažinu angliavandenių skaičių. Likus 2 mėnesiams iki starto nutraukiu kruopų vartojimą, vėliau padarome kelias „užkrovas“. Pasibaigus varžybų sezonui bent mėnesį stengiuosi grįžti prie didesnio kalorijų skaičiaus ir į savo mitybos racioną įtraukiu vis įvairesnių maisto produktų“,- savo mitybos paslaptis atskleidė talentinga sportininkė.

   Iškovoti apdovanojimai ir pirmosios karjeros varžybos

   D.Dvarionaitė Lietuvos ir Latvijos fitneso čempionate užėmė antrą vietą, tuo tarpu „Galinta“ taurėje liko trečia. „Labai džiaugiausi savo pasiekimais, nes sezonas buvo tikrai sėkmingas, kurio metu iškovojome net penkis trofėjus. „Galinta“ turnyre varžybos buvo sunkios, nes vizažistė nekokybiškai atliko makiažą, o tai manau turėjo įtakos mano vertinimui. Sulaukiau dėl to apkalbų ir pašaipų, patyriau daug streso, tačiau šiais metais ištaisysime visas klaidas“,- teigė sportininkė.

   Vitalijaus Ramėzos nuotrauka

   Pasak fitneso atstovės, stovėjimas ant scenos sukelia sunkiai žodžiais apibūdinamas emocijas. „Man net nereikia apdovanojimų, nes jau dalyvaudama aš tuo mėgaujuosi. Man ta minutė scenoje atperka visų metų įdėtą darbą, jaučiu euforiją. Žinoma, iškovoti prizinę vietą visada yra malonu, nes jautiesi įvertinta“,- entuziastingai kalbėjo D.Dvarionaitė.

   Nepaisant iškovotų apdovanojimų, D.Dvarionaitei iki šiol įsimintiniausios yra pirmosios karjeros varžybos. „Nepatekau į finalą ir nieko nelaimėjau, tačiau buvau pirmose varžybose tik su savo treneriu ir man tai buvo daugiau nei tik pasiektas tikslas. Niekas netikėjo, jog užlipsiu ant scenos. Tai buvo laimingiausia diena mano gyvenime“,- atskleidė sportininkė.

   Noras tapti geresne, artimųjų palaikymo ir pozityvumo svarba bei artimiausi planai

   D.Dvarionaitę labiausiai motyvuoja noras tapti geresne. „Manau, jog dar nesu visko pasiekusi. Turiu užsispyrimą tapti geriausia. Šiuo metu sekasi puikiai judėti į priekį. Artimiausiais metais planuoju siekti dar geresnių rezultatų, tai mane skatina nesustoti“,- kalbėjo fitneso atstovė.

   Asmeninio archyvo nuotr.

   Sportininkų gyvenime ypatingai yra svarbus artimųjų žmonių palaikymas. „Niekas manimi netikėjo. Sakė, jog niekada nestovėsiu ant scenos, esu stora ir mano figūros tipas nėra tinkamas. Tai labai veikia vidinę būseną, tačiau manimi tikėjo vienas žmogus – mano treneris Edgaras, o tai mane skatino nepasiduoti. Daug žmonių patyrė šoką, kai pamatė mano nuotraukas iš pirmų varžybų. Prieš keletą metų situacija pasikeitė – suprato tiek šeima, tiek draugai, jog tai yra mano kelias ir nesu ta, kuri pasiduoda. Jaučiu vidinę ramybę, nes turiu šimtą procentinį tiek šeimos, tiek nepažįstamų žmonių socialiniuose tinkluose palaikymą, kurių kiekvieną dieną skaičius vis auga. Nėra nieko maloniau nei gauti iš žmonių laiškus, kuriuose teigia, jog aš juos motyvuoju“,- pasakojo D.Dvarionaitė.

   Pasak fitneso atstovės, žmogui būti pozityviam ir mąstyti teigiamai yra sunkiau, nes tai reikalauja jėgų kovoti su tais, kurie tavimi netiki. „Pozityvumas sudėlioja visą mūsų gyvenimą. Jei širdis nori, tai ir reikia daryti. Aplinkiniai nuolat kartos, kad nesugebėsi, tačiau pasiduoti yra lengva ir patogu. Visada kartoju, jog niekas tavimi netikės, tik tu pats“,- patarimais dalijosi D.Dvarionaitė.

   D.Dvarionaitės artimiausias tikslas – išbandyti savo jėgas pasaulio čempionate Lenkijoje. „Neatmetu galimybės vykti į jaunimo ir veteranų pasaulio čempionatą. Šis sezonas bus stipriausias mano karjeroje, laukiu jo drebančia širdimi",- artimiausius planus atskleidė sportininkė. 

   Skaityti komentarus

   Lina 2019 14 11 12:26

   O kaip del Domingo? Juk Jus Dainora esate diskvalifikuota 4 metams !

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai