°C
   2024 02 24 Šeštadienis

   R. Drazdauskaitė: „Kiekvieno sportininko svajonė – patekti į olimpines žaidynes“

   Nuotrauka: Asmeninis archyvas

   2018-09-11 19:00:00

   Rasa Drazdauskaitė nuo mažens buvo aktyvi mergaitė, kuri pirmą kartą lengvosios atletikos treniruotėje apsilankė būdama ketvirtoje klasėje, sulaukusi mokytojos kvietimo. Rasa vėliau taip pat išbandė žolės riedulį ir dviračių sportą, tačiau jai labiausiai bėgimas patiko tuo, jog ši sporto šaka yra asmeninė, o užfiksuoti rezultatai priklauso tik nuo jos įdėto darbo. Šiuo metu Lietuvos daugkartinė čempionė gali džiaugtis įspūdingais pasiekimais – net tris kartus dalyvavo olimpinėse žaidynėse bei triumfavo Atėnų klasikiniame maratone.

   Pirmieji žingsniai lengvojoje atletikoje

   R.Drazdauskaitė iš pradžių bėgo mažesnius atstumus ir tik vėliau įvykus pokyčiams nusprendė išbandyti savo jėgas maratone. „Bėgau 60 metrų, tada 300, 600 ir 1,500 km, o ties paskutine distancija apsistojome. Pakeitusi trenerį nusprendžiau sudalyvauti maratone, nes jis labiau žinojo, kaip geriau pasiruošti ilgesniems atstumams. Atliktų tyrimų duomenys taip pat parodė, jog esu labiau linkusi bėgti ilgesnius nuotolius“,- prisiminimais dalijosi profesionali sportininkė.

   Pasak lengvosios atletikos atstovės, vaikystėje labai svarbu pasirinkti tinkamą žmogų, kuris padeda įgyvendinti tikslus. „Mano trenerė Vida Povilaitienė buvo labai griežta ir daug reikalavo. Tik nuo šio žmogaus priklauso, ar jam pavyksta išlaikyti vaiką toje pačioje sporto šakoje, nes tuo metu norisi išbandyti viską. Jei ne ji, galbūt jau seniai būčiau nebebėgiojusi“,- pripažino R.Drazdauskaitė.

   Dalyvavimas trejose iš eilės olimpinėse žaidynėse ir Lietuvos čempionės titulas

   Lietuvos maratonininkė olimpinėse žaidynėse dalyvavo net tris kartus iš eilės: 2008 metais Pekine, 2012 m. Londone ir 2016 m. Rio de Žaneire. Lengvosios atletikos atstovė neslepia, jog pasirodymas tokiame prestižiniame turnyre priverčia „pasitempti“. „Šis renginys vyksta tik kas ketverius metus, kuriame susirenka patys stipriausi atletai. Manau, kad kiekvieno sportininko svajonė – patekti į olimpines žaidynes. Kai tai pavyksta padaryti, norisi, kuo geriau jose pasirodyti“,- atskleidė R.Drazdauskaitė.

   Šiaulietė savo apdovanojimų kolekciją ne kartą yra papildžiusi Lietuvos čempionės titulu. „Kiekvieną kartą stengiesi, kuo greičiau bėgti, nes nori pagerinti savo asmeninį rezultatą. Žinoma, ne visada pavyksta tai padaryti, tačiau kiekvieną kartą smagu dalyvauti aukšto rango varžybose“,- teigė sportininkė.

   Tarnyba Lietuvos kariuomenėje ir patirtis unikaliame bėgime

   R.Drazdauskaitė iš pradžių prisijungė prie Lietuvos kariuomenės savanorių gretų, tačiau baigusi tarnybą pradėjo dirbti profesionale kare Panevėžio Karaliaus Mindaugo husarų batalione. „Smagu, kad galiu suderinti sportą ir tarnybą. Čia reikalingos yra visos žmogaus savybės – užsispyrimas, bendras fizinis pasiruošimas, reikia būti stipriu psichologiškai. Man čia patinka“,- apie savo patirtį kalbėjo profesionali sportininkė.

   Lietuvos bėgikė būdama kariuomenėje išmoko unikalių dalykų. „Sužinojau, kokios yra taktinės gudrybės, išmokau šaudyti, teko net išrinkti ir surinkti kulkosvaidį. Išmokau tokių dalykų, kurių kitos merginos nežino ir nemoka“,- atskleidė R.Drazdauskaitė.

   R.Drazdauskaitė šiais metais dalyvavo „RunWay Run 2018” bėgime, kuris buvo skirtas paminėti Lietuvos 14-ąsias įstojimo į NATO metines. „Tai buvo simbolinis, neįpareigojantis bėgimas, nes dalyvavau mėgėjiškai, sulauksi draugės kvietimo. Visada yra smagu prabėgti savo gimtuose Šiauliuose“,- teigė profesionali sportininkė.

   Fizinio aktyvumo svarba ir artimiausi planai

   Žmonėms šiais laikais ypatingai yra svarbus fizinis aktyvumas. „Reikia rūpintis savo sveikata, judėti ir sveikai maitinis. Sportuoti reikia 2-3 kartus per savaitę, kad žmogus palaikytų formą ir gerai jaustųsi. Vaikai taip pat turėtų būti ugdomi, jog suprastų, kad svarbu dalyvauti, o ne laimėti“,- teigė olimpietė.

   Pasak R.Drazdauskaitės, kiekvienas žmogus pagal individualius poreikius turėtų atrasti savo mėgstamą užsiėmimą. „Svarbiausia – netingėti, norėti ir užsibrėžti tikslą. Reikia atsirinkti, kas labiausiai patinka, jei nepatinka bėgioti, galbūt malonumą teikia važinėjimas riedučiais arba sportavimas salėje. Kai tai pavyks padaryti, bus lengviau judėti. Vieniems žmonėms geriau yra sportuoti vieniems, kitiems reikia draugų, jų paskatinimo“,- patarimais dalijosi Lietuvos čempionė.

   Šiuo metu traumą vis dar besigydanti R.Drazdauskaitė tikisi atsigauti ir atstovauti Lietuvos kariuomenei vyksiančiame pasaulio kariškių čempionate. 

   Skaityti komentarus