°C
   2020 07 10 Penktadienis

   R. Nadalis po nesėkmingo mačo su N. Džokovičiumi: sirgaliai manęs negerbia

   Nuotrauka: sport nuotr.

   2020-01-15 08:00:00

   Rafaelis Nadalas, Sidnėjuje vykstančiose ATP taurės rungtynėse, neištvėrė ir išrėžė, jog  kai kurie gerbėjai „nesupranta, kaip tenisas veikia“.

   R. Nadalas, kuris pralaimėjo Novakui Džokovičiui, skundėsi arbitrui dėl Serbijos žvaigždės gerbėjų, nes pirmajame sete buvo priekyje rezultatu 5-2.

   Jis taip pat sarkastiškai iškėlė nykštį N. Džokovičiaus sirgaliams Sidnėjaus olimpiniame parke.

   „Atvirai, sirgaliai visą laiką buvo fantastiški, bet kartais žmonės iš kai kurių šalių nesupranta, kaip veikia tenisas“, - sakė R. Nadalas.

   „Jie mano, kad tai kaip futbolas, ar panašios sporto šakos, tačiau atmosfera tenise yra kitokia, argi ne?“

   „Turėtų būti pagarba žaidėjams, tačiau tam tikru metu pagarbos iš dalies fanų nebuvo.“

   Pirmą kartą per pastarąjį dešimtmetį pasirodęs Sidnėjuje, daugkartinis „Grand Slam“ čempionas N. Džokovičius sakė, kad niekada nežaidė tokioje atmosferoje, kokią prieš tris dienas sukūrė serbų gerbėjai.

   „Nepaprasta“, - sakė N. Džokovičius.

   „Niekada niekur nesu patyręs tokio palaikymo, o esu žaidęs didžiausius teniso kortuose, tai buvo kažkas kito.“

   „Prisiminsiu tai visą likusį gyvenimą.“

   N. Džokovičius įrodė savo meistriškumą ir išplėšė nepakartojamą pergalę prieš R. Nadalį – raketę numeri vienas - rezultatu 6-2 7-6 (7-4), prieš susigrupuojant su Viktoru Troickiu ir lemiamoj kovoj įveikiant Feliciano Lopezą ir Pablo Carreno Bustą rezultatu 6-3 6-4.

   Serbijos atsakas po to, kai Roberto Bautista Agutas sekmadienį, vakaro atidarymo mače laimėjo du setus iš eilės prieš Dusaną Lajovicą rezultatu - 7-5 6-1, paskatino N. Džokovičiaus raudonos, baltos ir mėlynos spalvos armiją džiūgauti.

   Tuo tarpu R. Nadalis buvo įsitikinęs, kad Daviso taurė ir ATP taurė negali egzistuoti kartu.

   Jis nėra optimistiškai nusiteikęs dėl dviejų didžiausių šios sporto šakos renginių ir prašo teniso komiteto susivienyti ir sukurti vieną Pasaulio taurę.

   Dešimt dienų trunkanti, susidedanti iš 24 komandų ATP taurė įvyko Sidnėjuje, Brisbene ir Perte ir prasidėjo praėjus vos 40 dienų po to, kai R. Nadalis padėjo Ispanijai laimėti atnaujintą Daviso taurės finalą Madride.

   „Tai ilgos varžybos. Tai sunkus būdas pradėti sezoną. Nežinau “, - paprašytas įvertinti ATP taurę sakė R. Nadalis.

   „Manau, kad tai yra puikios varžybos, tačiau tuo pat metu negaliu pakeisti nuomonės, kad dvejos Pasaulio taurės varžybos per mėnesį nėra tikra. Tai neįmanoma.

   Taigi, mes turime rasti būdą, kaip tai ištaisyti, ir turime rasti būdą, kaip susitarti su ITF ir ATP, kad būtų vienos didelės Pasaulio taurės varžybos, o ne dvejos per mėnesį. Manau, kad tai yra painiava žiūrovams, be to, mes turime būti pasiruošę savo sporte.

   Mano sveikatos labui ir mūsų sporto labui, mano nuomone, tai privaloma ištaisyti“.

   19 kartų „Grand Slam“ čempionas teigė, kad jis yra pavargęs po devynias dienas trukusių varžybų, įskaitant varžybas Perte, prieš keliaujant į finalą Sidnėjuje.

   „Pastaruosias porą dienų aš žaidžiau daug. Mano energijos lygis yra šiek tiek žemesnis nei įprasta, nes aš žaidžiau ilgai  tiek vakar, tiek užvakar, tiek Perte“, - sakė R. Nadalis.

   Šiuo metu N. Džokovičiui jis yra pralošęs 19 setų iš eilės. Bevaisės kovos iki paskutinės pergalės tęsiasi iki 2013 m. „US Open“ turnyro, kur R. Nadalis paskutinį kartą įveikė serbą.

   Nepaisant to, kad R. Nadalis, būdamas 33-ejų atvirai pasakė, kad yra patenkintas, kad du vakarus iš eilės jis žaidė tris setus prieš  Davidą Goffiną ir Alexą de Minaurą.

   „Manau, kad Novakas nuostabiai sužaidė pirmąjį setą, atiduodamas daug ir darydamas didžiulį spaudimą“, - sakė jis apie savo paskutinį pralaimėjimą.

   „Bet aš padariau sunkiausią dalyką. Po pirmojo seto šiek tiek pakeičiau rungtynių dinamiką. Esu patenkintas, kad galėjau varžytis.

   „Ir žinodamas, kad paskutinės poros dienų buvo sunkios, džiaugiuosi tuo, kad pavyko pakankamai gerai priešintis varžovui.

   „Aš turėjau progą. Buvau labai arti. Žinoma, esu nepatenkintas pralaimėjimu, bet jaučiu, kad į antrą setą sudėjau visas jėgas. “

   Skaityti komentarus