°C
   2024 02 24 Šeštadienis

   Sporto trenerė R.Vilkienė: „Parklupus reikia atsistoti ir eiti toliau, nes tik taip galima siekti rezultato“

   Nuotrauka: Asmeninis archyvas

   2018-08-14 19:00:00

   Rasos Vilkienės gyvenime sportas atsirado dar vaikystėje. Iš pradžių mergina žaidė rankinį, lankė šokius, tačiau vieną dieną nusprendė įsidarbinti sporto klube ir suprato, kad nori savo gyvenimo kelią susieti su sportu ir sveika gyvensena. Šiuo metu Rasa dirba trenere ir sudaro mitybos bei sporto planus.

   Asmeninės trenerės darbo niuansai

   R.Vilkienei dirbant asmenine sporto trenere labiausiai patinka matyti žmonių pokyčius. „Keičiasi ne tik žmogaus išvaizda, bet ir charakteris, vidinis gyvenimas. Asmeninis treneris yra įkvėpėjas siekti savo tikslų ir gyvenime. Labai svarbu yra susidėlioti taškus, kurie vestų link norimo rezultato“,- kalbėjo trenerė.

   Pasak sporto trenerės, sunkiausia tokio pobūdžio darbe yra tai, jog privalai save atiduoti energetiškai. „Tu esi kaip kempinė – sugeri žmogaus emocijas. Grupinių treniruočių metu žinau, kad su prakaitu išeina visas negatyvas, todėl taip pasikraunu ir vėl galiu judėti į priekį“,- pripažino moteris. 

   Sportuoti pradedantys žmonės dažnai pamiršta, jog prioritetas – sveikata. Labai svarbu yra, kad rezultatas būtų ilgalaikis. „Žmonės, kurie augino svorį ilgą laiko tarpą, nori pasikeisti per vieną dieną ar mėnesį, tačiau tai neįmanoma. Reikia tai suprasti ir veikti sistemingai – eiti mažais žingsniais, kad tai teiktų malonumą. Stengiuosi, kad žmogus galėtų sportuoti ne tik salėje, bet ir namuose ar lauke. Mūsų kūnas yra priemonė, su kuria galima dirbti, todėl svarbus yra funkcionalus sportavimas – gebėjimas panaudoti viską, kas yra aplinkui“,- teigė R.Vilkienė.

   Įspūdingi klientų rezultatai ir socialinių tinklų įtaka

   R.Vilkienė per daugelį metų trenerės darbo patirties gali džiaugtis įspūdingais klientų rezultatais. „Ne vienas žmogus atsikratė labai daug kilogramų, kitiems pagerėjo santykiai šeimoje, nes atsirado bendras interesas. Turiu klienčių, kurios dabar yra dėkingos, nes pavyko susilaukti vaikų. Turėjau mokinių, kurie šiuo metu patys dirba treneriais ir yra sukūrę šeimas. Man labai svarbu, kad jie išliktų motyvuoti“,- atskleidė trenerė.

   Žmonės dažnai socialiniuose tinkluose pamato sportuojančių žmonių nuotraukas, sukurtus video ar kitokią vizualią informaciją. Pasak sporto trenerės, taip įvyksta pirminis kontaktas – žmogus pamato, pradeda stebėti, tada supranta, kad tai nėra labai sunku, tik reikia pasiryžti skirti laiko sau. „Svarbiausia – pirmus kartus save motyvuoti. Labai svarbu, kad žmogui pavyktų su asmeniniu treneriu užmegzti energetiškai teigiamą kontaktą. Treneris priima žmogų, kuriam galbūt nepasisekė darbe. Tokiu atveju turi padaryti taip, kad jis jaustųsi gerai ir nukreipti jo nuotaiką kita linkme“,- patarimais dalijosi R.Vilkienė.

   Artimiausiųjų žmonių palaikymo ir sveikos gyvensenos svarba

   Trijų dukrų mamai ir asmeninei sporto trenerei ypatingai svarbus yra šeimos palaikymas. „Mano vyras man labai padeda, dėl to džiaugiuosi. Taip pat man yra reikalingas vaikų supratingumas, nes kartais iš darbo tenka grįžti tik vėlai vakare. Savaitgaliais stengiuosi laiką skirti šeimai, nepamiršti savęs, pagaminti maisto“,- artimiausiųjų žmonių svarba neabejojo R.Vilkienė.

   Žmonėms yra labai svarbu prisižiūrėti savo mitybą ir fiziškai aktyviai judėti. „Vis labiau priprantame prie greito maisto, kadangi mūsų gyvenimo tėkmė sparčiai juda į priekį. Judėjimas yra labai svarbus. Turime sukurtus išmaniuosius laikrodžius, kurie mums gali priminti, kad reikia pasivaikščioti. Kelionę automobiliu iškeiskime į ėjimą pėsčiomis, lipkime laiptais, o ne kilkime liftu, kartais pavažinėkime dviračiu. Tai yra mūsų sveikata“,- sveikos gyvensenos svarba neabejojo trenerė.

   Svarbiausi patarimai ir pozityvumo svarba

   Pasak R.Vilkienės, žmonės turi kiekvieną dieną daryti mažus žingsnius, kurie padeda siekti geresnės savijautos ir naujų tikslų. „Visų pirma, įvertinkime save užsidėjusios maudymosi kostiumėlį. Jei sau nepatinkate, tai yra pirmasis vidinis šauksmas, kad tai nėra gerai. Pradėkite nuo atsispaudimų, lentos laikymo. Reikia tik atrasti žmogų, kuris motyvuoja. Negaliu nei vieno pateisinti, kuris neranda sau laiko. Šiuo metu esu savimi labiau patenkinta nei tada, kai man buvo dvidešimt penkeri. Visiems yra malonu girdėti komplimentus. Reikia, kad tave kiti pastebėtų, nes tai motyvuoja pasitempti“,- patarimų negailėjo sporto trenerė.

   R.Vilkienė sau yra itin reikli ir nori būti pavyzdžiu savo vyrui bei vaikams. „Man labai svarbus yra balansas – sveikata ir išorė. Niekada nesistengiau užsiauginti raumenų, noriu būti moteriška. Labai svarbu yra neprisirišti prie svorio, reikia stebėti apimtis“,- teigė moteris.

   Pozityvumas yra labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenime. „Turėjau daug išbandymų, bet esu užsispyrusi ir žinau, kad niekas gyvenime tau nieko nedovanoja – viską reikia užsidirbti, užsitarnauti ir įrodyti, kad gali. Parklupus reikia atsistoti ir eiti toliau, nes tik taip galima siekti rezultato“,- kalbėjo R.Vilkienė. 

   Skaityti komentarus