°C
   2021 01 28 Ketvirtadienis

   Tenisininkas Novakas Džokovičius diskvalifikuotas iš „US Open“ turnyro po to, kai kamuoliuku pataikė į teisėją

   Nuotrauka: bbcnews.com nuotr.

   2020-09-07 21:00:00

   Novako Džokovičiaus disvalifikavimas iš „US Open“ turnyro šokiravo visą sporto pasaulį.

   Teniso serijos „Grand Slam“ nugalėtojas nepraleido savo ketvirtojo turo rungtynių su Pablo Carreño Busta po kamuolio pataikymo į vieną iš linijos teisėjų.


   Džokovičius, pasitraukęs iš mačo prieš varžovą iš Ispanijos, būtų buvęs sugniuždytas, nors jis pralaimėjo pradinį setą 6-5, tačiau niekas negalėjo numatyti visiškos diskvalifikacijos.

   Džokovičius neįvykdė „US Open“ reikalavimų

   Žaidimo pertraukos metu Džokovičius iš kišenės išėmė kamuolį ir nepaprastais siūbavimais atsitiktinai smogė link linijos teisėjos.


   Peržiūrint vaizdo įrašo pakartojimus buvo aiškiai matyti, kad Džokovičius akimirksniu atsiprašė ir tuo pačiu kilo klausimas, ar tai nelaimingas atsitikimas, ar šis veiksmas buvo atliktas tyčia.

   Visos aplinkybės rodo, kad serbas neketino smogti teisėjai, nors daugelis jo niekintojų socialinėje žiniasklaidoje jį įvardijo kaip tą lemtingą „epizodą“.

   Ką sako teniso taisyklės

   Nepaisant jo motyvų, taisyklės yra taisyklės, o Džokovičiaus paties pasiektas ir nepralenktas rekordas 2020 m. palyginti su varžovais žaidėjais, iš tiesų baigėsi nemaloniai.

   „Grand Slam“ nuostatuose paaiškinama: „Žaidėjai jokiu būdu negali fiziškai kliudyti teisėjo, varžovo, žiūrovo ar kito asmens, esančio turnyro aikštelėje.

   „Teisėjas, pasitaręs su „Grand Slam“ vadovu, gali paskelbti rungtynes neįvykusias dėl vieno šio kodekso pažeidimo."

   Kaip rašo BBC, Timas Henmanas apie įvykį sakė: "Tai nutiko man 1995 m. Dvigubose varžybose dalyvavome dviejuose rinkimuose. Aš pataikiau merginai į ausį.

   "Džokovičius nesiekė linijos teisėjos, tačiau jūs turite būti atsakingi už savo veiksmus. Nėra kito rezultato, išskyrus tai, kad esate neįvykdęs visų reikalavimų."   Šis incidentas reiškia, kad „Flushing Meadows“ turėsime naują „Grand Slam“ čempioną be tokių žvaigždžių kaip Roger Federer ir Rafael Nadal, kurie nedalyvaus turnyre.

   Tai pirmas kartas per 16 metų, kai nei Džokovičius, nei Federeris, nei Nadalis nedalyvaus „Grand Slam“ pusfinalyje, kurio pradžia skaičiuojama nuo pat „Roland Garros 2004“.


   Skaityti komentarus