°C
   2024 02 24 Šeštadienis

   Tinklininkė V. Makauskaitė: „Kiekvienas apdovanojimas reiškia ne tik pripažinimą, bet ir sunkaus darbo įvertinimą“

   Nuotrauka: V.Makauskaitė | Victoria Photo

   2018-08-21 19:00:00

   Viltės Makauskaitės mama jaunystėje sportavo tinklinį. Mergina pradėjo sekti jos pėdomis ir pasirinko tą pačią sporto šaką, kuri sužavėjo savo komandine dvasia. Viltė daug metų lankė sporto mokyklą, atstovavo Kauno moterų klubui „Heksa“, o šiuo metu rungtyniauja Čekijoje, kur semiasi naujos patirties.

   Didžiausi sunkumai ir viską atperkantys apdovanojimai

   Sportininkams kovų metu tenka susitvarkyti ne tik su emocijomis, bet ir mintimis. „Rungtynėse nutinka visko – žaidėjai karščiuojasi bendraudami su teisėjais, pratrūksta ir sirgaliai. Sunkiausia yra išlaikyti šaltą protą įtemptose situacijose“,- pripažino mergina.

   V.Makauskaitė anksčiau gynė laikinosios sostinės „ASU“ ekipos garbę ir tapo Baltijos čempione. „Su Kauno komanda turėjome du nuostabius sezonus. Tuo metu patyrėme tik pačias geriausias emocijas, o įdėtas sunkus komandinis darbas tikrai atsipirko“,- teigė tinklininkė.

   Sportininkė per visą šį laikotarpį jau yra iškovojusi daug tiek komandinių, tiek asmeninių prizų. „Kiekvienas apdovanojimas reiškia ne tik pripažinimą, bet ir sunkaus darbo įvertinimą. Jausmas yra tikrai nuostabus. Ypatingai smagu buvo, kai triumfavome Baltijos lygoje“,- atskleidė V.Makauskaitė.

   Legionierės duona Čekijoje

   Šiuo metu lietuvė rungtyniauja Čekijoje ir atstovauja „TJ Ostrava“ ekipai. Visgi gyventi vienai svetimoje šalyje nėra lengva. „Gavau pasiūlymą, todėl nusprendžia pabandyti. Prieš išvykdama nežinojau, ar būsiu viena iš pagrindinių žaidėjų, tačiau tai nebuvo problema, nes tai iškovojama sunkiu darbu. Žinoma, reikėjo laiko priprasti prie naujos aplinkos. Šiek tiek liūdna, kad viską patirti turiu viena, tačiau šeima ir draugai visada mane išklauso ir padeda“,- apie naują patirtį kalbėjo mergina.  

   V.Makauskaitės atstovaujamas klubas praėjusiame sezone puikiai pasirodė Čekijos lygoje ir nutildė visus skeptikus. „Niekas nesitikėjo, kad iškovosime medalius. Parodėme, kad galime tai padaryti. Pati asmeniškai dar turiu, kur tobulėti“,- pripažino tinklinio žaidėja.

   Lietuvos tinklininkė komandoje dirbo kartu su Čekijos rinktinės treneriu Zdeneku Pommeriu. „Tai man buvo tikrai labai gera patirtis. Jis reikalauja iš sportininkių tiek pat, kiek iš rinktinės žaidėjų. Žinoma, tai yra sunku, tačiau skatina judėti į priekį“,- teigė V.Makauskaitė.

   Sveikos gyvensenos, pozityvumo ir motyvacijos svarba

   V.Makauskaitė pripažino, kad šiais laikais žmonėms ypatingi yra svarbi sveika gyvensena ir pozityvios mintys. „Dabar žmonės tikrai aktyviai leidžia savo laisvalaikį, kad atitrūktų nuo darbo. Tą patį daro net gi ir sportininkai. Tai padeda ne tik pagerinti nuotaiką, bet ir prablaškyti mintis. Jei žmogaus požiūris sunkioje situacijoje yra teigiamas, jam lengviau pavyks iš jos išsivaduoti“,- svarstė mergina.

   Tinklinio žaidėją skatina gyvenimo kelyje atsiradę sunkumai ir aplinkiniai žmonės. „Mane motyvuoja matymas, kaip kiti žaidėjai tobulėja ir išbando save. Padeda ir tikslo siekimas atsidūrus sunkiame kelyje. Žinoma, taip pat svarbūs yra šeimos nariai, kurie turi ne tik išklausyti, bet ir padrąsinti judėti į priekį“,- teigė V.Makauskaitė. 

   Skaityti komentarus