°C
   2020 12 03 Ketvirtadienis

   Vaido Kariniausko lažybų skandalas. Pamoka – „Ar tikrai sirgaliams verta statyti ir tikėtis laimėti pinigų?“

   Nuotrauka: V. Kariniauskas | BNS nuotr.

   Autorius: Adomas Pakalnis
   2019-02-02 19:00:00

   Vaidas Kariniauskas įtariamas dėl sutartų lažybų

   Lietkabelio klubas iš lažybų bendrovių gavo pranešimų apie 25-erių 198 cm ūgio krepšininkui palankius statymus. Minimos dvi lažybų bendrovės - Betsafe ir Topsport, kurios siūlė statymą – „Ar Vaidas Karniauskas permes 8,5 taško FIBA čempionų lygos rungtynėse Dižone?“. „Lietkabelio“ gynėjas tose rungtynėse pelnė vos 2 taškus. Tritaškių taiklumas (0 iš 3), dvitaškių (1 iš 3).

   Klubui gavus įspėjimą iš lažybų bendrovių, žaidėjas buvo nedelsiant suspenduotas. Policija vertina Lošimų priežiūros tarnybos pateiktą informaciją apie V. Kariniausko galimai nesąžiningą žaidimą ir su juo susijusius statymus lošimų bendrovėse. V. Kariniauskas savo kaltę neigia ir nori, kad šį dėmė kuo greičiau būtų nuplauta nuo jo mundūro. Tiesa, V. Kariniausko ir „Lietkabelio“ keliai išsiskyrė, ir žaidėjas pasirašė sutartį su „Kymis B. C.“ (Graikija) klubu.

   Įtarimams sustiprinti žibalo į ugnį įpylė ir treneris Rimas Kurtinaitis.  Žaidėją Italijoje dar prieš porą metų treniravęs R. Kurtinaitis kalbėjo su žaidėju šia tema ir šis buvo įspėtas, kad panašių dalykų nebūtų.

   Perspektyviu laikytas krepšininkas prieš keletą metų konkuravo dėl vietos „Žalgirio“ pagrindinėje sudėtyje su Luku Lekavičiumi. Jeigu L. Lekavičiaus karjera kilo aukštyn, nuo „Žalgirio“ iki Atėnų Panatinaikos ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės, tai V. Kariniauskui sekėsi prasčiau – Graikijos antroji lyga, ne pats stipriausias Rumunijos čempionatas. O šis skandalas galimai nebus tramplinas tolimesnei karjerai.

   Daug pasaulio ir Lietuvos sutartų lažybų pavyzdžių

   Štai Lietuvos futbolo „A“ lyga garsėjo dėl sutartų lažybų. Daug atvejų žinoma ir pasaulyje įvairiose sporto šakose. Vienas po kito buvo šalinami klubai iš pirmenybių. Prieš kelis metus Palangos „Naglio“ krepšininkai irgi buvo užsitraukę nemalonę, kai įtartinai pralaimėjo Kauno „Žalgiriui“ nepadoriai dideliu skirtumu. Kėdainių „Nevėžis“ ir „Mažeikiai“  2015 metais buvo įtariami dėl galimo tarpusavio susitarimo. Rolandas Alijevas tai pat buvo atleistas iš „Juventus“ klubo dėl galimai nešvarių lažybinių reikalų.

   O kas vyksta pasaulyje, puikiai parodo Declano Hillo knyga – „Sutartos futbolo rungtynės“. Užtenka paminėti vos vieną citatą – „Sutartos rungtynės vyksta daugumoje Europos šalių. Italija, Ispanija, Graikija, Turkija, buvusios Sovietų respublikos po truputį grimzta į gilią, bjaurią ir labai nešvarią sporto korupcijos pelkę. Baiminuosi, jog ateis laikas, kai mūsų vaikai galvos, jog tikros rungtynės vyksta tik užsienio valstybėse.“

   O kur dar individualių sporto šakų lažybų skandalai? Ar jau nėra vietos švariam sportui?

    Ar verta statyti net po šio įvykio?

   Ką mes turime išmokti? Informacija iš mano senesnio straipsnio – „Sporto lažybos - nepralošk gyvenimo“ teigia: Iš įvairių lažybininkų teko girdėti, jog laimi 3-5 procentai klientų. Duodamas viešas interviu ir pateikiami tokie skaičiai. Jie gali būti ir pagražinti, norint pritraukti daugiau klientų. Bet, tarkim, jog tai tiesa. Ar jūs esate tas laimingasis vienas iš dvidešimties? Gal ir galite būti. Bet turite skirti 10-14 valandų per parą analizei. Nervintis. Nerimauti. Pamiršti šeimą. Normalų visuomenei naudingą darbą. Ar jums to reikia ? Kiek išaiškėja, o kiek dar lieka nuslėptų susitarimų? Tiki komandos pergale, o štai akibrokštas – komanda pralaimi ir nemažu skirtumu. Sporte būna visko. Bet gali būti ir sutarimų.“

   Pasižiūrėkite, kiek uždirba lažybų bendrovės iš lošėjų. Sumos yra tikrai įspūdingos. Vien galimybė remti vieną ar kitą klubą, renginį yra brangus malonumas. Aišku, gerai jog tie pinigai yra panaudojami ir gražiems tikslams, bet faktas tas, kad juos suneša prasilošę aistruoliai. O tokios lažybos kaip alkoholis ar narkotikai yra priklausomybė. Tikėjimas praturtėti. Kvailas tikėjimas praturtėti. Dar kartą sau galime užduoti klausimą: „Ar tikrai verta statyti ir tikėtis laimėti pinigų“ ? Nors ir nenoriu tikėti, bet galimai Vaidas Kariniauskas dalyvavo šiame nešvariame lažybų procese. Tiesiog tai nėra įrodomas dalykas. Nebent pats krepšininkas būtų dalyvavęs statymuose. Šis įvykis iškeltas į viešumą. O kiek dar sutartų varžybų, apie kurias mes net nenutuokiame?

   Skaityti komentarus

   Donatas 2019 07 10 04:23

   Kartais galima tikrai ramiai ir greitai išlošti pinigų, jeigu rimtai domiesi sportu. Tačiau ne kasdien, reikia sekti komandų formą, teisėją, bei koeficientus. Daugiau informacijos apie kreditus https://laisvalaikis24.lt/category/kreditai/

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai