°C
      2024 03 29 Penktadienis

      10 dalykų, kurie iš tiesų nėra naudingi Jūsų sveikatai

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2020-02-18 08:00:00

      1. Antibakterinis muilas ir rankų dezinfekavimo skystis

      Daugelis žmonių galvoja, kad plaudami rankas su antibakteriniu muilu jie visiškai nesirgs. Tiesa, šis muilas naikina bakterijas ir kitus mikrobus, tačiau jis niekaip neveikia virusų, kurie dažniausiai ir sukelia ligas

      Vieno Amerikos žurnalo apžvalgoje 2007 m. buvo paskelbtas straipsnis, kuriame nustatyta, kad antibakterinio muilo sudėtyje esantis triklozanas nesuteikė jokios papildomos naudos, palyginus su įprastu ne antibakteriniu muilu. Tai šiek tiek stebina, nes moksliškai įrodyta, kad cheminis triklosanas turi neigiamą poveikį sveikatai, įskaitant atsparumą antibiotikams ir endokrininės sistemos sutrikimą. Kyla klausimas, kodėl tokia žalinga žmogaus organizmui medžiaga naudojama muilo gamyboje?

      2. Dezodorantas - antiperspirantas

      Dezodorantus daugelis iš mūsų naudoja kasdien tam, kad išvengti prakaitavimo ir nemalonaus kūno kvapo. Šio produkto problema yra tai, kad jis neleidžia kūnui atlikti natūralių procesų, t.y. pašalinti organizme esantį toksinų perteklių. Be to, antiperspirantuose yra daug kenksmingų cheminių medžiagų, tokių kaip aliuminis, įvairūs parabenai, propilenglikolis ir daugybė kitų. Aliuminis yra tiesiogiai absorbuojamas odos ir tokiu būdu lengvai patenka į kraują.

      2001 m. atliktas tyrimas parodė, kad praėjus 15-ai dienų nuo pirmo dezodoranto panaudojimo kraujyje vis dar buvo pakankamai didelis kiekis aliuminio. Dėl to tokio dezodoranto naudojimas yra labai paprastas būdas aliuminiui patekti į žmogaus smegenis. Ne kartą buvo įrodyta, kad aliuminis yra neurotoksinas, o daugelis mokslininkų mano, kad tai yra Alzheimerio ligos priežastis.

      3. Jūsų kėdė

      Kai kuriems tai gali pasirodyti juokinga, tačiau ilgas sėdėjimas kėdėje gali labai pakenkti Jūsų sveikatai. Daugybė atliktų tyrimų parodė koreliacinį ryšį tarp penelyg ilgo sėdėjimo ir 2 tipo diabeto, širdies ligų, storosios žarnos, krūties ir endometriumo vėžio išsivystymo. Daugelis ekspertų rekomenduoja nesėdėti ilgiau kaip 3 valandas per dieną. Jei Jūsų darbas yra biure ar kontoroje, turėtumėte apsvarstyti galimybę dirbti prie tam pritaikyto stalo stovėdami ar bent jau kas 20 minučių atsistoti ir trumpam pamankštinti kojas. Stenkitės gerti kuo daugiau vandens ir tai padės Jums pajudėti, nes gana dažnai norėsis eiti šlapintis, tad tokiu būdu galėsite ir pajudėti.

      4. Kempinė

      Kempinė naudojama plaunant indus ar prausiantis duše, o šiluma ir drėgmė yra puiki terpė pelėsiui ir bakterijoms augti. Jei naudosite kempinę plauti kūno vietoms, kuriose yra žaizdos ar kitokie odos pažeidimai, galite lengvai užsikrėsti įvairiomis ligomis ar infekcijomis. Norėdami išvengti šios problemos, rinkitės kempinę, pagamintą iš natūralių medžiagų, nes joje yra natūralių fermentų, kurie slopina mikrobų augimą. Nepamirškite nusausinti kempinę ir laikykite vėsioje, tamsioje vietoje.

      5. Smulkintuvas

      Smulkintuvas yra virtuvės prietaisas, kuris naudojamas kasdien, norint pasigaminti skanų, sveiką kokteilį. Tačiau jei šis prietaisas nėra tinkamai valomas, tai gali tapti puikia bakterijų augimo terpe. Dažnai smulkintuvas yra nuplaunamas po tekančiu vandeniu ir gali atrodyti švarus, tačiau tarpinėje dalyje, esančioje po peiliukais, kaupiasi ypatingai daug mikrobų. Tyrimais nustatyta, kad joje paprastai randama salmonelių, E. coli, mielių ir pelėsių.

      Šios problemos sprendimas paprastas - būtinai išvalykite smulkintuvą po kiekvieno naudojimo kruopščiai nuplaudami peiliukus ir tarpinę jo dalį.

      6. Vatos tamponai

      Mūsų kūnas beveik visada „žino“, kaip natūraliai pašalinti toksinus. Natūralu, kad ausų siera gaminama tik išorinėje ausies dalyje, taigi, mėginant valyti ausies landą vatos tamponu, siera yra nustumiama į ausies kanalą ir tai gali pažeisti ausis, taip pat klausą. Jei naudojate vatos tamponą, skaitykite, kas yra parašyta ant etiketės ir vadovaukitės nurodyta instrukcija: „Nekiškite tampono į ausies kanalą. Jei naudojate tamponą ausims valyti, švelniai braukite tamponu tik išorinę ausies paviršiaus dalį.“

      7. Vaisių sultys plastikiniuose pakeliuose

      Dažniausiai maisto ir gėrimų gamintojai yra linkę apgaudinėti savo vartotojus. Reklamose skambančios frazės „sveika dienos pradžia“ ar „visa vaisių ir daržovių paros norma“ yra iš tiesų klaidinančios. Dauguma vaisių sulčių, kurios šiandien yra rinkoje, turi ypatingai didelį kiekį cukraus. Sultys taip pat pasterizuojamos, o tai reiškia, kad jos yra kaitinamos aukštoje temperatūroje. Šis procesas „užmuša“ daugelį fermentų, reikalingų tinkamai suvirškinti cukrų.

      8. Pienas

      Pastaruoju metu atsiranda vis daugiau įrodymų, kurie rodo, kad pienas neteikia jokios naudos mūsų organizmui. Yra daugybė alternatyvų tiems, kurie labai mėgsta gerti pieną. Daugelis žmonių yra giliai įsitikinę, kad geriamas „žalias“ pienas gali suteikti organizmui daugybę naudingų savybių. Pienas yra gaunamas ne tik iš karvių, bet taip pat iš kokosų, migdolų, ryžių, anakardžių, kanapių sėklų. Šie pieneliai yra lengvai randami įvairiose parduotuvėse ir juos labai lengva pasigaminti patiems. Dažnai jie suteikia net daugiau maistinių medžiagų nei karvės pienas.

      9. Valymo priemonės

      Kasdieninėse buitinėse valymo priemonėse yra gausu cheminių medžiagų, kurios daugeliu atvejų yra gana toksiškos, o kartais ir nuodingos. Kai kurios labiausiai žinomos cheminės medžiagos yra šios: amoniakas, metoksichloridas, fosforas, natrio hidroksidas, sieros rūgštis, kalio hidroksidas, formaldehidas, benzenas ir chloroformas. Labai gaila, tačiau JAV ar Kanadoje ir daugelyje kitų šalių šių medžiagų naudojimas buitinės chemijos pramonėje nėra reglamentuotas. Paprastai tvarkydamiesi namuose negalvojame apie tai, kokius pėdsakus ant įvairių paviršių palieka nuodingi cheminiai junginiai. Laimei, daugelis žmonių žino apie kai kurių šių cheminių medžiagų pavojų, todėl daugelis kompanijų ėmė gaminti saugesnes, netoksiškas alternatyvas, kurios paprastai yra tokios pat veiksmingos. Taip pat yra daug visiškai natūralių namų apyvokos produktų, kurie gali būti labai veiksmingi. \


      10. Vandentiekio vanduo ir vanduo plastikiniuose buteliuose





      Vanduo yra nepaprastai svarbus jūsų sveikatai. Tinkamai hidratuodami vandenį galite išvengti daugybės neigiamų padarinių sveikatai. Tačiau svarbu įsitikinti, kad geriamasis vanduo yra švarus ir saugus vartoti. Maždaug 67% geriamojo vandens Jungtinėse Valstijose yra fluorinti. Daugelis žmonių mano, kad taip daroma dėl to, nes fluoras padeda stiprinti dantis, tačiau iš tiesų taip nėra. Tai yra šalutinis aliuminio ir trąšų gamybos produktas, kuris vadinamas hidrofluorizilo rūgštimi. Ši medžiaga yra per daug toksiška, kad ją galėtų sudeginti ar išmesti, tačiau manoma, kad ją saugu įpilti į geriamąjį vandenį. Atrodo šiek tiek keista, tiesa? Taip pat yra daugybė įrodymų, kokia kenksminga ši medžiaga gali būti mūsų sveikatai. Tai uždrausta praktiškai visoje Europoje, ir daugelis Kanados miestų pasirinko jį pašalinti iš savo savivaldybių vandens rezervuarų.

      Skaityti komentarus