°C
      2024 04 26 Penktadienis

      30 dienų iššūkio treneris Alanas Dzeranovas: „Žmogus yra suskurtas judėti“

      Nuotrauka: Alano Dzeranovo asmeninis archyvas

      Autorius: Jūratė Marčiulaitienė
      2020-11-17 09:00:00

      Visi žino, kad žmogaus kūnui reikalingas nuolatinis judėjimas, tačiau dažnas savo tinginystei pateisinti suranda begales priežasčių. „Ruduo - ne laikas patogiai įsitaisyti ant sofos“- tikina sveikuoliai ir kviečia prisijungti prie 30 dienų iššūkio „Įkvėpti judėti“. Prieš savaitę startavęs judėjimo iššūkis aktyviai pajudėti namuose paskatino per 5000 tūkstančius įvairaus amžiaus žmonių. Kiekvieną dieną, nuo lapkričio 9 dienos, pamiršti visus nerimus ir pajudėti kviečia garsūs treneriai – Abdžej Michmel, Ignas Bakėjus, Lukrecija Augustaitytė, Aušra Kulypkė, Vaida Vaičiulytė ir Eglė Burdulytė, Rokas Norvaišas ir kt.

      Vienas iš iššūkio dalyvių – sveikos gyvensenos ir sporto treneris, TV laidos „Į sveikatą“ vedėjas Alanas Dzeranovas vadina save sveikos gyvensenos praktiku, patarėju ir entuziastu, yra vienas iš sėkmingai veikiančios sporto bendruomenės „Už septynių marių“ įkūrėjų, organizuoja sportinius užsiėmimus, stovyklas, šventes, dirba ir kaip asmeninis treneris. Jaunas vyras sukūrė geros nuotaikos ir sveikesnės gyvensenos receptą, kuriuo mielai dalijasi su kitais. Alano pašaukimą atskleidė jo gyvenimo būdas, virtęs profesija. 

      „Esu lektorius, skaitau paskaitas apie sveikesnį gyvenimo būdą, apie santykius, kurie taip pat yra sveikesnio gyvenimo būdo priežastis, apie pašaukimo atradimą, apie sportavimą šaltuoju metų laiku, grūdinimąsi ir kt.“ - pasakoja A.Dzeranovas. - „O autorinė TV laida „Į sveikatą“ yra mano asmeninės patirties sveikos gyvensenos srityje ekranizavimas, kurios tikslas – įkvėpti žmones gyventi aktyviau ir sveikiau.“

      Save plačiau pristatydamas lektorius tęsia: „Aš esu baigęs Tarptautinių santykių ir politologijos mokslų institutą bei įgijęs politologo profesiją, bet kai aš suvokiau, kokiu tikslu atėjau į šitą žemę – dalintis su žmonėmis savo energija, ir ją nuolat stiprinti sveikesniu gyvenimo būdu – tai atitinkamai tapo ir mano veikla, už kurią aš šiai dienai gaunu atlygį ir džiaugiuosi, kad įdėdamas daugiau pastangų į savo naujas gyvenimo patirtis, tokiu būdu ir kitiems suteikiu naudos. Visa tai yra mano sąmoningo gyvenimo pasekmė.“

      Alano nuomone, kiekvieno žmogaus gyvenime fizinis aktyvumas yra privalomas sveikesnės gyvensenos veiksnys. Žmogus yra sukurtas judėti, todėl fizinis aktyvumas kiekvieno gyvenime yra privalomas komponentas. Jeigu žmogus mažai juda, jis žaloja savo sveikatą ir trumpina gyvenimo trukmę. Fizinio aktyvumo pagalba mes sužadiname ir suaktyviname būtinas gyvybei sistemas ir organus. Fizinis aktyvumas suaktyvina širdies kraujagyslių, endokrininę, neurologinę sistemas, suaktyvina ląstelių atsinaujinimą, raumenų regeneraciją, visą hormoninę veiklą, kaulinę struktūrą. Fizinio aktyvumo pagalba mes atitoliname įvairias ligas, senėjimo procesus, pagerėja energetinė savijauta, emocinė būklė ir atsiranda motyvacija gyventi bei skleisti pozityvias emocijas.

       

      Imuniteto stiprinimo ir sveikatos šaltiniai

      Stipriam imunitetui ypač svarbus tinkamas dienos režimas, subalansuota mityba, kasdieniai dienos ritualai, kvėpavimo praktikos, grūdinimasis šalčiu ir karščiu, saviugda, savo sąmoningumo lygio kėlimas, kokybiškas miegas, buvimas gamtoje. Sveikesnės gyvensenos receptas – harmonija savo veikloje, finansinėje srityje, santykiuose ir sveikatoje. Visose šiose srityse turi būti balansas. Tai – laimingo gyvenimo formulė. 

      A. Dzeranovas įsitikinęs: „Geros nuotaikos receptas – ankstyvas kėlimasis, trumpa meditacija, kvėpavimo pratimai (aš naudoju WimHofo kvėpavimo metodiką), pabuvimas gamtoje, grūdinimosi procedūra, rytinė mankšta, pasilepinimas skaniu, namuose gamintu maistu. Ši geros dienos pradžia yra lydima gerų darbų, pozityvių bendravimų bei fiziniu aktyvumu.“

      Skaityti komentarus