°C
      2024 04 23 Antradienis

      Akademikas Uglovas: „Žmogaus organizme nėra organo, kuris nekentėtų dėl alkoholio vartojimo“

      Nuotrauka: Uglovo nuotr.

      Autorius: Oksana Dudnik
      2019-03-18 21:00:00

      Fiodoras Uglovas pirmasis Sovietų Sąjungoje padarė sudėtingas širdies, stemplės ir plaučių operacijas. Jis yra dirbtinio širdies vožtuvo ir jo gamybos būdo išradėjas. Šį gydytoją ir mokslininką galima laikomi medicinos srities nacionaliniu lobiu ir tikrai verta įsiklausyti į jo patarimus.

      1983 m. akademikas Uglovas pristatė savo kultinį pranešimą „Alkoholis ir smegenys“. Tai ne tik pasakojimas apie tai, kodėl negalima vartoti svaigalų, bet tikrai vertinga informacija, paremta argumentais ir tyrimais. Siūlome susipažinti su svarbiausiomis ir įdomiausiomis mintimis. Nepamirškite apie tai papasakoti vaikams ar anūkams, nes būdami 16 - 20 metų jie pirmą kartą pradeda vartoti alkoholį ir neretai apsinuodiję.

      Alkoholio poveikis organizmui

      Vartojant alkoholį kenčia visi organai, tačiau labiausiai - smegenys. Ir tai lengva paaiškinti, žinant, kad būtent smegenyse susikaupia didžiausi jo kiekiai. Smegenų žievė įsitempia, minkštieji smegenų audiniai išbrinksta, kraujagyslės išsiplečia. Vyksta smegenų ląstelių nekrozė. Ir patikėkite, tai būdinga ne tik  alkoholikams.


      Išsamesnis žuvusio nuo ūminio apsinuodijimo žmogaus smegenų tyrimas parodė, kad protoplazmos ir branduolio nervinių ląstelių pokyčiai buvo tokie pat ryškūs kaip apsinuodijus kitais stipriais nuodais. Jūs galite manyti, kad viskas priklauso nuo kiekio, ir jei žmogus miršta nuo alkoholio, suprantama, kodėl tokia smegenų reakcija.

      Tačiau Fiodoras Uglovas teigia, kad tokie pat smegenų pakitimai stebimi ir tuo atveju, kai geriantis žmogus miršta ne dėl alkoholio vartojimo.

      Smegenyse stebimas stiprios kraujo sankaupos, dažnai su kraujagyslių plyšimu. Aprašyti smegenų medžiagų pokyčiai yra negrįžtami. Bet tai nėra didžiausias alkoholio blogis. 

      Kai raudonieji kraujo kūneliai sulimpa, nutrūksta smegenų ląstelių aprūpinimas deguonimi. Toks deguonies trūkumas, jei jis trunka 5–10 minučių, sukelia negrįžtamą smegenų ląstelių žūtį. Kuo didesnė alkoholio koncentracija kraujyje, tuo daugiau smegenų ląstelių miršta. Saikingai alkoholį vartojusių asmenų autopsija parodė, kad jų smegenyse yra visiškai negyvų smegenų žievės ląstelių kapinės. Pripažinkite, kad dauguma žmonių gali būti priskiriami saikingai išgeriantiems.


      Smegenų struktūros pokyčiai vyksta jau po kelerių alkoholio vartojimo metų. Norint patvirtinti šį faktą buvo ištirta 20 žmonių. Penkiems iš jų aiškiai pasireiškė psichinių gebėjimų sumažėjimas net ir įprastuose pokalbiuose. Visi turėjo akivaizdžius smegenų atrofijos požymius.  

      Jau seniai įrodyta, kad daugeliui žmonių, kurie geria ir netgi kai jie nutraukia alkoholio vartojimą, anksčiau pasireiškia senatvinė demencija. Labai klysta tie , kurie mano, kad ji būdinga tik alkoholikams. Bandymai priskirti žalingą alkoholio poveikį tik tiems, kurie yra pripažinti alkoholikais, iš esmės yra klaidinantys.

      1975 metais alkoholis buvo pripažintas narkotine medžiaga. Pakanka žmonėms suformuoti įprotį gerti „saikingai“ ir pasakyti, kad tai nekenkia, ir jie su malonumu tą įprotį išsiugdys. O ateityje daugelis taps alkoholikais. Galite išgerti tik kartą per mėnesį, o kitu laiku sportuoti... Tačiau alkoholio poveikis smegenims vis tiek bus žudantis.


      Vartojant alkoholį, paveikiamos visos smegenų funkcijos, visi aukštesni pojūčiai. Bet kuris alkoholį vartojantis kūrėjas sukelia nepataisomą žalą savo gebėjimams ir darbui, kuriam paskyrė visą gyvenimą. Liūdna stebėti talentą, kuris nyksta prieš akis ir žūva, veikiamas narkotinių nuodų.

      Nesvarbu, kokie yra alkoholio sukelti smegenų veiklos sutrikimai, tačiau, kaip pripažįsta mokslininkai, rimčiausi pokyčiai vyksta žmogaus psichikoje ir geriančio žmogaus charakteryje.

      Pirmas dalykas, į kurį mokslininkai atkreipia dėmesį stebėdami geriančius žmones, yra moralės kritimas, abejingumas savo pareigoms, kitiems žmonėms ir net šeimos nariams. Įdomu pažymėti, kad net šunys pastebi šias girtuoklių savybes ir loja ant jų daugiau nei ant blaivių žmonių.

      Vis labiau vartodami alkoholį žmonės patiria ankstyvą degradaciją, o drauge didėja apsigimusių vaikų skaičius. Vyksta žmonijos kvailinimas ir išsigimimas. Žmonija abejingai žiūri į tai, kaip nyksta jos intelektas, atsiranda nepralenkiamas žiaurumas ir kiti su tuo susiję reiškiniai.


      „Tegul bus gėda visiems tiems, kurie sakė, kad tautos blaivumas yra neįsivaizduojamas, kad jis nebus pasiektas draudimu. Tam nereikia pusiau priemonių, pakanka vienos lemiamos priemonės - visam laikui pašalinti alkoholį iš laisvos apyvartos žmonių visuomenėje! Mes turime eiti per pačių žmonių sąmonės pažadinimą, kad jie savanoriškai atsisakytų degtinės, parduodamos už mažiausią kainą “, - sakė akademikas Uglovas.

      Viskas prasideda nuo „saikingo“ alkoholio vartojimo. Pamažu tai perauga į žudančią priklausomybę. Akivaizdu, kad nuo senų laikų apie alkoholinius gėrimus sukasi dideli pinigai ir interesai. Jie visada bus lentynose, ir bus prieinami net ir draudžiamomis prekiauti valandomis.

      Tiesiog pagalvokite apie tai, kad turite vaikų, šeimą, tėvus ir jau vien dėl jų verta gyventi blaiviai, sveikai, o  ne diena iš dienos ieškoti paguodos taurelėje.

      Linkime jums sveikatos! Pasidalykite šia informacija socialiniuose tinkluose, kad ir draugai sužinotų.

      Šaltinis

      Skaityti komentarus