°C
   2021 04 19 Pirmadienis

   Autoimuninę ligą įveikęs profesionalus sporto treneris A. Michmel paskelbtas 2020 metų sveikuoliu

   Nuotrauka: A. Michmel asmeninis archyvas

   Autorius: Sigita Kriaučiūnienė, sveikuoliai.lt
   2021-01-05 17:00:00

   Kaunietis Andžej Michmel (48 m.), profesionalus sporto treneris, sveikos gyvensenos ir mitybos propaguotojas šiais metais aktyviai prisijungė prie Lietuvos sveikuolių sąjungos veiklos. Trijų vaikų tėtis dalyvauja paskaitų turuose šalies mokyklose, jau trečius metus rengia ledinės eketės iššūkį Kaune, sveikatingumo stovyklose dirba su vaikais ir jaunimu taip juos uždegdamas reikšmingiems pokyčiams.

   Žaibas iš giedro dangaus – diagnozė ir pasiūlymas gydytis hormonais  

   Sportavau visą gyvenimą. Nevengdavau alkoholio švenčių metu, valgiau visiškai viską: mėsą, pieno produktus, makaronus, picas, dešreles… Visa tai mane privedė prie autoimuninės ligos (skydliaukės hiperfunkcija). Pradėjau domėtis, kodėl žmonės suserga tokiomis ligomis - juk sportavau visą gyvenimą ir net po 2 treniruotes kasdien! Dar iki diagnozės lankydavausi pas dermatologus ir leisdavau ten dešimtis eurų po kiekvieno apsilankymo.  

   Man buvo šokas, kai gydytoja pasakė, kad reikės gerti hormonus labai ilgai. Tai buvo vienintelis medicinos sistemos pasiūlymas. Negalėjau su tuo sutikti. Pirmus du metus tiek daug buvau įnikęs į knygų bei mokslinių straipsnių skaitymą, fanatiškai domėjausi sveika mitybą, kad vieną dieną žmona pasakė: „Apsispręsk: arba skirk laiko man ir šeimai, arba gyvenk vienas su savo sveika mityba!“ Tuomet susidėliojau prioritetus ir išmokau planuotis laiką bei nežiūrėti į viską per fanatizmo prizmę.  

   Liga, negydoma vaistais, pasitraukė per 6 mėnesius  

   Gilindamasis į savo ligos priežastis, ieškodamas atsakymų kaip jos atsikratyti, pamačiau ypatingai siaurą medicinos požiūrį į žmogų ir jo sveikatą. Pyktis užvaldė! Taip stipriai užkabino, kad pradėjau skaityti knygas, straipsnius, išnarpliojau visos savo ligos niuansus ir jau tada juokiausi iš sistemos absurdiškumo. Ligą "išgydžiau" nesigydydamas tik per 6 mėnesius! Štai kodėl aš ir pradėjau mokytis ir mokyti Lietuvos žmones. Tam turiu bakalauro ir magistro diplomus su pagyrimu - baigiau vien "dešimtukais"!  

   Sveikuoliai moko savo pavyzdžiu  

   Beskaitydamas internete viską, kas susiję su mityba, pamačiau sveikuolius, pradėjau sekti visus jų renginius ir taip susipažinau su šia nuostabia kompanija. Simonas pasiūlė atstovauti Kaune ledinį iššūkį - vat tada ir prasidėjo visi malonumai! Sveikuoliai, kalbu nuoširdžiai, vienintelė žmonių grupė, kurie realiai ir veikia, ir edukuoja, ir motyvuoja ir viską rodo savo pavyzdžiu. Tiesą pasakius, susižavėjau iš karto. Kai man pasiūlė bendradarbiauti - labai apsidžiaugiau! Tik tokioje terpėje viskas įmanoma: lengva, įdomu, efektyvu - ten nuolatinės šypsenos ir trykštanti energija - tokių vietų Lietuvoje daugiau, deja, nėra. Aš neradau.  

   Noras dalintis savo patirtimi ir padėti kitiems  

   Aš degu tuo, ką darau! Realiai noriu padėti žmonėms tapti ne tik sveikesniems, bet ir suprasti ydingą mitybos sistemą (ypatingai mokyklose), apskritai pakeisti požiūrį į žmogų. Man visada yra malonu dalintis žiniomis su kitais. Nes pats jaučiuosi visiškai apgautas! 600 treniruočių per metus ir... liga? Kai pradėjau domėtis adekvačia, gyva, rūšine žmogui mityba, tada ir pamačiau, kas vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Kiekvienas mūsų turi teisę būti ir sveikas, ir energingas, ir jau tikrai nesergantis.  

   Kodėl žmogus serga? Jau tikrai ne dėl to, kad gyvena sveiką gyvenimo būdą! Sergančio žmogaus racione visada rasite ir makaronų, ir mėsos, ir sausainių, ir dešrelių, ir viso kito šlamšto, kurio mūsų kūno nei fermentinė, nei hormoninė, nei fiziologinė sistemos negali tinkamai ir efektyviai suvirškinti. Štai kodėl sulaukę 50-60 metų daugelis susiduria su sveikatos problemomis.  

   Mityba keičia charaterį  

   Mano pokyčiams jau 7 metai, t.y. jokios mėsos, jokio gyvūninės kilmės šlamšto, jokių sočiųjų riebalų, jokių heterociklinių aminų (daugiausia susidaro kai kepame vištieną!!) aš nededu į savo burną lygiai 7 metus. Dingo agresija, nors aktyvumas bei energijos kiekis išaugo. Jau nekalbu apie ištvermę. Beje, pirma, ką žmogus pajunta atsisakęs žmogų žudančios mėsos, tai energija ir lengvumas. Dar niekada nebuvo taip gera ir lengva! Pradžioje fanatiškai žiūrėjau į visą mitybą, dabar žiūriu daug švelniau, t.y. kartais "įkertu" ir ledą kokį, kartais kavos.. bet visa tai itin retai. Apie tai pasakoju savo paskaitose - mūsų sveiko raciono esmę turi sudaryti 80% gyvo, termiškai neapdoroto maisto ir kūnas pats parodys kaip jis jaučiasi.  

   Nevalgant mėsos ištvermė ir jėga išauga  

   O Dieve, čia galėčiau pasakoti parą laiko - juk aš treneris. Kai žmonės sako, kad jėgai ugdyti reikia mėsos, aš klausiu: “Gal tu nori "užsipumpavęs" ties 60 susirgti vėžiu?”.  Mažiau raumenų masės visada buvo ir bus geriau. Kai kalbame apie raumenis, mes turime kalbėti apie jų švarumą, o ne užterštumą. Man jau beveik 50 m. ir visada laukiu jaunimo savo treniruotėse – retas spėja paskui mane.  

   Ir visa tai aš nuoširdžiai pajutau tik tuomet, kai atsisakiau šio stipraus intoksikanto, vėžį sukeliačio, mirusio gyvūno kūno liekanų - mėsos! Visi mano rodikliai pagerėjo - ypatingai du patys svarbiausi - sveikata ir energija. Juk pastarosios mums daugiausia ir trūksta gyvenime.  

   Sportuoju visą gyvenimą ir ne teoriškai, o praktiškai patariu - norite būti sveiki, liekni, gražūs ir energingi - skubiai mažinkite mėsos su makaronais savo racione. Aišku, geriau atsisakyt visai. Laikas pradėti pokyčius. Sausio mėn. bus mano trečias ledinio iššūkio sezonas Kaune – kviečiu jungtis drauge.  

   Tikras pavyzdys motyvuoja labiausiai  

   Linkiu sveikuoliams niekada nesustoti! Jūs darote ypatingai svarbų darbą! Jūs vieninteliai darote tokio pobūdžio darbą visoje sergančioje Lietuvoje! Niekas žmonėms neparodys realaus pavyzdžio, kaip maitintis teisingai, kaip judeti saugiai ir kaip kristi į ledinį vandenį. O juk tai taip nuostabu! Dažnai dalyvauju įvairių mitybos profesorių su pagurkliais paskaitose - koki pavyzdį jie rodo kitiems? Daug daug gyvavimo metų jums, mano mieli sveikuoliai! Dievinu jūsų komandą!!!  

   Skaityti komentarus