°C
   2020 07 16 Ketvirtadienis

   Bakterijos gali išsaugoti jūsų gyvybę

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2020-03-07 09:00:00

   Milijonai žmonių pagaliau pradeda iš tikrųjų suprasti, kaip svarbu rūpintis  žarnyno sveikata. Tai skatina juos labiau kreipti dėmesį į tai, ką deda į burną. Yra daugybė būdų, kaip gydyti savo mikrobiomą - galite pakeisti mitybą, pasninkauti, vartoti žoleles, vartoti probiotikus ir panašiai. Tačiau tai sudėtinga kelionė, nesvarbu, kurį kelią pasirinksite. Be to, yra dar vienas itin svarbus šio proceso žingsnis, kurį praleidžia daugelis žmonių, o  tai neretai smarkiai suletina atstatymo procesą.

   Esminis faktas, kurį daugelis praleidžia pro akis, yra tas, jog jūsų mikrobiomo sveikata pirmiausia prasideda burnoje. Taip, supratote teisingai, burnos higiena yra pagrindinis veiksnys, lemiantis jūsų žarnyno sveikatą, tačiau kažkodėl retas į tai rimtai atkreipia dėmesį. Filme „Regenerate“ (liet. „Atsistatymas”) kalbama apie tai, kokios sudėtingos ekosistemos yra gamtoje bei žmogaus kūne. Jos nėra griežtai mechaniškos, taigi į patiriamas sveikatos problemas taip pat reikėtų žiūrėti sistemiškai, o ne susitelkti ties vieno organo gydymu. Šis svarbus faktas neretai ignoruojamas gydant įprastais metodais. 

   Burnos ertmės bei dantų sveikata yra labai svarbi visos žmogaus kūno sistemos dalis, galinti padėti išgydyti ir kitus negalavimus.

    

   Tikriausiai esate girdėję posakį, jog  žmogaus kūnas yra labiau sudarytas ne iš ląstelių, o iš bakterijų. Tačiau ar žinojote, kad MILIJARDAI šių bakterijų gyvena būtent jūsų burnoje? Virškinimas taip pat pirmiausia prasideda jūsų burnoje, kramtant maistą. Bakterijos reaguoja į valgomą maistą, dalyvauja virškinimo procese. Būtent todėl, esant pažeistai burnos mikrobiotai ar vykstant infekciniams procesams, pavyzdžiui,  esant pažeistiems dantų kanalams, pasekmės gali būti ilgalaikės ir sisteminės. 

   Žemiau esančiame vaizdo įraše galite susipažinti su daktaro Pedramo Shojai serijomis „Kelias į sveikatą: burnos mikrobiomos gydomosios paslaptys“. Tai be galo svarbi tema, be to, seriale filmuojasi kvalifikuotų ekspertų komanda, kuri pristatys naujausius šokiruojančius duomenis, kurie rodo, kad didžioji dalis visų ligų, įskaitant lėtinius susirgimus, pirmiausia prasideda burnoje.

   Žiūrėdami šį serialą sužinosite, kaip atsikratyti kenksmingų bakterijų ir kaip paskatinti naudingų, svarbių bakterijų klestėjimą burnoje, taigi, galėsite atstatyti sveiką  mikrobiomą.

   Vaizdo įrašą rasite čia:

   https://www.gatewaytohealthser...

   Skaityti komentarus