°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Kaip gliukozė kraujyje trikdo jūsų miegą?

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-08-19 08:00:00

      Mes žinome, kad sumažėjęs ar padidėjęs cukraus kiekis kraujyje gali kelti irzlumą ar galvos svaigulį. Bet ar yra ryšys tarp gliukozės kiekio kraujyje ir miego? Pasak naujo tyrimo, taip.

      Tyrimas, kuris rėmėsi dviem didelėmis internetinėmis apklausomis, yra pirmasis, kuris pastebėjo tvirtą ryšį tarp miego sutrikimo ir 2 tipo cukrinio diabeto. Tai sveikatos būklė, kuomet ląstelės būna atsparios insulinui, o kraujyje fiksuojami didelė gliukozės koncentracija. Rezultatai, rodantys, kad su miego susiję simptomai kur kas dažniau pasireikšdavo menopauzinio amžiaus moterims, sergančiomis antro tipo cukriniu diabetu, buvo paskelbti internetiniame žurnale „Menopauzė“.

      Taigi, kas paaiškintų šį ryšį? Tyrėjai mano, jog viso to šaknys glūdi hormonuose. Ankstesnis tyrimas parodė, jog menopauzę patiriančios moterys – menopauzė tai laikotarpis, kai moterų hormonų kiekis kraujyje drastiškai sumažėja, todėl jos patiria karščio bangas, irzlumą ir sumažėjusį libido – dažniau suserga diabetu dėl lytinių hormonų poveikio insulinui. Miegas taip pat yra susijęs su hormonais – estrogenu ir progesteronu, todėl nenustebsite sužinoję, kad moterų, patiriančių menopauzę, miego kokybė yra prastesnė.

      Hormoniniai pokyčiai, kuriuos atneša menopauzė – neišvengiami, tačiau svarbu apie tai kalbėti, nes šie pokyčiai veikia cukraus kiekį kraujyje ir miego kokybę. Taigi, ką galėtume daryti kitaip? Kol kas dar nėra pakankamai daug žinoma apie miego ir cukraus kiekio kraujyje ryšį, tad dabar galime tvarkytis su kiekviena problema atskirai. Kaip gydytoja Stephanie Faubion aiškina „miegas yra svarbus sveikatos indikatorius, todėl moterys, kurių miegas yra sutrikęs, turėtų būti ištirtos dėl dažnai pasitaikančių ir išgydomų miego sutrikimų (nemigos, obstrukcinės miego apnėjos ir neramių kojų sindromo.“

      Jei jums yra nustatytas prediabetas ar antro tipo cukrinis diabetas, jūs turėtumėte pasitarti su gydytoju ir atrasti natūralius būdus, kurie padėtų sumažinti gliukozės kiekį kraujyje. Ir galiausiai, kad pagerintumėte bendrą hormoninę būklę bei perėjimą į menopauzę, išbandykite protarpinį badavimą. Rekomenduojama pradėti  nuo 13 valandų tarpo tarp vakarienės ir pusryčių.

      Skaityti komentarus