°C
   2020 11 27 Penktadienis

   Prancūzų medikai: „Vynas toks pats pavojingas sveikatai kaip ir degtinė“

   Šaltinis: https://Thelocal.fr

   Nuotrauka: Pixabay

   2018-03-23 17:00:00

   Vynas, kaip ir bet kuris kitas alkoholis, yra žalingas žmogaus organizmui ir turi tokį patį neigiamą poveikį, kaip ir bet kuri kita alkoholio rūšis.

   Prancūzijos medikai griežtai įspėja vyno mėgėjus. Jie pabrėžia, kad prancūzų girtavimas turėtų būti traktuojamas kaip rizikos sveikatai veiksnys, o ne nacionalinis pasididžiavimas.

   Prancūzijos veikatos ministrė Agnes Buzyn, neseniai vos tvardė pyktį, kai pamatė, kad vyno pramonei yra taikomos lengvesnės sąlygos, tai lyg dvigubi standartai, vynas traktuojamas kaip mažesnė blogybė:

    „Vyno pramonė šiandien nori išskirti vyną iš kitų alkoholio produktų“, – sakė ministrė. „Jei kalbėsime apie žalą sveikatai, tai yra visiškai nesvarbu ką gersi: vyną, alų, degtinę, viskį, visi vienodai kenkia.“

   Medikai ir mokslo bendruomenė, kurie pasirašė atvirą laišką Le Figaro žurnale aiškiai pritarė ministrei sakydami: „Kepenims vynas yra alkoholis“.

   Laiške Prancūzijos vyriausybė yra kaltinama, kad išskiria vyną ir iškelia jį virš Prancūzijos žmonių sveikatos.

   „Ministrė jaučiasi vieniša vyriausybėje, neigiančioje mokslinius tyrimus ir iškeliančioje alkoholį aukščiau visuomenės interesų.

   Mokslininkai taip pat pabrėžė, kad „alkoholio poveikis nepriklauso nuo alkoholio tipo, ar tai yra vynas, stiprieji gėrimai ar alus, svarbūs tik kiekiai, kuo daugiau išgeri tuo daugiau apsinuodyji.“

   Michel Reynaud, priklausomybių ekspertas, kuris pasirašė laišką, prancūzų radijo stočiai RTL sakė, kad vynas yra toks pats pavojingas kaip ir stiprieji alkoholiniai gėrimai. Jis pasakė:

   „Daugelis prancūzų geria vyną dėl malonumo, bet mes turime prisiminti, kad alkoholis yra pavojinga psichotropinė medžiaga (narkotikas, kuris paveikia žmogaus psichinę būseną).“

   Pasirašiusieji atvirą laišką pabrėžė, kad ,nors Prancūzijos alkoholio suvartojimas mažėja paskutiniais metais, tačiau jis vis dar vienas iš didžiausių visoje Europoje.

   „Alkoholis Prancūzijoje nužudo 50 tūkst. žmonių kiekvienais metais, ir tai yra antras didžiausia vėžio sukėlėjas po tabako. Alkoholis, ypač vynas, yra buitinio smurto, smurto šeimoje ir gatvėse, besaikio girtavimo, psichinių ligų, savižudybių, nelaimingų atsitikimų ir eismo nelaimių priežastis.“

   Prancūzijos valdžios reakcija

   Pasiūlymai, kad vynas turėtų būti traktuojamas kaip ir kiti alkoholiniai gėrimai Prancūzijoje, didžiausios vyno gamintojos šalyje, kurios tradicijos yra glaudžiai susiję su vyno vartojimu, sutinkami su didžiuliu pasipriešinimu.

   Iš tikrųjų net sveikatos ministrės vadovas, Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas nepritarė pastabai, kad vynas turi būti traktuojamas kaip ir kiti gėrimai. Jis nepritarė, kad vyno nebūtų galima reklamuoti ir pats pasakė, kad jis geria vyną per pietus ir per vakarienę.

   Prezidentas, nenorėdamas piktinti prancūzų sakė, kad „blogiausia visuomenės sveikatai yra tai, kad jauni žmonės prisigeria greitai alkoholio arba alaus, bet ne vyno.“

   Taip pat šiam medikų ir mokslininkų kreipimuisi žinoma nepritarė vyno pramonė. Prancūzijos vyno akedimija šį medikų veiksmą pavadino „raganų medžiokle“, ir kaltino sveikatos ministrę, kad ji nori padaryti Prancūziją prohibicijos valstybe.

   Lietuvos toksikologai – Vynas toks pats žalingas sveikatai kaip kiti alkoholiniai gėrimai

   Lietuvos Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės toksikologijos centro specialistai vadovaujami Dr. Roberto Badaro  komentuoja šį kreipimąsi, kad vynas, kaip ir bet kuris kitas alkoholis, yra žalingas žmogaus organizmui ir turi tokį patį neigiamą poveikį, kaip ir bet kuri kita alkoholio rūšis.

   Skaityti komentarus