°C
   2024 02 24 Šeštadienis

   Naujiems mokytojams pritraukti – valstybės parama

   Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

   2022-07-28 13:00:00

   Šįmet valstybinėms ir savivaldybių mokykloms iš valstybės biudžeto skirta 3 mln. eurų išlaidoms, kurios gali būti naudojamos mokytojų kaitai mokyklose užtikrinti.

   Šios lėšos įstaigas pasiekė kovą.

   „Skirtas finansavimas gali būti naudojamas pritraukti į mokyklas naujus mokytojus, papildomai motyvuoti juos“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

   Lėšos gali būti skiriamos mokytojo materialinei paramai, važiavimo į ir iš darbo visuomeniniu ar nuosavu, nuomotu transportu išlaidoms kompensuoti. Gali būti kompensuojamos gyvenamojo ploto nuomos ar persikėlimo iš kitos gyvenamosios vietovės išlaidos, taip pat kvalifikacijos įgijimo ir tobulinimo išlaidos.

   Mokytojų pritraukimo priemonės, finansuojamos iš valstybės biudžeto lėšų, gali būti taikomos darbuotojams, į laisvą mokytojo pareigybę priimtiems einamaisiais kalendoriniais metais, pažymi Š mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Jos su mokytoju derinamos individualiai.

   Valstybės lėšos, skirtos mokyklų išlaidoms, susijusioms su personalo atnaujinimu, savivaldybėms ir valstybinėms mokykloms buvo paskirstytos anksti pavasarį. Atsižvelgiant į mokinių skaičių savivaldybėse, didžiausia suma skirta Vilniaus miesto savivaldybei – daugiau nei 600 tūkst. eurų. 272 tūkst. eurų skirti Kauno miesto savivaldybei, 185 tūkst. eurų – Klaipėdos miesto savivaldybei, 114 tūkst. eurų – Šiaulių miesto savivaldybei.

   Švietimo, mokslo ir sporto ministerija papildomai savivaldybėms šiais metais skiria dar 11 mln. eurų mokinių pavėžėjimui, ugdymo procesui gerinti, mokykloms stiprinti. Šias lėšas taip pat galima naudoti ir mokytojams pritraukti bei skatinti. Dalis lėšų savivaldybes jau pasiekė, likusi bus pervesta iki spalio 15 d., nurodoma ministerijos pranešime.

   Skaityti komentarus