°C
   2019 04 24 Trečiadienis

   Žmogaus potencialą atveriančios Izraelio technologijos atkeliauja į Lietuvą

   Nuotrauka: A. Guogos iliustracija

   Autorius: Aurimas Guoga
   2018-11-30 10:00:00
   2018-11-30 10:00:00

   Nuo neatmenamų laikų daugeliui kirbėjo klausimas, kur slypi žydų sėkmės paslaptis: kodėl žydai tokie turtingi, atsparūs likimo smūgiams, draugiški vieni kitiems, kodėl jų vaikai visuomet labiau išsimokslinę? Visi tarėmės puikiai žiną atsakymus, tik štai retai kam pavykdavo savo „išmintimi“ pasinaudoti ir žydų sėkmę atkartoti.

   Laikai, kai apie tai menkai tenutuokėme, eina į pabaigą. Į Lietuvą atkeliauja elitinis Izraelio švietimo projektas „Michael“, kurio tikslas – atverti žmogiškąjį potencialą vadovaujantis tradicine judėjų išmintimi ir naujausiais Izraelio mokslininkų atradimais. Nuo šiol ir Lietuva turės galimybę naudotis tikslia metodika atskleisti žmogaus potencialą ir kūrybines galias, kurią Izraelis taiko rengdamas savo šalies esamus ir būsimus lyderius, išradėjus, mokslininkus ir startuolius.

   Lietuva – pasaulio lyderė perimant izraelietiškas žmogaus potencialo išnaudojimo technologijas. Šių metų spalio 21–25 ir lapkričio 19–24 dienomis Izraelyje vyko tarptautiniai „Michael“ projekto mentorių mokymai, kuriuose dalyvavo ir mūsų šalies, Norvegijos, Kinijos, Vietnamo ir Pietų Afrikos atstovai. Lietuvai atstovavo gausiausia užsienio delegacija – penki būsimieji mentoriai.  Be to, Lietuva vienintelė iš minėtųjų šalių jau yra surengusi pilotinius „Michael“ metodo mokymus savo šalyje. 2018 m. rugpjūtį Vilniuje vyko trijų dienų „Michael“ metodo mokymai mokytojams, kuriuos dalyviai įvertino išskirtinai palankiai. Mokymus baigę mokymų dalyviai patvirtino, kad dėl įgytų žinių ir gebėjimų neįtikėtinai išaugo jų darbo rezultatai. Kaip teigia mokymuose dalyvavusi Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“ vadovė Evelina Stankevičienė, „Dėl „Michael“ metodo tapome stebukladariais“. 

   „Michael“ mokymų akimirka

   Kas padeda per kelias dienas taip pakeisti žmogų, kad jis tampa „stebukladariu“ - drąsiai imasi bet kokių jam tenkančių iššūkių, išmoksta kryptingai siekti savo tikslų, gausinti draugų ir sąjungininkų ratą ir greičiau judėti į priekį, kas ypač reikalinga šiuolaikinėje visuomenė, kur greitesnis aplenkia lėtesnį?

   Paaiškinimas išties paprastas, o jį sužinojęs nežinai juoktis ar verkti. Pasirodo, visa tai padaryti padeda kelios veiksmingos nuostatos, apie kurias mes arba nežinome, arba esame girdėję, tačiau netaikome dėl aplinkos įtakos, nors nuo jų priklauso didžioji dalis mūsų pasiekimų ir rezultatų. Izraelio mokslininkai atliko didžiulį darbą ir nustatė visas kliūtis, trukdančias žmogui visapusiškai išnaudoti turimą potencialą. Jie pateikė genialiai paprastus atsakymus, kaip šias kliūtis įveikti ir pasiekti stulbinančių rezultatų patiems ir patalkinti to pasiekti kitiems.

   Sužinoję esminius potencialo atvėrimo principus, mokymų dalyviai toliau treniruojasi pakeisti asmenines nuostatas ir įpročius. Tam jiems tenka įveikti gausybę savo komforto zonos ribas peržengiančių iššūkių. Mokymai sudėlioti taip, kad dalyviai dažnai įsitikina gebą padaryti tai, ko manė niekuomet nesugebėsiantys padaryti. Tačiau daryti ką nors anksčiau nemėginto reiškia tapti pažeidžiamu. Šiuo etapu seminaro vadovai meistriškai valdo padėtį: sukuria aplinką, kurioje nesėkmės tikimybė kiek įmanoma sumažinama, o seminaro auditorija entuziastingai sveikina kad ir mažiausią pažangą.

   Būsimoji Izraelio lyderių karta, su kuriais mokėsi ir Lietuvos atstovai

   Taip per keletą dienų dalyviai išsiugdo tvirtą nuostatą, kad kiekvienas yra pajėgus įveikti kone bet kokius profesinius ir gyvenimo iššūkius - kad šie neva tik tam ir egzistuoja, jog juos įveiktum bei pakiltum aukščiau. Dar daugiau, „Michael“ mokymų dalyviai išsiugdo gebėjimą visa kaip palaikyti vieni kitus kelyje į tikslą, o tai ypač svarbu lyderiams: įmonių ar įstaigų vadovams, mokytojams, tėvams ir netgi mokiniams.

   Šiuo metu vyksta parengiamieji darbai įdiegti „Michael“ metodą Lietuvoje: baigiama rengti pirmoji Lietuvos mentorių laida, programos medžiaga verčiama į lietuvių kalbą. 2019 metais projekto atstovai Lietuvoje planuoja surengti daugiau „Michael“ metodo mokymų Lietuvos mokytojams, kuriuos ves jungtinė Izraelio ir Lietuvos mentorių komanda.

   Daugiau informacijos apie „Michael“ metodą ir planuojamus mokymus teiraukitės „Michael“ metodo atstovų Lietuvoje.

   Skaityti komentarus