°C
   2020 08 05 Trečiadienis

   Austrijos telekomunikacijų milžinė leido klientams atsiskaityti kriptovaliutomis

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-08-22 21:00:00

   Didžiausia Austrijos telekomunikacijų paslaugų bendrovė „A1 Telekom Austria“ ketvirtadienį pradėjo bandomąjį projektą, leidžiantį klientams už paslaugas atsiskaityti kriptovaliutomis, kad įvertintų virtualių mokėjimų populiarumą.

   Dabar įmonės klientai gali atsiskaityti bitkoinais, laitkoinais, dašais ir kitomis kriptovaliutomis tam tikrose prekybos vietose, pranešė bendrovė.

   „Tai yra bandomasis projektas. Jei mūsų nuomonė pasitvirtins [kad tai yra populiarus mokėjimo būdas], pratęsime savo pasiūlymą“, – naujienų agentūrai AFP pareiškė „A1 Telekom Austria“ atstovas spaudai Jochenas Schuetzenaueris (Jochenas Šucenaueris), kuris pridūrė, jog Amerikoje ir Azijoje jau yra įprasta atsiskaityti kriptovaliutomis.

   „A1 Telekom Austria“, turinti daugiau nei 5,3 mln. mobiliojo ryšio klientų iš 8,8 mln. Austrijos gyventojų, teigė, kad mokėjimo operacijos bus apsaugotos – klientai mokės kriptovaliutomis, tačiau pardavėjas mokėjimus gaus eurais.

   Kriptovaliutos, kurias nelengva atsekti dėl jų elektroninio pobūdžio, išpopuliarėjo nuo 2009 metų, kai apyvartoje pasirodė bitkoinai.

   „Facebook“ birželį paskelbė apie planus pristatyti savo virtualią valiutą „Libra“ ir privertė sunerimti finansų reguliuotojus, kurie baiminasi, kad socialinės žiniasklaidos milžinė sutrikdys finansų sistemą.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus