°C
   2020 07 03 Penktadienis

   Farmacijos kompanijos generalinis direktorius: Mes stengiamės kuo daugiau uždirbti, o ne padėti sergančiajam

   Nuotrauka: The globe nuotr.

   2019-09-28 08:00:00

   “Turing Pharmaceuticals’” generalinis direktorius Martin Shkreli tapo aštrėjančio konflikto laidininku po to, kai pakėlė naujai į rinką patekusio vaisto kainą nuo 13.5 JAV dolerių iki 750.Tačiau M. Shkreli, kuris užsitarnavo “labiausiai nekenčiamo žmogaus Amerikoje” vardą, nėra vienintelis užsiiminėjantis vaistų prekyba ir keliantis jų kainas, ko pasekoje didėja rinkos kaina.  

   J. Michael Pearson, buvęs generalinis “Valeant Pharmaceuticals” direktorius, įsiutino interneto vartotojus po to, kai interviu metu pasakė, jog “kompanija yra įsipareigojusi akcininkams, o ne klientams, kurių gyvybė priklauso nuo jų parduodamo vaisto.” 

   “Pirmiausia, aš esu įsipareigojęs “Valeant” akcininkams. Mes galime daryti, ką tik norime. Mes ir toliau klestėsime ir judėsime į priekį”, - sakė J. M. Pearson. 

   Jis pridūrė: “Jei produktų kainos nėra tinkamos ir pasitaikys galimybė, mes pasielgsime taip kaip akcininkai norėtų, kad darytume.” 

   Pasak žiniasklaidos šaltinių, vien 2016 metais, “Valeant” padidino 56 vaistų kainas vidutiniškai 66 proc. tarp jų ir “Zegerid”, kuris tapo 550 proc. brangesnis. Tai ne tik padidina gyvybes gelbstinčių vaistų kainas, kurie tampa neprieinami net vidutines pajamas gaunantiems žmonėms, bet ir verčia kvestionuoti šio greitai plintančio verslo modelio patvarumą. 

   Kai 2008 metais J. M. Pearson tapo įmonės generaliniu direktoriumi, “Valeant” įgijo daugiau kaip 100 rūšių vaistų ir galėjo džiaugtis daugiau kaip 1000 proc. padidėjusia akcijų kaina. J. M. Pearson 2007 metais ėmė dirbti “Valeant Pharmaceuticals” kaip išorinis konsultantas ir jau kitais metais perėmė generalinio direktoriaus kėdę. 

   Tiek Hillary Clinton, tiek Bernie Sanders stiprus nusistatymas prieš tokią praktiką, pakišo didžiąsias farmacijos kompanijas po padidinamuoju stiklu. 

   Rūmų priežiūros ir vyriausybės reformos komitetas planuoja Pearson ir Shkreli išduoti šaukimą į teismą, kad būtų paskelbta informacija apie neseniai pakeltas vaistų kainas.

   Skaityti komentarus