°C
   2020 05 31 Sekmadienis

   Microsoft vertė pasiekė 1 trilijoną JAV dolerių

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-04-26 21:00:00

   Microsoft tapo trečiaja JAV  įmone, kurios akcijos sudėjus pasiekė 1 trilijoną JAV dolerių. IT milžinas šią ribą perkopė vakar, kai akcijų kaina šoktelėjo iškart po 3 ketvirčio finansinės ataskaitos. Microsoft prisijungė prie kitų dviejų rinkos milžinų: Amazon bei Apple. Manoma, jog greitu Google taip pat perkops trilijono ribą.

   Iškart po finansinės ataskaitos Microsoft akcijos šoktelėjo 4 procentais: iš 125$ į 130$. Nors akcijų kaina dienos bėgyje ir varijuoja, įmonė NASDAQ akcijų biržoje jau įtvirtino savo vietą kaip trilijoninė kompanija. Šis akcijų kainos išaugimas taip pat reiškia, jog Microsoft vėl aplenkė Apple. Paskutinį kartą Apple Microsoft užnugaryje buvo lapkritį.

   Paskutiniu metu įmonės akcijos nenustoja augti, iš dalies dėl naujų investicijų į nuotolinių kompiuterinių išteklių paslaugas, taip bandant kovoti su beveik visiška Amazon monopolija. Šiuo metu Microsoft siūlomos nuotolinių kompiuterinių išteklių paslaugos yra antroje vietoje pagal populiarumą, jas vis dar lenkia Amazon.

   Įmonės finansiniame ketvirčio pranešime buvo atskleista, jog trys pagrindinės  kompanijos veiklos sritys atneša po maždaug tiek pat pelno:

   Office, LinkedIn ir Dynamics kartu sudėjus sudaro 10,2 milijardo JAV dolerių.

   Azure paslaugos, serveriai ir paslaugos įmonėms - 9,7 milijardo JAV dolerių.

   Windows, Xbox bei Surface - 10,7 milijardo JAV dolerių.

   Nors investuotojams trilijono riba - svarbus rodiklis, jog įmonė ir toliau sugeba augti, Microsoft teigimu „Tai nėra rodiklis, kurį mes sekame. Įmonės akcijų vertė niekam iš aukštesniosios grandies nerūpi", teigė Microsoft marketingo vadovas interviu su GeekWire.

   Skaityti komentarus